341448-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Wykonanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg kategorii powiatowej na terenie Powiatu Legionowskiego w sezonie zimowym 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg kategorii powiatowej na terenie Powiatu Legionowskiego w sezonie zimowym 2026/2027
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został podzielony na trzy części: 1) część nr 1 zamówienia – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 1 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Jabłonna); 2) część nr 2 zamówienia – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 2 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Serock, Wieliszew, Jabłonna); 3) część nr 3 zamówienia – Zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych na drogach powiatowych powiatu legionowskiego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 1 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Jabłonna);
BeschreibungCzęść nr 1 - Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2026/2027 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego nr I stanowiącym załącznik nr 13 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (Ax25x54,443km) + (Bx3x54,443 km) + (Cx6x57,573 km) + (Dx13x54,443 km) + (Ex3x 54,443km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ. 5) Zamawiający zastrzega, że przewidywana ilość akcji służy jedynie do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym Zamawiający zawrze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w podanych powierzchniach. 6) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj.: obsługa pojazdów i sprzętu do zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych w ciągach dróg powiatowych. Wykonanie czynności wskazanych w ww. ustępie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionenbrak
LosLOT-0002
TitelZwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 2 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Serock, Wieliszew, Jabłonna)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2026/2027 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego nr II stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (Ax25x57,983km) + (Bx3x57,983km) + (Cx6x59,390km) + (Dx13x57,983km) + (Ex3x57,983km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ. 5) Zamawiający zastrzega, że przewidywana ilość akcji służy jedynie do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym Zamawiający zawrze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w podanych powierzchniach. 6) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj.: obsługa pojazdów i sprzętu do zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych w ciągach dróg powiatowych. 7) Wykonanie czynności wskazanych w ww. ustępie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
LosLOT-0003
TitelZimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych na drogach powiatowych powiatu legionowskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest całodobowe bieżące zimowe utrzymanie powierzchni utwardzonych znajdujących się w ciągach dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego. Pojęcie „powierzchni utwardzonych” w pasach drogowych dróg powiatowych obejmuje elementy infrastruktury drogowej takie jak: chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka/droga rowerowa, zatoka parkingowa, zatoka postojowa oraz peron przystankowy. Prace polegają na odśnieżaniu wraz z posypaniem mieszanką piaskowo – solną powierzchni utwardzonych. Ponadto w ramach przedmiotowego zadania przewiduje się zebranie, załadowanie i wywóz śniegu zalegającego w pasach drogowych dróg powiatowych Powiatu Legionowie wraz z jego utylizacją. 6) wartość prac: A - przewidywana ilość metrów kwadratowych powierzchni utwardzonych do likwidacji śliskości mieszanką piaskowo-solną powierzchni utwardzonych wraz z odśnieżeniem (chodnik, zatoka parkingowa, zatoka postojowa, droga dla rowerów, peron przystankowy itp.) tzw.: 500 000,00 m2. Cena jednostkowa za 100 m2 1 jednostka = 100 m2 500 000,00 m2 = 5 000 jednostek B - przewidywana ilość metrów kwadratowych powierzchni utwardzonych do likwidacji śliskości mieszanką piaskowo-solną powierzchni utwardzonych (chodnik, ścieżka rowerowa, zatoka parkingowa, zatoka postojowa, droga dla rowerów, peron przystankowy itp.): 300 000,00 m2. Cena jednostkowa za 100 m2 1 jednostka = 100 m2 300 000,00 m2 = 3 000 jednostek C - przewidywana ilość metrów sześciennych zebrania, załadowania i wywozu śniegu zalegającego w pasach drogowych dróg powiatowych Powiatu Legionowie wraz z jego utylizacją: 250,00 m3. Cena jednostkowa za 1,00 m3 cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl –cena obliczeniowa Cjed - cena jednostkowa Cobl = (Cjed Ax5000 jednostek) + (Cjed Bx3000 jednostek) + (Cjed Cx250,00) Zamawiający zastrzega, że przewidywana powierzchnia podana powyżej służy jedynie do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym Zamawiający zawrze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w podanych powierzchniach. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj.: - obsługa pojazdów i sprzętu do zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych w ciągach dróg powiatowych, - zimowe utrzymanie powierzchni utwardzonych w ciągach dróg powiatowych oraz zebranie i załadowania śniegu zalegającego w pasach drogowych dróg powiatowych – min. 3 osoby. Wykonanie czynności wskazanych w ww. ustępie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.