2. Verfahren
Verfahren
Titel: Provoz a další rozvoj systému my prague
Beschreibung: Hlavní město Praha (jediný akcionář zadavatele) nechalo zhotovit informační systém VISITIS, který umožňuje dynamické řízení udržitelného cestovního ruchu v souladu s potřebami hlavního města Prahy. Systém VISITIS umožňuje řídit a distribuovat turismus jak v místě (doporučování míst), tak v čase (doporučování vhodné doby k návštěvě). Provoz systému ve svém důsledku zvýší kvalitu služeb cestovního ruchu poskytovaných turistům a současně umožní rozptýlit návštěvníky Prahy z centra města do periferií a zabrání tak negativním vlivům masového turismu, který snižuje kvalitu života obyvatel, jejich bezpečnost a ohrožuje genius loci Pražské památkové rezervace. Systém dále sbírá anonymizovaná data o chování a preferencích návštěvníků a poskytuje je výhradně dalším systémům zadavatele pro účely dalšího zpracování a strategického plánování a rozhodování. Systém čerpá data z tzv. datových katalogů, nebo z dalších externích datových zdrojů. Služba umožňuje správcům přidávat externí zdroje dat, a tím jednak obohacovat vlastní databázi, a současně poskytovat uživatelům mobilní aplikace další přidanou hodnotu. Dále je možné upravovat její dílčí nastavení přes samostatnou službu určenou pro obsluhu obsahu mobilní aplikace, která je připravena na budoucí integraci do jediného centrálního redakčního systému. Systém VISITIS je aktuálně provozován v pilotním provozu. Cílem této veřejné zakázky je proto zajistit provoz a další rozvoj systému tak, aby tento systém mohl být řádně užíván k účelu, pro který byl zhotoven. Zadavatel je marketingovou a servisní organizací Hlavního města Prahy (HMP), která zajišťuje pro HMP služby cestovního ruchu. Na základě smlouvy mezi zadavatelem a HMP byl zadavatel pověřen zajištěním provozu a dalšího rozvoje systému VISITIS. Zadavatel začlenil systém VISITIS do portfolia svých aplikací využívaných za účelem rozvoje služeb cestovního ruchu v Praze. V souvislosti s tímto začleněním a s ohledem na marketingovou politiku zadavatele rozhodl zadavatel o tom, že systém VISITIS bude nadále na veřejnosti označován pod názvem „My Prague“. Předmětem této veřejné zakázky je uvedení systému My Prague do produkčního provozu na cloudové infrastruktuře, kterou v rámci plnění této veřejné zakázky zajistí dodavatel. Předmětem této veřejné zakázky je dále zajištění podpory provozu systému v souladu s uzavřenou smlouvou a dále zajištění dalšího rozvoje systému.
Interne Kennung: VZ0216169
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 48810000 Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001