34163-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Utrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekty I, IV, V VI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekty I, IV, V VI
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie terenów zielonych na terenie gminy-miasto Grudziądz na terenie obiektów nr I, III, IV, V i VI. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz mapy obiektów stanowią załączniki do Wzoru umowy (odpowiednio dla każdej części). 3. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Zmiany umowy 1. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy dotyczących: 1) udziału podwykonawcy (lub jego zmiany) na etapie realizacji umowy, jeżeli Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia wobec tego Wykonawcy. Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 462 ust. 7 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powołał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia; 2) zmiany zakresu podwykonawstwa; 3) wystąpienia siły wyższej – rozumianej jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałych na skutek działania siły wyższej; 4) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów - w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego; 5) zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, 6) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 7) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne, 8) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych, - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (waloryzacja) w przypadkach, o których mowa w art. 439 § 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie realizacji Przedmiotu umowy, na następujących zasadach: 1) Strony mogą żądać waloryzacji wynagrodzenia wyłącznie, gdy wskaźnik, o którym mowa w pkt 3), zmieni się o co najmniej +/- 3% w odniesieniu do daty zawarcia umowy; 2) wynagrodzenie Wykonawcy może podlegać waloryzacji jednorazowo po upływie pełnych 6 miesięcy od zawarcia umowy; 3) waloryzacja będzie się odbywać w oparciu o wskaźnik (Ww) wzrostu lub spadku przeciętnego wynagrodzenia (w gospodarce narodowej – ogółem), publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Biuletynie Statystycznym GUS, na stronie internetowej Urzędu, wyliczony na podstawie wzrostu lub spadku przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni rok, ogłaszanego przez Prezesa GUS i zmiana wynagrodzenia będzie dokonywana w wysokości 50% korekty wyliczonej w oparciu o ten wskaźnik. W przypadku, gdyby te wskaźniki przestały być dostępne, zastosowanie znajdą inne, najbardziej zbliżone, wskaźniki publikowane przez Prezesa GUS; 4) wynagrodzenie podlegać będzie waloryzacji o Współczynnik waloryzacyjny (Pn) wyliczony według wzoru: Pn = 0,5*Ww/100 gdzie: Pn - współczynnik waloryzacyjny obliczany na podstawie wzoru powyżej do zastosowania do wynagrodzenia; Ww - wskaźnik wzrostu lub spadku przeciętnego wynagrodzenia (w gospodarce narodowej – ogółem), publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Biuletynie Statystycznym GUS, na stronie internetowej Urzędu, wyliczony na podstawie wzrostu lub spadku przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni rok, ogłaszanego przez Prezesa GUS na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych; 5) zmiana wysokości wynagrodzenia opisana w niniejszym ustępie następuje w przypadku ziszczenia się powyższych warunków; 6) maksymalna nominalna wartość zmiany wynagrodzenia dopuszczona przez Zamawiającego w efekcie zastosowania postanowień niniejszego ustępu wynosi 5% wynagrodzenia ofertowego; 7) zmiana wynagrodzenia zgodnie z niniejszym ustępem wyczerpuje roszczenia Wykonawcy związane ze zmianą ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją Przedmiotu Umowy; 8) Wykonawca zobowiązany jest do złożenia pisemnego wniosku zawierającego uzasadnienie i szczegółowy sposób wyliczenia nowych cen oraz wpływ zmian na wynagrodzenie wykonawcy. 3. Zamawiający przewiduje również możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej Umowy w okolicznościach i przypadkach określonych w art. 455 ust. 2 Pzp. 4. Wszystkie zmiany jak powyżej wymagają zachowania formy pisemnej (aneks) oraz pisemnego wniosku jednej ze Stron o zmianę wraz z uzasadnieniem pod rygorem nieważności. 5. Wystąpienie którejkolwiek z okoliczności mogących powodować zmianę Umowy, nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania zmian ani nie może stanowić samodzielnej podstawy do zgłaszania jakichkolwiek roszczeń przez Wykonawcę.
