338689-2025 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Usługi polegające na wycince, cięciach pielęgnacyjnych i sadzeniu drzew
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi polegające na wycince, cięciach pielęgnacyjnych i sadzeniu drzew
BeschreibungW zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, W zakresie wykonania nasadzeń zastępczych drzew Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wykonania nasadzenia zgodnie ze sztuką ogrodniczą lub leśną, tak aby przetrwało do kolejnego okresu wegetacyjnego i wytycznymi zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji administracyjnej, 2. odpowiedniego przygotowania gleby przed nasadzeniem poprzez zaprawienie dołów mieszaniną torfu, ziemi urodzajnej, piasku wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, 3. obfitego podlania nasadzeń, 4. zamontowania mocowań do drzewek wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, a w przypadku ich braku drzewka należy opalikować co najmniej 3 palikami (paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa) i spiąć pojedynczą poprzeczką górną oraz 3 poprzeczkami dolnymi. Drzewka należy ustabilizować za pomocą szerokiej taśmy do wiązania drzewek przymocowanej do każdego z 3 palików, 5. założenia siatki ochronnej na sadzonych drzewach w celu zabezpieczenia nasadzeń wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji lub na wysokości minimum 50 cm, 6. uporządkowania terenu po wykonaniu prac. Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 8. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 9. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 10. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 11. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungWRO.WO.260.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiot 1 Usunięcie 1 drzewa gatunku lipa drobnolistna z terenu działki nr 6/4 obręb Brzyków gm. Trzebnica, pow. trzebnicki o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 163cm -zgodnie z treścią decyzji administracyjnej.
BeschreibungDrzewo uznaje za trudne do usunięcia z uwagi na zlokalizowane na sąsiednich działkach zabudowania i napowietrzne linie energetyczne. Wymaga się, aby Wykonawca dokonał wycinki z zastosowaniem technik dostępu linowego i/lub podnośnika koszowego. https://maps.app.goo.gl/CYJpTHF1LMDWqNiw9 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 1
LosLOT-0002
TitelPrzedmiot 2 Usunięcie 1 drzewa gatunku topola włoska z terenu działki nr 59/7 obręb Smolec gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 330 cm - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej.
BeschreibungDrzewo uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na zlokalizowany na sąsiedniej działce dom jednorodzinny. Wymaga się, aby Wykonawca dokonał wycinki z zastosowaniem technik dostępu linowego https://maps.app.goo.gl/T6qekSwcAGhWTqrz9 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 2
LosLOT-0003
TitelPrzedmiot 3 Usunięcie 6 drzew gatunku sosna zwyczajna z dz. nr 396/35 AM-1 obręb Żmigródek gm. Żmigród oraz wykonanie nasadzenia kompensacyjnego 6 szt. drzew na terenie działki nr 2687 obręb Żmigród gm. Żmigród
Beschreibung1. Usunięcie 6 drzew gatunku sosna zwyczajna z terenu działki nr 396/35 AM-1 obręb Żmigródek gm. Żmigród, pow. trzebnicki o obwodach pni mierzonym na wysokości 1,3 m równych odpowiednio 90, 121, 134, 321, 96 i 71cm cm. Drzewa uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na zlokalizowany na sąsiedniej działce dom jednorodzinny. Wymaga się, abyWykonawca wykonał wycinki z zastosowaniem technik dostępu linowego i lub podnośnika koszowego. 2. Wykonanie nasadzenia kompensacyjnego w liczbie 6 sztuk sadzonek brzozy białej chińskiej "Fascination" lub brzozy brodawkowatej "Purpurea" na terenie działki nr 2687 obręb Żmigród gm. Żmigród o obwodach pni równych 14-16cm wraz z zapalikowaniem. Materiał sadzeniowy przeznaczony do sadzenia musi spełniać wszystkie zalecenia jakościowo-ilościowe Związku Szkółkarzy Polskich zarówno co do obwodu pnia jak i wielkości bryły korzeniowej. Wykonawca zobowiązany zostanie do zaprawienia przygotowanych dołów ziemią urodzajną oraz zamontowania worka do podlewania na jednym z palików. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. https://maps.app.goo.gl/XchzmgZaoTFJYJKq5 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, W zakresie wykonania nasadzeń zastępczych drzew Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wykonania nasadzenia zgodnie ze sztuką ogrodniczą lub leśną, tak aby przetrwało do kolejnego okresu wegetacyjnego i wytycznymi zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji administracyjnej, 2. odpowiedniego przygotowania gleby przed nasadzeniem poprzez zaprawienie dołów mieszaniną torfu, ziemi urodzajnej, piasku wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, 3. obfitego podlania nasadzeń, 4. zamontowania mocowań do drzewek wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, a w przypadku ich braku drzewka należy opalikować co najmniej 3 palikami (paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa) i spiąć pojedynczą poprzeczką górną oraz 3 poprzeczkami dolnymi. Drzewka należy ustabilizować za pomocą szerokiej taśmy do wiązania drzewek przymocowanej do każdego z 3 palików, 5. założenia siatki ochronnej na sadzonych drzewach w celu zabezpieczenia nasadzeń wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji lub na wysokości minimum 50 cm, 6. uporządkowania terenu po wykonaniu prac. Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. Wykonawca w takim wypadku ma obowią-zek wymiany sadzonki drzewa na wolną od wad. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen
LosLOT-0004
TitelPrzedmiot 4 Usunięcie 1 drzewa gatunku jesion wyniosły z terenu działki nr 70/1 obręb Boreczek gm. Borów, pow. strzeliński o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 425cm - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej.
