See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PTK - Služby obchodníka s elektřinou formou bilanční skupiny
Beschreibung: Statutární město Jablonec nad Nisou („Zadavatel"), jako centrální zadavatel, má zájem zadat nadlimitní veřejnou zakázku, jejímž předmětem bude zajištění služeb obchodníka s elektřinou pro Zadavatele a městem zřízené organizace, a to formou bilanční skupiny („Veřejná zakázka“). Zadavatel bude tuto Veřejnou zakázku zadávat v otevřeném řízení podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů („ZZVZ“), a za tímto účelem vyzývá relevantní dodavatele k účasti v předběžné tržní konzultaci („Konzultace“) podle § 33 ZZVZ. Statutární město Jablonec nad Nisou jako centrální zadavatel pověřil realizací těchto předběžných tržních konzultací městskou společnost Jablonecká energetická a.s., se sídlem Vysoká 3340, Jablonecké Paseky, 466 02 Jablonec nad Nisou (dále jen „JEAS“). Zadavatel je zřizovatelem a jediným akcionářem společnosti JEAS, která realizuje projekt výstavby vlastních fotovoltaických elektráren (FVE) a bateriových uložišť na objektech Zadavatele a JEAS (dále jen „Projekt"). V návaznosti na Projekt vzniká potřeba zajistit pro Zadavatele, JEAS a další Zadavatelem zřízené organizace (zejména Nemocnice Jablonec nad Nisou, p. o.) služby obchodníka s elektřinou formou tzv. bilanční skupiny, která umožní jednotnou správu výroby a spotřeby elektrické energie ve vztahu ke všem dotčeným odběrným a výrobním místům, včetně dodávky silové elektrické energie a výkupu elektrické energie vyrobené z instalovaných FVE včetně přebytků. Předmětem nadlimitní Veřejné zakázky budou služby obchodníka s elektřinou formou bilanční skupiny, čímž se rozumí konkrétně: • začlenění dotčených odběrných a výrobních míst Zadavatele a jím vlastněných nebo zřízených společností a organizací do bilanční skupiny, • dodávka silové elektrické energie za pevnou cenu pro všechna dotčená odběrná místa, • výkup elektrické energie vyrobené z FVE instalovaných v rámci Projektu včetně přebytků za pevnou cenu. • správu bilanční skupiny Zadavatele, tj. registraci a vedení bilanční skupiny u příslušného provozovatele přenosové nebo distribuční soustavy, • zpracování a správu nominací a přenosů odpovědnosti za odchylku, • vyhodnocování a zúčtování odchylek v rámci bilanční skupiny, • poradenství a reporting v oblasti spotřeby elektřiny a správy bilanční skupiny (reporty pro ERÚ, podklady pro daň z elektřiny), • případně správu a optimalizaci nákupu elektřiny na energetických trzích. Zadavatel za účelem stanovení zadávacích podmínek žádá relevantní dodavatele o vyplnění dotazníku, který tvoří přílohu č. 2 této výzvy. Své připomínky a vyplněný dotazník prosím zašlete na e – mailovou adresu kontaktní osoby nejpozději do 28.5.2026. Kontaktní osoba: Petra Slavíková (e-mail: petra.slavikova@havelpartners.cz) Více viz Výzva k účasti v předběžné tržní konzultace
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001