Interne KennungŚRO-II.271.4.2025.AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77314100 Anlegen von Rasen, 77341000 Baumschnitt, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 – Utrzymanie terenów zielonych na terenie Obiektu nr I
BeschreibungPrzedmiot zamówienia będzie wykonany na terenie obiektu jak niżej i będzie polegał w szczególności na: a)teren wzdłuż ulic Wybickiego, Paderewskiego, Karabinierów, Polną, Piłsudskiego, Legionów, Al. Nad Trynką, Ogród Botaniczny pomiędzy Bema i Armii Krajowej, Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza; b)koszeniu trawy, dbaniu o elementy małej architektury, sadzeniu i pielęgnowaniu kwiatów, pielęgnacji drzew, krzewów, róż, bylin, traw, pnączy, roślin cebulowych, utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – opis sposobu dokonania oceny spełniana tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; d) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującym potencjałem technicznym: - kosiarka spalinowa pchana – min. 1 szt., - wykaszarka żyłkowa do pracy wokół drzew, krzewów, murków – min. 1szt., - pilarka spalinowa – min. 1 szt., - narzędzie do cięcia krzewów, żywopłotów – min. 1 szt., - samochód dostawczy – min. 1 szt., - opryskiwacz – min. 1 szt., - pojazd dostosowany do podlewania roślin – min. 1 szt. Zamawiający wymaga dla każdej części zamówienia dysponowania odrębnym potencjałem technicznym. B. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującymi osobami zdolnymi do realizacji zamówienia: - 1 osobą posiadającą wykształcenie: ogrodnicze lub architektura krajobrazu, z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie nadzoru robót przy zieleni, posiadająca tytuł zawodowy inżyniera, magistra lub magistra inżyniera, uzyskanego po ukończeniu studiów wyższych na w/w kierunkach, kierująca pracami, sprawująca nadzór nad pielęgnacją zieleni, uzgadniającą i koordynującą wszystkie prace wykonywane na terenie danego obiektu. - 1 osobą posiadającą ukończony kurs pilarza drzew, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. W przypadku, gdy Wykonawca obsługuje więcej niż jeden obiekt, jedna osoba koordynująca zamówienie może obsługiwać maksymalnie trzy obiekty. Zamawiający dopuszcza wskazanie osób, o których mowa wyżej na maksymalnie trzy części zamówienia. Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, zobowiązany jest wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia na każdą część odrębnie. C. Wykonawca obowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na utrzymaniu lub zakładaniu terenów zielonych o wartości nie mniejszej niż 130 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jedną umowę/kontrakt. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie kwoty dotyczą części usługi już zrealizowanej. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, Zamawiający uzna spełnienie wymagań poprzez należyte wykonanie usługi w ramach jednej umowy pod warunkiem, że łączna wartość wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych odpowiada sumie wartości wymaganych dla wybranych przez Wykonawcę części zamówienia. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych dotyczą części usługi zrealizowanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
Interne KennungCzęść nr 1
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 – Utrzymanie terenów zielonych na terenie Obiektu nr IV
BeschreibungPrzedmiot zamówienia będzie wykonany na terenie obiektu jak niżej i będzie polegał w szczególności na: a) teren wzdłuż ulic Wiślanej, Kalinkowa, Śniadeckich, Konstytucji 3 Maja, Zachodnia, Sobieskiego, Rataja, Kulerskiego, Towarowa, Droga Mazowiecka, Wyczółkowskiego, Droga Pomorska, Lubuska, Gierymskiego, Sportowców, Droga Kujawska, Kossaka, Malczewskiego, Droga Jeziorna, Szosa Toruńska, Południowa, Chełmińska, Laskowicka, Bydgoska, Gdyńska; b) koszeniu trawy, dbaniu o elementy małej architektury, pielęgnacji drzew, krzewów, róż, bylin, traw, pnączy, roślin cebulowych, utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – opis sposobu dokonania oceny spełniana tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; d) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującym potencjałem technicznym: - kosiarka spalinowa pchana – min. 1 szt., - wykaszarka żyłkowa do pracy wokół drzew, krzewów, murków – min. 1szt., - pilarka spalinowa – min. 1 szt., - narzędzie do cięcia krzewów, żywopłotów – min. 1 szt., - samochód dostawczy – min. 1 szt., - opryskiwacz – min. 1 szt., - pojazd dostosowany do podlewania roślin – min. 1 szt. Zamawiający wymaga dla każdej części zamówienia dysponowania odrębnym potencjałem technicznym. B. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującymi osobami zdolnymi do realizacji zamówienia: - 1 osobą posiadającą wykształcenie: ogrodnicze lub architektura krajobrazu, z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie nadzoru robót przy zieleni, po ukończeniu co najmniej technikum lub studium zawodowego na w/w kierunkach, kierująca pracami, sprawująca nadzór nad pielęgnacją zieleni uzgadniająca i koordynująca wszystkie prace wykonywane na terenie danego obiektu. - 1 osobą posiadającą ukończony kurs pilarza drzew, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. W przypadku, gdy Wykonawca obsługuje więcej niż jeden obiekt, jedna osoba koordynująca zamówienie może obsługiwać maksymalnie trzy obiekty. Zamawiający dopuszcza wskazanie osób, o których mowa wyżej na maksymalnie trzy części zamówienia. Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, zobowiązany jest wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia na każdą część odrębnie. C. Wykonawca obowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na utrzymaniu lub zakładaniu terenów zielonych o wartości nie mniejszej niż 230 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jedną umowę/kontrakt. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie kwoty dotyczą części usługi już zrealizowanej. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, Zamawiający uzna spełnienie wymagań poprzez należyte wykonanie usługi w ramach jednej umowy pod warunkiem, że łączna wartość wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych odpowiada sumie wartości wymaganych dla wybranych przez Wykonawcę części zamówienia. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych dotyczą części usługi zrealizowanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
Interne KennungCzęść nr 2
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3 – Utrzymanie terenów zielonych na terenie Obiektu nr V
BeschreibungPrzedmiot zamówienia będzie wykonany na terenie obiektu jak niżej i będzie polegał w szczególności na: a) teren wzdłuż ulic Park Miejsko-Leśny (bez części zrewitalizowanej), Hallera, Cegielniana, Wigury, Cmentarna, Al. Żwirki, Parkowa, Kustronia, Nauczycielska, Polskich Skrzydeł, Warszawska, Jaskółcza, Rydygiera, Miłoleśna, Skowronkowa, Nad Torem, Konarskiego, Zaciszna, Smoleńskiego, Kasprzyckiego, Bora Komorowskiego, Czarneckiego, Chopina, Czerwonodworna, Bydgoska, Narutowicza; b) koszeniu trawy, dbaniu o elementy małej architektury, sadzeniu i pielęgnowaniu kwiatów, pielęgnacji drzew, krzewów, róż, bylin, traw, roślin cebulowych, utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – opis sposobu dokonania oceny spełniana tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; d) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującym potencjałem technicznym: - kosiarka spalinowa pchana – min. 1 szt., - wykaszarka żyłkowa do pracy wokół drzew, krzewów, murków – min. 1szt., - pilarka spalinowa – min. 1 szt., - narzędzie do cięcia krzewów, żywopłotów – min. 1 szt. - samochód dostawczy – min. 1 szt., - opryskiwacz – min. 1 szt., - pojazd dostosowany do podlewania roślin – min. 1 szt. Zamawiający wymaga dla każdej części zamówienia dysponowania odrębnym potencjałem technicznym. B. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującymi osobami zdolnymi do realizacji zamówienia: - 1 osobę posiadającą wykształcenie: ogrodnicze lub architektura krajobrazu, z co najmniej rocznym doświadczeniem w zakresie nadzoru robót przy zieleni, po ukończeniu co najmniej technikum lub studium zawodowego na w/w kierunkach, kierująca pracami, sprawująca nadzór nad pielęgnacją zieleni uzgadniająca i koordynująca wszystkie prace wykonywane na terenie danego obiektu. - 1 osobą posiadającą ukończony kurs pilarza drzew, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. W przypadku, gdy Wykonawca obsługuje więcej niż jeden obiekt, jedna osoba koordynująca zamówienie może obsługiwać maksymalnie trzy obiekty. Zamawiający dopuszcza wskazanie osób, o których mowa wyżej na maksymalnie trzy części zamówienia. Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, zobowiązany jest wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia na każdą część odrębnie. C. Wykonawca obowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na utrzymaniu lub zakładaniu terenów zielonych o wartości nie mniejszej niż 170 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jedną umowę/kontrakt. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie kwoty dotyczą części usługi już zrealizowanej. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, Zamawiający uzna spełnienie wymagań poprzez należyte wykonanie usługi w ramach jednej umowy pod warunkiem, że łączna wartość wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych odpowiada sumie wartości wymaganych dla wybranych przez Wykonawcę części zamówienia. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych dotyczą części usługi zrealizowanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
Interne KennungCzęść nr 3
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4 – Utrzymanie terenów zielonych na terenie Obiektu nr IV
BeschreibungPrzedmiot zamówienia będzie wykonany na terenie obiektu jak niżej i będzie polegał w szczególności na: a) teren wzdłuż ulic Dąbrówki, Poniatowskiego, Elbląska, Kołłątaja, Tczewska, Paderewskiego, Kwidzyńska, Klonowa, Morelowa, Akacjowa, Orzechowa, Jaworowa, Dębowa, Maciejkowa, Jesionowa, Szarotkowa, Jaśminowa, Bratkowa, Goździkowa, Lipowa, Trynkowa, Polskiej Strefy Ekonomicznej, Droga Graniczna, Droga Kurpiowska, Droga Łowicka, Łużycka, Topolowa, Mieczykowa, Droga Łąkowa, Lotnicza, Waryńskiego, Kasprzaka, Kunickiego, Łyskowskiego, Witosa, Parkowa, Solidarności, Południowa, Rataja, Magazynowa, Zaleśna, ks. rtm. Zdzisława Peszkowskiego do granic administracyjnych miasta; b) koszeniu trawy, dbaniu o elementy małej architektury, pielęgnacji drzew, krzewów, róż, bylin, traw, roślin cebulowych, utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – opis sposobu dokonania oceny spełniana tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; d) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującym potencjałem technicznym: - kosiarka spalinowa pchana – min. 1 szt., - wykaszarka żyłkowa do pracy wokół drzew, krzewów, murków – min. 1szt., - pilarka spalinowa – min. 1 szt., - narzędzie do cięcia krzewów, żywopłotów – min. 1 szt. - samochód dostawczy – min. 1 szt., - opryskiwacz – min. 1 szt., - pojazd dostosowany do podlewania roślin – min. 1 szt. Zamawiający wymaga dla każdej części zamówienia dysponowania odrębnym potencjałem technicznym. B. Wykonawca winien wykazać, że dysponuje następującymi osobami zdolnymi do realizacji zamówienia: - 1 osobą posiadającą wykształcenie: ogrodnicze lub architektura krajobrazu, z co najmniej rocznym doświadczeniem w zakresie nadzoru robót przy zieleni, po ukończeniu co najmniej technikum lub studium zawodowego na w/w kierunkach, kierująca pracami, sprawująca nadzór nad pielęgnacją zieleni uzgadniająca i koordynująca wszystkie prace wykonywane na terenie danego obiektu. - 1 osobą posiadającą ukończony kurs pilarza drzew, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. W przypadku, gdy Wykonawca obsługuje więcej niż jeden obiekt, jedna osoba koordynująca zamówienie może obsługiwać maksymalnie trzy obiekty. Zamawiający dopuszcza wskazanie osób, o których mowa wyżej na maksymalnie trzy części zamówienia. Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, zobowiązany jest wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia na każdą część odrębnie. C. Wykonawca obowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na utrzymaniu lub zakładaniu terenów zielonych o wartości nie mniejszej niż 230 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jedną umowę/kontrakt. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie kwoty dotyczą części usługi już zrealizowanej. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, Zamawiający uzna spełnienie wymagań poprzez należyte wykonanie usługi w ramach jednej umowy pod warunkiem, że łączna wartość wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych odpowiada sumie wartości wymaganych dla wybranych przez Wykonawcę części zamówienia. W przypadku usługi będącej w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości wykonanej usługi utrzymania lub zakładania terenów zielonych dotyczą części usługi zrealizowanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
Interne KennungCzęść nr 4