342188-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Kompleksowe usługi pralnicze dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe usługi pralnicze dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług pralniczych dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 2 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Dopuszczenie takiej możliwości skutkowałoby koniecznością skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co z kolei mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Kompleksowe usługi pralnicze w zakresie prania dezynfekcyjnego, suszenia, prasowania, maglowania, odplamiania, transportu, naprawy bielizny pościelowej, odzieży ochronnej (roboczej), operacyjnej, pokrowców membranowych mopów i ścierek oraz odzieży pacjentów w tym dezynsekcji, czyszczenia chemiczne koców, poduszek, materaców wykonywane przez jednego wykonawcę tworzą ciąg technologiczny, który sprzyja bezpieczeństwu epidemiologicznemu całego procesu. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego, których zakres został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2, o całkowitej wartości nie większej niż 556 793,55 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena oraz inne zapisy umowy dotyczące realizacji zamówienia. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. Minimalny gwarantowany poziom wartości usług, do zlecenia których zobowiązuje się Zamawiający , został określony w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Wymóg dotyczy czynności bezpośrednio związanych z wykonywaniem usług opisanych w przedmiocie zamówienia, tj. pranie, obsługa pralnicy, obsługa magla, prasowanie, suszenie, serwis bieliźniarski, transport przedmiotowego asortymentu, przyjmowanie brudnego i wydawanie czystego asortymentu, czynności pracowników bezpośrednio nadzorujących realizację usług. Wymóg ten dotyczy Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców łącznie. Zasady zatrudnienia osób na umowę o pracę zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 8. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1312073.
Interne KennungWSZ-EP-16/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98315000 Bügeln
5. Los
LosLOT-0001
TitelKompleksowe usługi pralnicze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług pralniczych dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 2 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Dopuszczenie takiej możliwości skutkowałoby koniecznością skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co z kolei mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Kompleksowe usługi pralnicze w zakresie prania dezynfekcyjnego, suszenia, prasowania, maglowania, odplamiania, transportu, naprawy bielizny pościelowej, odzieży ochronnej (roboczej), operacyjnej, pokrowców membranowych mopów i ścierek oraz odzieży pacjentów w tym dezynsekcji, czyszczenia chemiczne koców, poduszek, materaców wykonywane przez jednego wykonawcę tworzą ciąg technologiczny, który sprzyja bezpieczeństwu epidemiologicznemu całego procesu. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego, których zakres został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2, o całkowitej wartości nie większej niż 556 793,55 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena oraz inne zapisy umowy dotyczące realizacji zamówienia. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. Minimalny gwarantowany poziom wartości usług, do zlecenia których zobowiązuje się Zamawiający , został określony w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 7. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1312073.
Interne KennungCzęść nr: 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W trakcie obowiązywania Umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji obejmującego prawo do zwiększenia ilości zakupywanych usług do 15% wartości Umowy brutto (z zaokrągleniem w dół) - po cenie jednostkowej określonej w ofercie Wykonawcy. 2. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, albo w przypadku skorzystania w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wyczerpania zakresu podstawowego usług, jeśli pojawi się potrzeba zwiększenia zakresu tej usługi. W takiej sytuacji Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego . 4. Do usług świadczonych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia przedmiotowej Umowy, w tym w szczególności postanowienia dotyczące terminu realizacji reklamacji.