339442-2026 - Wettbewerb
Polen – Röntgenkontrollausrüstung – Zakup tomografów do kontroli bagażu na Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu oraz Kolejowe Przejście Graniczne w Przemyślu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (CCEI2).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup tomografów do kontroli bagażu na Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu oraz Kolejowe Przejście Graniczne w Przemyślu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (CCEI2).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa i montaż tomografów do kontroli bagażu na Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu oraz Kolejowe Przejście Graniczne Przemyśl­-Medyka zgodnych ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym, załącznik nr 1/I i 1/II do SWZ – stosownie do części zamówienia, zwanego dalej tomografem, skanerem lub urządzeniem. 2. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: 2.1. część I ­ sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu ­ Oddział Celny w Budomierzu, budynek odpraw autokarowych, 37­-625 Budomierz, województwo podkarpackie. 2.2. część II ­ sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu ­ Oddział Celny Kolejowy Przemyśl­Medyka, kolejowe przejście graniczne, pawilon odpraw międzynarodowych w Przemyślu, ul. Czarnieckiego 10, 37-700 Przemyśl, województwo podkarpackie. 3. Zamówienie obejmuje: 3.1. sprzedaż na rzecz Zamawiającego tomografu do prześwietlania bagażu wraz z niezbędnym kompletnym wyposażeniem; 3.2. dostarczenie i rozładunek urządzenia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego tj. 3.2.1. Dla części I: Oddział Celny w Budomierzu, budynek odpraw autokarowych, 37-­625 Budomierz, województwo podkarpackie. 3.2.2. Dla części II: Oddział Celny Kolejowy Przemyśl­-Medyka, kolejowe przejście graniczne, pawilon odpraw międzynarodowych w Przemyślu, ul. Czarnieckiego 10, 37­-700 Przemyśl, województwo podkarpackie. 3.3. montażu dostarczonego urządzenia we wskazanym przez Zamawiającego miejscu; 3.4. uruchomienie i przetestowanie urządzenia w miejscu jego pracy wraz z kontrolą dozymetryczną; 3.5. przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej urządzenia w języku polskim; 3.6. przeprowadzenia szkolenia instruktażowego obsługi na stanowisku pracy dla operatorów i serwisantów, wraz ze szkoleniem z zakresu interpretacji obrazu dla operatorów urządzenia dla 25 osób (w części I zamówienia) /20 osób (w części II zamówienia, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (zał. 3 do SWZ); 3.7. przekazanie Zamawiającemu atestów, certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami; 3.8. zapewnienie w okresie gwarancji przez Wykonawcę serwisu gwarancyjnego. 4. Poprzez dostawę i montaż oraz rozładunek Zamawiający rozumie dostarczenie urządzenia wraz ze wszystkimi niezbędnymi do jego należytego funkcjonowania elementami. Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe (rok produkcji nie wcześniej niż 2026), posiadać wszelkie wymagane przez przepisy prawa świadectwa, certyfikaty, atesty, deklaracje zgodności oraz spełniać wymogi w zakresie norm bezpieczeństwa obsługi (np. certyfikat jakości producenta, certyfikat zgodności CE, itp.), spełniać wszystkie minimalne wymagania określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 1/ I i 1/II do SWZ – w zależności od części zamówienia. 5. Przedmiot zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę musi charakteryzować się parametrami nie gorszymi niż przedstawione w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Sposób realizacji zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy) ­ Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Wykonawca udziela gwarancji i rękojmi na dostarczony przedmiot zamówienia na okres minimum: 36 miesięcy (okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert). 8. Okres gwarancji urządzenia i rękojmi biegnie od daty podpisania Protokołu zdawczo ­ odbiorczego. Szczegółowe warunki gwarancji określone są w projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 9. Wykonawca na własny koszt dostarczy przedmiot zamówienia do głównego miejsca jego eksploatacji.
Interne Kennung: 1801-ILZ.260.28.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.). Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38582000 Röntgenkontrollausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 50413000 Reparatur und Wartung von Kontrollgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu ­ Oddział Celny w Budomierzu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu na Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu zgodnego ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym, załącznik nr 1/I do SWZ, zwanego dalej tomografem, skanerem lub urządzeniem. I. Zamówienie obejmuje: 1. sprzedaż na rzecz Zamawiającego tomografu do prześwietlania bagażu wraz z niezbędnym kompletnym wyposażeniem; 2. dostarczenie i rozładunek urządzenia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego tj. Oddział Celny w Budomierzu, budynek odpraw autokarowych, 37-625 Budomierz, województwo podkarpackie 3. montażu dostarczonego urządzenia we wskazanym przez Zamawiającego miejscu; 4. uruchomienie i przetestowanie urządzenia w miejscu jego pracy wraz z kontrolą dozymetryczną; 5. przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej urządzenia w języku polskim; 6. przeprowadzenia szkolenia instruktażowego obsługi na stanowisku pracy dla operatorów i serwisantów, wraz ze szkoleniem z zakresu interpretacji obrazu dla operatorów urządzenia dla 25 osób, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (zał. 3 do SWZ); 7. przekazanie Zamawiającemu atestów, certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami; 8. zapewnienie w okresie gwarancji przez Wykonawcę serwisu gwarancyjnego.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu - Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa i montaż tomografu do kontroli bagażu dla Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka zgodnego ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym, załącznik nr 1/II do SWZ, zwanego dalej tomografem, skanerem lub urządzeniem. Zamówienie obejmuje: 1. sprzedaż na rzecz Zamawiającego tomografu do prześwietlania bagażu wraz z niezbędnym kompletnym wyposażeniem; 2. dostarczenie i rozładunek urządzenia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego tj. Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka, kolejowe przejście graniczne, pawilon odpraw międzynarodowych w Przemyślu, ul. Czarnieckiego 10, 37-700 Przemyśl, województwo podkarpackie. 3. montażu dostarczonego urządzenia we wskazanym przez Zamawiającego miejscu; 4. uruchomienie i przetestowanie urządzenia w miejscu jego pracy wraz z kontrolą dozymetryczną; 5. przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej urządzenia w języku polskim; 6. przeprowadzenia szkolenia instruktażowego obsługi na stanowisku pracy dla operatorów i serwisantów, wraz ze szkoleniem z zakresu interpretacji obrazu dla operatorów urządzenia dla 20 osób, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (zał. 3 do SWZ); 7. przekazanie Zamawiającemu atestów, certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami; 8. zapewnienie w okresie gwarancji przez Wykonawcę serwisu gwarancyjnego.
Interne Kennung: Część II
Haupteinstufung (cpv): 38581000 Kofferdurchleuchtungsausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 79632000 Personalschulung, 50413000 Reparatur und Wartung von Kontrollgeräten