339751-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Vermögensversicherungen – AAB - Indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAAB - Indkøb af forsikringer
BeschreibungAAB ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygning-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung255904261
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelAAB - Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring
BeschreibungAAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDenne delaftale omfatter 4 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringTeknisk forsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung255915651
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionenjf. udbudsmaterialet.
LosLOT-0002
TitelAAB - Delaftale 2: Glas og sanitetsforsikring
BeschreibungAAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor glas og sanitetsforsikring.
Interne Kennung255917036
LosLOT-0003
TitelAAB - Delaftale 3: Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungAAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung255917276
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0004
TitelAAB - Delaftale 4: Arbejdsskadeforsikring
BeschreibungAAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung255918099
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0005
TitelAAB - Delaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring
BeschreibungAAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung256573958