BeschreibungDrzewo uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na sąsiadującą drogę gminną i przejazd kolejowy. Wymaga się, aby Wykonawca zabezpieczył pas ruchu na czas prowadzonych prac poprzez ręczne kierowanie ruchem. https://maps.app.goo.gl/ikKk1YzzZtUupBhk7 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 4
LosLOT-0005
TitelPrzedmiot 5 Usunięcie 5 drzew gatunku topola mieszańcowa z terenu działki nr 174/7 AM-1 obręb Brodno gm. Środa Śląska, pow. średzki
BeschreibungUsunięcie 5 drzew gatunku topola mieszańcowa z terenu działki nr 174/7 AM-1 obręb Brodno gm. Środa Śląska, pow. średzki o obwodach pni mierzonym na wysokości 1,3 m równych odpowiednio 258, 210, 260, 222 i 201 cm zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. Drzewa uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo napowietrznej linii energetycznej. Wymaga się, aby Wykonawca wykonał wycinki z zastosowaniem technik dostępu linowego i/lub podnośnika koszowego. https://maps.app.goo.gl/FEHgeYL1CUKmCqZT6 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 5
LosLOT-0006
TitelPrzedmiot 6 Usunięcie 1 drzewa gatunku topola euroamerykańska z terenu działki nr 147/2 obręb Kunów gm. Sobótka, pow. strzeliński o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 337cm zgodnie z treścią decyzji administracyjnej.
BeschreibungDrzewo uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na sąsiadującą drogę powiatową. Wymaga się, aby Wykonawca zabezpieczył pas ruchu na czas prowadzonych prac poprzez ręczne kierowanie ruchem https://maps.app.goo.gl/qs4nSqa1pdkHbakh6 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 6
LosLOT-0007
TitelPrzedmiot 7 Usunięcie 1 drzewa gatunku topola mieszańcowa z terenu działki nr 75/173 obręb Gaszowice gm. Syców, pow. oleśnicki o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 303cm zgodnie z treścią decyzji administracyjnej.
BeschreibungDrzewo uznaje się za trudne do usunięcia z uwagi na sąsiadującą drogę powiatową i napowietrzną linię energetyczną. Wymaga się, aby Wykonawca zabezpieczył pas ruchu na czas prowadzenia prac poprzez ręczne kierowanie ruchem oraz wycinki z zastosowaniem technik dostępu linowego i/lub podnośnika koszowego. https://maps.app.goo.gl/rY5mwut31vW3FYu6A W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 7
LosLOT-0008
TitelPrzedmiot 8 Usunięcie z działki nr 235/12 obręb Pawłów Trzebnicki gm. Prusice drzew, krzewów i wykoszenie działki z zebraniem pokosu i jego utylizacją
BeschreibungUsunięcie z działki nr 235/12 obręb Pawłów Trzebnicki gm. Prusice pow. trzebnicki: 1. wszystkich drzew o obwodach pni poniżej: - 80 cm dla topoli, wierzby, klonu jesionolistnego i klonu srebrzystego - 65 cm dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego - 50 cm dla wszystkich pozostałych gatunków; 2. wszystkich krzewów, których powierzchnia nie przekracza 25m2. 3. wykoszenie powierzchni działki wraz z zebraniem pokosu i zutylizowaniem go poza granicami działki. - na podstawie opinii. https://maps.app.goo.gl/JnzhKkK3V5Q6rKfR9 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 8
LosLOT-0009
TitelPrzedmiot 9 Usunięcie drzew i krzewów na dz. nr 4 AM 6, nr 8 AM 6, nr 6 AM 13 ob. Strachocin m. Wrocław
BeschreibungUsunięcie drzew i krzewów zgodnie z decyzją nakazową Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie: 1. na działce nr 4 AM 6 obręb Strachocin, m. Wrocław: - drzewa rodzaju: wierzba, topola o obw. na h = 5 cm do 80 cm, - zakrzaczenia na pow. około 1,2 ha rodzaju głóg, dereń (z wyłączeniem 10 skupisk krzewów w postaci kęp o średnicy około 4-5 m, stanowiących możliwe siedliska i skupiska wierzby iwa w północno – wschodniej części działki o pow. ok. 5 a). 2. na działce nr 8 AM 6 obręb Strachocin, m. Wrocław: - drzewa rodzaju: topola o obw. na h = 5 cm do 80 cm, - zakrzaczenia nie tworzące zwartych skupisk o powierzchni do 25 m2 głównie głóg (z wyłączeniem 2 fragmentów zakrzaczeń tj. śliwy tarniny w środkowo - wschodniej części działki o pow. ok. 88 m2 oraz głogu w środkowo – zachodniej części działki o pow. ok. 7 a stanowiących możliwe siedliska) 3. na działce nr 6 AM 13 obręb Strachocin, m. Wrocław: - drzewa rodzaju: topola o obw. na h = 5 cm do 80 cm oraz drzewa owocowe rodz. jabłoń, śliwa, - zakrzaczenia nie tworzące zwartych skupisk o powierzchni do 25 m2 głównie głóg (z wyłączeniem 8 skupisk krzewów w postaci kęp o średnicy około 4-5 m, stanowiących możliwe siedliska w tym skupisko głogu w północno – wschodniej części działki o pow. ok. 5 a). Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wycinki pod specjalistycznym nadzorem przyrodniczym prowadzonym przez osobę o wykształceniu biologicznym na poziomie akademickim. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia przynajmniej 3 raportów z przeprowadzonych nadzorów eksperta związanych odstępstwami dla gatunków chronionych z zakresu: ornitologii, entomologii, botaniki lub zoologii. Specjalista zobowiązany będzie do złożenia Zamawiającemu sprawozdania z nadzoru po wykonaniu prac. Dopuszcza możliwość zezrąbkowania wyciętych drzew i krzewów https://maps.app.goo.gl/L5tDixtfa5oH1b1B7 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 9
LosLOT-0010
TitelPrzedmiot 10 Usunięcie 2 drzew gatunku lipa szerokolistna o obwodach pnia mierzonych na wysokości 1,3 m równych 273 i 292cm oraz 1 drzewa gatunku klon jawor o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 175/169 cm z terenu działki nr 180/16 obręb Garncarsko gm. Sobótka
BeschreibungUsunięcie 2 drzew gatunku lipa szerokolistna o obwodach pnia mierzonych na wysokości 1,3 m równych 273 i 292cm oraz 1 drzewa gatunku klon jawor o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3 m równym 175/169 cm z terenu działki nr 180/16 obręb Garncarsko gm. Sobótka, pow. wrocławski zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. Drzewa uznaje się za bardzo trudne do usunięcia z uwagi na zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie drzew zabudowania. Dodatkowym utrudnieniem przy wycince drzewa jest zamontowana na szczycie jednej z lip niezasiedlona metalowa platforma dla bocianów. Wymaga się, aby Wykonawca usunął drzewa przy wykorzystaniu technik dostępu linowego i/lub podnośnika koszowego https://maps.app.goo.gl/8TaMPgrybYXgvZLL9 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna dopuszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 7. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony sposób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 8. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 9. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 10. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 10
LosLOT-0011
TitelPrzedmiot 11 Redukcja koron 3 drzew, usunięcie 1 drzewa oraz dokonanie nasadzenia zastępczego 1 drzewa na dz. nr 21/3 AM-11 obręb Zgorzelisko, m. Wrocław
BeschreibungDz. nr 21/3 AM-11 obręb Zgorzelisko, m. Wrocław 1. redukcja koron 3 drzew gatunku dąb szypułkowy o obwodach pnia mierzonych na wysokości 1,3m równych odpowiednio 310, 223 i 237cm wraz ze ściągnięciem suszu w zakresie nie przekraczającym 30% korony. Z uwagi na usytuowanie drzew w bezpośrednim sąsiedztwie budynku jednorodzinnego wymaga się, aby Wykonawcy przeprowadził redukcję koron przy wykorzystaniu technik dostępu linowego. 2. usunięcie 1 drzewa gatunku dąb szypułkowy o obwodzie pnia równym 128 cm – drzewo możliwe do wycinki techniką tradycyjną 3. dokonanie nasadzenia zastępczego 1 drzewa gatunku jarząb pospolity Sorbus aucuparia L. o obwodzie pnia równym 12-14cm wraz zapalikowaniem. Materiał sadzeniowy przeznaczony do sadzenia musi spełniać wszystkie zalecenia jakościowo ilościowe Związku Szkółkarzy Polskich, zarówno co do obwodu pnia jak i wielkości bryły korzeniowej. Wykonawca zobowiązany będzie do zaprawienia przygotowanych dołów ziemią urodzajną oraz zamontowania worka do podlewania na jednym z palików. - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. https://maps.app.goo.gl/d92qSLDmKGYbKLSg8 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna dopuszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, W zakresie wykonania nasadzeń zastępczych drzew Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wykonania