340230-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen – VIN16 - Servicering af Vejdirektoratets vintermateriel 2026-2031
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVIN16 - Servicering af Vejdirektoratets vintermateriel 2026-2031
BeschreibungNærværende udbud omfatter i hovedtræk servicering af Vejdirektoratets saltanlæg, sneslynger, saltspredere og sneplove til udførelse af glatførebekæmpelse og snerydning. Da glatførebekæmpelsen og snerydning er en vigtig del ift. at opretholde et fastsat service- og sikkerhedsniveau på kørebanerne, er det vigtigt, at Vejdirektoratets vintermateriel er velfungerende og i kvalitetsmæssigt god stand. Da glatførebekæmpelse og snerydning ofte foretages om natten, skal der derfor i et vist omfang kunne udføres reparationer og service på alle tidspunkter af døgnet.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelServicering af vintermateriel - Norddanmark
BeschreibungSe punkt 2.1
Interne KennungVIN16 - ND
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten kan forlænges på uændrede vilkår op til 1 gang à 12 måneders varighed.
LosLOT-0002
TitelServicering af vintermateriel - Syddanmark
Interne KennungVIN16 - SD
LosLOT-0003
TitelServicering af vintermateriel - Østdanmark
Interne KennungVIN16 - ØD