2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa administracyjno – gospodarcza obiektów socjalnych administrowanych przez Oddział w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Beschreibung: Przedmiot zamówienia polega na świadczeniu usługi w zakresie obsługi administracyjno-gospodarczej obiektów socjalnych administrowanych przez Oddział w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w miejscowościach: Krynica Górska, Muszyna Złockie, Zawoja Mosorne, Zakopane, Witów, Sromowce Niżne, Krościenko n/Dunajcem, Zamówienie obejmuje w szczególności: - obsługę administracyjną obiektów; - utrzymanie czystości w obiektach socjalnych; - cięcie, rąbanie i układanie drewna do grilla; - utrzymanie czystości na terenie posesji wokół budynków; - obsługę urządzeń do ogrzewania obiektów socjalnych; - wymianę oraz pranie pościeli, firan, zasłon, obrusów, narzut itp.; - zlecanie przeglądów stanu technicznego obiektów socjalnych; - wykonywanie drobnych napraw i usuwanie usterek; - zabezpieczenie powierzonego mienia. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest przeprowadzenie obowiązkowej wizji lokalnej przed złożeniem oferty w celu osobistej oceny zakresu przedmiotu zamówienia i wyeliminowania ewentualnych wątpliwości i niejasności przy kosztorysowaniu ofert. Informacje pozyskane w trakcie wizji lokalnej terenu, na którym mają być wykonane usługi, są jednym z elementów jakie powinien uwzględnić wykonawca oceniając ryzyko związane z realizacją zamówienia. Wykonawca zapozna się szczegółowo z zakresem przedmiotu zamówienia podczas wizji, wyłącznie w obecności przedstawiciela Zamawiającego. Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnej – do wyboru Wykonawcy (pierwszy w dniach 26-27.05.2026 r., drugi w dniach 09-10.06.2026 r.). Zamawiający nie zapewnia środka transportu. Pierwszy dzień wizji lokalnej rozpoczyna się o godzinie 9:00 przed wejściem do budynku w Zawoi, 34-223 Zawoja Mosorne 2885, następnie przejazd do Witowa, Zakopanego, Krościenka i do Sromowiec. Drugi dzień wizji lokalnej rozpoczyna się o godzinie 9:30 przed wejściem do budynku w Muszynie, 33-370 Muszyna Złockie, Złockie 1A, następnie przejazd do Krynicy. Każdy z wykonawców winien zgłosić zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej co najmniej na jeden dzień przed terminem wizji pisemnie za pośrednictwem platformy zakupowej eb2b. Zaniechanie przez Wykonawcę uczestnictwa w wizji lokalnej uniemożliwia złożenie ważnej oferty.
Interne Kennung: Obsługa administracyjno – gospodarcza obiektów socjalnych administrowanych przez Oddział w Krakowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wartości pomiędzy 140 000 EURO a 10 000 000 EURO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 12. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98341100 Verwaltung von Unterkünften, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: O.KR.D-3.2421.11.2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust 1 ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia w zakresie opcjonalnym tj. w zakresie, jaki może zostać zlecony Wykonawcy do realizacji w ramach prawa opcji, obejmuje możliwość powierzenia Wykonawcy /wznowienia/ wykonania prac wskazanych w OPZ, po cenach określonych przez Wykonawcę w ofercie (z uwzględnieniem waloryzacji), przy czym maksymalny łączny okres obowiązywania Umowy, wraz z prawem opcji nie może przekroczyć 36 miesięcy. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie od zaistnienia konieczności uruchomienia opcji. Zamawiający może z opisanego w PPU prawa opcji skorzystać w całości lub w części lub nie skorzystać wcale. Realizacja prawa opcji odbywać się będzie na zasadach określonych postanowieniami § 16 PPU.