nasadzenia zgodnie ze sztuką ogrodniczą lub leśną, tak aby przetrwało do kolejnego okresu wegetacyjnego i wytycznymi zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji administracyjnej, 2. odpowiedniego przygotowania gleby przed nasadzeniem poprzez zaprawienie dołów mieszaniną torfu, ziemi urodzajnej, piasku wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, 3. obfitego podlania nasadzeń, 4. zamontowania mocowań do drzewek wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, a w przypadku ich braku drzewka należy opalikować co najmniej 3 palikami (paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa) i spiąć pojedynczą poprzeczką górną oraz 3 poprzeczkami dolnymi. Drzewka należy ustabilizować za pomocą szerokiej taśmy do wiązania drzewek przymocowanej do każdego z 3 palików, 5. założenia siatki ochronnej na sadzonych drzewach w celu zabezpieczenia nasadzeń wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji lub na wysokości minimum 50 cm, 6. uporządkowania terenu po wykonaniu prac. W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. Wykonawca w takim wypadku ma obowią-zek wymiany sadzonki drzewa na wolną od wad. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 11
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen
LosLOT-0012
TitelPrzedmiot 12 Redukcja korony 1 drzewa gatunku dąb szypułkowy rosnącego na terenie dz. nr 119/9 obręb Miłochowice gm. Milicz
BeschreibungRedukcja korony 1 drzewa gatunku dąb szypułkowy rosnącego na terenie dz. nr 119/9 obręb Miłochowice gm. Milicz o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3m równym 315cm. Redukcja korony drzewa w zakresie nie przekraczającym 30% korony ma za zadanie usunięcie zagrożenia jakie stwarza ulistniona korona drzewa dla życia, zdrowia i mienia ludzkiego poprzez uodpornienie drzewa na złamanie w wyniku działania silnego wiatru. Z uwagi na usytuowanie drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie domu jednorodzinnego Zamawiający wymaga redukcji korony ze ściągnięciem suszu przy wykorzystaniu technik dostępu linowego. - zgodnie z opinią dendrologiczną. https://maps.app.goo.gl/oLEgZgmF99u2QVNY8 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. Wykonawca w takim wypadku ma obowią-zek wymiany sadzonki drzewa na wolną od wad. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 8. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 9. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 10. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 11. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 12
LosLOT-0013
TitelPrzedmiot 13 Redukcja koron 3 drzew gatunku Wierzba biała rosnących na terenie dz. nr 50 obręb Polanowice m. Wrocław
BeschreibungRedukcja koron 3 drzew gatunku Wierzba biała rosnących na terenie dz. nr 50 obręb Polanowice m. Wrocław o obwodach pnia mierzonych na wysokości 1,3m równych odpowiednio 421, 101 i 100cm. Redukcja koron drzew wraz ze ściągnięciem suszu w zakresie nie przekraczającym 30% korony. Z uwagi na usytuowanie drzew w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z altan Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Polanka” wymaga się, aby Wykonawca przeprowadził redukcję koron przy wykorzystaniu technik dostępu linowego https://maps.app.goo.gl/Z4SuhFp2wQFJovY57 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. Wykonawca w takim wypadku ma obowią-zek wymiany sadzonki drzewa na wolną od wad. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 8. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 9. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 10. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 11. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 13
LosLOT-0014
TitelPrzedmiot 14 Redukcja koron drzew w celu zapewnienia skrajni pasa drogowego na działce nr 18/4 obręb Dębno gm. Żmigród
BeschreibungRedukcja koron drzew w celu zapewnienia skrajni pasa drogowego na działce nr 18/4 obręb Dębno gm. Żmigród. Cięcia mają charakter niewielkich cięć technicznych polegających na redukcji koron drzew rosnących na odcinku 75mb wzdłuż granicy działki nr 18/4 z drogą gminną. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania redukcji przy użyciu narzędzi ręcznych na wysięgniku takich jak sekatory typu „żyrafa” i piły „lisi ogon” https://maps.app.goo.gl/7oK9MnfRnV1Lg7WP9 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Materiał roślinny do nasadzeń winien być szkółkowany, o zdrowym wyglądzie (bez śladów że-rowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki) i wykształconych pędach, gwarantujący szybkie przyjęcie się po po-sadzeniu. System korzeniowy powinien być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Materiał roślinny musi odpowiadać warunkom zawartym w załączonej decyzji. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. Wykonawca w takim wypadku ma obowią-zek wymiany sadzonki drzewa na wolną od wad. 6. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. 8. Po wyłonieniu Wykonawcy zalecane jest przeprowadzenie wspólnej wizji lokalnej drzew prze-znaczonych do wycinki lub pielęgnacji. Podczas wizji zostanie omówiony i uzgodniony spo-sób prowadzenia prac, a także zabezpieczenie terenu w celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towarzyszącej infrastruktury zgodnie z poniższymi założeniami: - Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa na przekazanym odcinku i ponosi całkowitą odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich z tytułu szkód mogących zaistnieć w tym terenie w związku z prowadzonymi pracami, - za bezpieczeństwo i prawidłowe oznakowanie robót oraz utrzymanie właściwego stanu technicznego i czystości zajmowanego pasa drogowego oraz ulic przyległych do pasa roboczego odpowiada Wykonawca usługi, - teren prowadzenia robót powinien być wydzielony i wyraźnie oznakowany. 9. W miejscach niebezpiecznych należy umieścić znaki informujące o rodzaju zagrożeń. 10. Wykonawca prac musi zapewnić dostęp i dojazd do wszystkich posesji usytuowanych w sąsiedztwie prowadzenia prac. 11. Wykonawca musi składować urządzenia i urobek w taki sposób, aby nie stwarzały przeszkód komunikacyjnych. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 14
LosLOT-0015
TitelPrzedmiot 15 redukcja koron drzew, usunięcie drzew i krzewów z dz. nr 87/34 i 87/30 obręb Muchobór Wielki m. Wrocław
BeschreibungDziałka nr 87/34 obręb Muchobór Wielki m. Wrocław: 1. redukcja koron 2 drzew gatunku klon jesionolistny o obwodach pnia mierzonych na wysokości 1,3m równych odpowiednio 97 i 96 cm; 2. usunięcie wszystkich drzew o obwodach pni poniżej: - 80cm dla topoli, wierzby, klonu jesionolistnego i klonu srebrzystego - 65cm dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego - 50cm dla wszystkich pozostałych gatunków, 3. usunięciem wszystkich krzewów, których powierzchnia nie przekracza 25m2, w pasie szerokości 4m wzdłuż granicy z działką 87/33 obręb Muchobór Wielki Działka nr 87/30 obręb Muchobór Wielki m. Wrocław: 1. redukcja korony 1 drzewa gatunku wierzba biała o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3m równym odpowiednio 223cm, 2. redukcja korony 1 drzewa gatunku topola mieszańcowa o obwodach pni mierzonych na wysokości 1,3m równych odpowiednio 114 i 132cm. 3. Usunięcie wszystkich drzew o obwodach pni poniżej: - 80cm dla topoli, wierzby, klonu jesionolistnego i klonu srebrzystego - 65cm dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego -50cm dla wszystkich pozostałych gatunków, 4. usunięciem wszystkich krzewów, których powierzchnia nie przekracza 25m2, w pasie szerokości 4m wzdłuż granicy z działką 87/33 obręb Muchobór Wielki Redukcja koron drzew wraz ze ściągnięciem suszu w zakresie nie przekraczającym 30% korony. Z uwagi na usytuowanie drzew w bezpośrednim sąsiedztwie budynków wielorodzinnych wymaga się, aby Wykonawca dokonał redukcji koron przy wykorzystaniu technik dostępu linowego. https://maps.app.goo.gl/K2NGSnWa28punwwz6 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
LosLOT-0016
TitelPrzedmiot 16 redukcja korony drzewa oraz zamknięcie otworu prowadzącego wewnątrz pnia drzewa na dz. nr 118/1 obręb Brzezinka Średzka gm. Miękinia
Beschreibungdz. nr 118/1 obręb Brzezinka Średzka gm. Miękinia: 1. redukcja korony 1 drzewa gatunku dąb szypułkowy rosnącego na terenie o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3m równym 420 cm. Przeznaczone do redukcji drzewo jest sędziwym drzewem weterańskim, prawdopodobnie trafionym w przeszłości piorunem. Zamawiający oczekuje ściągnięcia praktycznie całej martwej korony (ok 80%) drzewa do wysokości ok. 6m z pozostawieniem dolnych żywych konarów. Wymaga się, aby redukcja korony wykonana została przy wykorzystaniu technik dostępu linowego; 2. zamknięcie otworu prowadzącego wewnątrz pnia drzewa przy wykorzystaniu dwóch kantówek i nieheblowanych desek dębowych. https://maps.app.goo.gl/45qzwhKjyU4hRctJ6 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 16
LosLOT-0017
TitelPrzedmiot 17 Redukcja korony 1 drzewa gatunku lipa szerokolistna rosnącego na terenie dz. nr 75/195 obręb Gaszowice gm. Syców
BeschreibungRedukcja korony 1 drzewa gatunku lipa szerokolistna rosnącego na terenie dz. nr 75/195 obręb Gaszowice gm. Syców o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1,3m równym 400cm. Redukcja korony drzewa ma za zadanie jedynie usunięcie martwych konarów (suszu). Wymaga się, aby redukcja korony - ściągnięcia suszu – wykonana została przy wykorzystaniu technik dostępu linowego. https://maps.app.goo.gl/Y7jVdWS3SqUidYZR8 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 17
LosLOT-0018
TitelPrzedmiot 18 Uprzątnięcie złomu 1 drzewa gatunku jesion wyniosły o obwodzie pnia równym 68cm rosnącego pierwotnie na działce nr 858 obręb Międzybórz gm. Międzybórz
BeschreibungUprzątnięcie złomu 1 drzewa gatunku jesion wyniosły o obwodzie pnia równym 68cm rosnącego pierwotnie na działce nr 858 obręb Międzybórz gm. Międzybórz zgodnie z pismem Burmistrza Gminy Międzybórz https://maps.app.goo.gl/E2LNaZpvws2ayTzc6 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiają-cego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu nale-żą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowią-zuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 18
LosLOT-0019
TitelPrzedmiot 19 wykonanie nasadzenia zastępczego 2 drzew oraz częściowa redukcja krzewów na dz. 4/17 AM-24 obręb Pracze Odrzańskie, m. Wrocław
Beschreibung1. wykonanie nasadzenia zastępczego w postaci 2 drzew gatunku lipa krymska Tilia × euchlora K. Koch o obwodach pni 12-14cm wraz z zapalikowaniem. Materiał sadzeniowy przeznaczony do sadzenia musi spełniać wszystkie zalecenia jakościowo ilościowe Związku Szkółkarzy Polskich zarówno co do obwodu pnia jak i wielkości bryły korzeniowej. Wykonawca zobowiązany zostanie do zaprawienia przygotowanych dołów ziemią urodzajną oraz zamontowania worka do podlewania na jednym z palików. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia sadzonki drzewa w przypadku wad materiału sadzeniowego. 2. częściowa redukcja krzewów w miejscu wykonania nasadzeń, wskazanym przez Zamawiającego - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. https://maps.app.goo.gl/nfRHQHEFd5hCQYc88 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, W zakresie wykonania nasadzeń zastępczych drzew Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wykonania nasadzenia zgodnie ze sztuką ogrodniczą lub leśną, tak aby przetrwało do kolejnego okresu wegetacyjnego i wytycznymi zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji administracyjnej, 2. odpowiedniego przygotowania gleby przed nasadzeniem poprzez zaprawienie dołów mieszaniną torfu, ziemi urodzajnej, piasku wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, 3. obfitego podlania nasadzeń, 4. zamontowania mocowań do drzewek wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji, a w przypadku ich braku drzewka należy opalikować co najmniej 3 palikami (paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa) i spiąć pojedynczą poprzeczką górną oraz 3 poprzeczkami dolnymi. Drzewka należy ustabilizować za pomocą szerokiej taśmy do wiązania drzewek przymocowanej do każdego z 3 palików, 5. założenia siatki ochronnej na sadzonych drzewach w celu zabezpieczenia nasadzeń wg wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i decyzji lub na wysokości minimum 50 cm, 6. uporządkowania terenu po wykonaniu prac. Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 19
Haupteinstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
LosLOT-0020
TitelPrzedmiot 20 Pielęgnacja zieleni urządzonej na działce nr 1/106 obręb Muchobór Wielki m. Wrocław
BeschreibungPrzeprowadzenie cięć pielęgnacyjnych drzew i krzewów stanowiących bezpośrednie zagospodarowanie zieleni wokół budynku siedziby Zamawiającego we Wrocławiu. Cięcia z wykorzystaniem narzędzi ręcznych jak sekatory, piły typu „lisy ogon” oraz sadowniczej pilarki spalinowej polegające na uzyskaniu skrajni dla miejsc parkingowych, podkrzesania dolnych okółków drzew wraz zabezpieczeniem ran po cięciach pastą ogrodniczą. Usunięcie wtórnych samosiewów z projektu założenia. Ręczne wykopanie korzeni usuwanych drzew i krzewów. Utylizacja powstałych w wyniku prowadzonych prac bioodpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uzupełnienie kory i kruszywa na rabatach. https://maps.app.goo.gl/JqrJJEzceJi7wZhH6 W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 20
LosLOT-0021
TitelPrzedmiot 21 usunięcie drzew i krzewów, wykoszenie odrośli wegetatywnych, wykoszenie działki, uprzątnięcie leżaniny na dz. nr 153/2 i 153/11obręb Kadłub gm. Miękinia
BeschreibungDziałka nr 153/2 obręb Kadłub gm. Miękinia: 1. ręczne wykoszenie odrośli wegetatywnych drzew i krzewów przy wykorzystaniu kos spalinowych, wraz z zebraniem pokosu i jego utylizacją poza granicami parku. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia lekkiego mulczera samojezdnego lub kosiarek samojezdnych nieagregowanych. 2. usunięcie 1 martwego drzewa gatunku świerk pospolity – okazu gatunku o obwodzie pnia mierzonym na 1,3m równym 163cm Działka nr 153/11 obręb Kadłub gm. Miękinia: 1. usunięcie wszystkich drzew o obwodach pni poniżej: - 80cm dla topoli, wierzby, klonu jesionolistnego i klonu srebrzystego - 65cm dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego - 50cm dla wszystkich pozostałych gatunków; 2. usunięcie wszystkich krzewów, których powierzchnia nie przekracza 25m2 3. uprzątnięcie leżaniny 4. wykoszenie całej powierzchni działki wraz z zebraniem pokosu i zutylizowaniem go poza granicami działki. - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. Zamawiający dopuszcza możliwość zezrąbkowania wyciętych drzew i krzewów. https://maps.app.goo.gl/yHCRTjGpXZhRCdeg9 W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 21
LosLOT-0022
TitelPrzedmiot 22 usunięcie odrośli wegetatywnych drzew i krzewów wraz z wykoszeniem całej powierzchni działki nr 1/17 obręb Solna gm. Kobierzyce
BeschreibungDz. nr 1/17 obręb Solna gm. Kobierzyce stanowiąca park pałacowy wpisany do rejestru zabytków wpisem A/3849/545/W z dnia 31.01.1984r.: usunięcie odrośli wegetatywnych drzew i krzewów wraz z wykoszeniem całej powierzchni działki przy wykorzystaniu kos spalinowych, wraz z zebraniem pokosu i zutylizowanie go poza granicami parku - zgodnie z treścią decyzji administracyjnej. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia lekkiego mulczera samojezdnego lub kosiarek samojezdnych nieagregowanych oraz możliwość zezrąbkowania wyciętych drzew i krzewów. https://maps.app.goo.gl/2MhdRwKLNdZR7A4JA W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 22
LosLOT-0023
TitelPrzedmiot 23 Dz. nr 742/50 obręb Uciechów, gm. Dzierżoniów - usunięcie z terenu zabytkowego parku drzewa z gatunku Wierzba biała o obw. 430 cm stanowiącego wywrot zgodnie z treścią decyzji administracyjnej
BeschreibungDz. nr 742/50 obręb Uciechów, gm. Dzierżoniów (założenie ogrodowe w Uciechowie pod numerem A/4589/1172/Wł decyzja z dnia 20.03.1986r.): usunięcie z terenu zabytkowego parku drzewa z gatunku Wierzba biała o obw. 430 cm stanowiącego wywrot zgodnie z treścią decyzji administracyjnej W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzjach administracyjnych i pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki nr 9 i 10 do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 23
LosLOT-0024
TitelPrzedmiot 24 Dz. nr 240/2 obręb Fabryczna, m. Świdnica: przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych (usunięcie posuszu gałęziowego, redukcja koron drzew) drzew
BeschreibungDz. nr 240/2 obręb Fabryczna, m. Świdnica: przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych (usunięcie posuszu gałęziowego, redukcja koron drzew) drzew z gatunku platan klonolistny – szt. 1, obw. na wys. 1,3 m = 280 cm oraz Klon jawor – szt. 1 obw. na wys. 1,3 m = 261 cm. Prace należy wykonać z zachowaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody. W zakresie zabiegów pielęgnacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do: 1. uprzątnięcia, wywiezienia i utylizacji gałęzi, konarów oraz innych odpadów powstałych w wyni-ku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepisami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie) – zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpa-dów powycinkowych, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 24
LosLOT-0025
TitelPrzedmiot 25 Dz. nr 1883 obręb Piława Dolna, gm. Dzierżoniów - usunięcie 1 szt. drzewa z gatunku Świerk o obw. na wys. 1,3 m = 130 cm (ozn. nr x1) zgodnie z treścią decyzji administracyjnej
BeschreibungDz. nr 1883 obręb Piława Dolna, gm. Dzierżoniów - usunięcie 1 szt. drzewa z gatunku Świerk o obw. na wys. 1,3 m = 130 cm (ozn. nr x1) zgodnie z treścią decyzji administracyjnej W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej oraz w pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 25
LosLOT-0026
TitelPrzedmiot 26 Dz. Nr 162 obręb Pszenno, gm. Świdnica - usunięcie 1 szt. drzewa z gatunku Wierzba o obw. na wys. 1,3 m = 310 cm zgodnie z treścią decyzji administracyjnej
BeschreibungDz. Nr 162 obręb Pszenno, gm. Świdnica - usunięcie 1 szt. drzewa z gatunku Wierzba o obw. na wys. 1,3 m = 310 cm zgodnie z treścią decyzji administracyjnej W zakresie usunięcia drzew i/lub krzewów i/lub samosiewów Wykonawca zobowiązany jest do: 1. wyrobienia drewna, pocięcia i złożenia w symetryczne, regularne stosy – maksymalna do-puszczalna długość wyrzynków i wałków drewna wynosi 2,4m, 2. uprzątnięcia i utylizacji resztek po wyciętych drzewach i/lub krzewów i/lub samosiewach oraz innych odpadów powstałych w wyniku przeprowadzonych prac, zgodnie z właściwymi przepi-sami powszechnie obowiązującymi (dopuszcza się pozostawienie odpadów powycinkowych w miejscu prac, w postaci zrębki równomiernie rozrzuconej na terenie), 3. uporządkowania terenu po wycince drzew, wywiezienie gałęzi i konarów - zakazuje się rozpa-lania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych, 4. zakupu i wywiezienia pozyskanego drewna, Pozostałe informacje: 1. Wycinka i wywóz drewna nie może powodować uszkodzeń innych drzew oraz powierzchni terenu objętych usługą. 2. Na terenie prowadzonych prac kategorycznie zakazuje się rozpalania ognisk celem utylizacji odpadów powycinkowych. 3. Wykonawca dokona zakupu i zagospodaruje we własnym zakresie pozyskane od Zamawiającego drewno (na zasadach wykupu drewna) na podstawie wykazu odbiorczego sporządzone-go przez uprawnionego przedstawiciela KOWR OT we Wrocławiu. Ceny detaliczne sprzedaży pozyskanego drewna ustala się na podstawie cennika cen detalicznych drewna pozyskanego kosztem Skarbu Państwa z nadleśnictwa, któremu terytorialnie podległe są nieruchomo-ści, na których miało miejsce pozyskanie drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie materiału pomocniczego, narzędzi i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy. 5. Wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji prac oraz należytego zabezpieczenia terenu należą do Wykonawcy. 6. W przypadku, gdy prace będą stanowić utrudnienia w ruchu drogowym Wykonawca zobowiązuje się do wykonania projektu organizacji ruchu drogowego podczas wykonywania prac (wraz z wymaganiami opiniami i zatwierdzeniami) w ramach zaoferowanej ceny brutto. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w decyzji administracyjnej oraz w pozostałych dokumentach oraz w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załączniki do SWZ.
Interne KennungPrzedmiot 26