See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af tømning og transport af containere fra genbrugspladser
Beschreibung: Kontrakten udføres for Forsyning Helsingør Affald A/S og udbuddet faciliteres af Servia. Hovedopgaven vedr. transport af affald og omfatter levering af følgende ydelser: • Afhentning, tømning og transport til anviste modtageanlæg samt returkørsel og tilbagestilling af containere hos Skibstrup Affaldscenter (SAC) og Helsingør Genbrugsplads - Cirklen (HG) •Afhentning, tømning og transport til anviste modtageanlæg samt returkørsel og tilbagestilling af containere på lokale genbrugspladser i Helsingør • Afhentning, tømning og transport på SAC og HG samt intern tømning af containere på SAC bl.a. fra genbrugspladsen til deponiet/jordtip. •Kørsel mellem pladser med tomme containere eller for at samle containere til ét træk ifm. transport til modtageanlæg. Ordregiver forventer ca. 4000 afhentninger årligt baseret på tal fra 2025.
Vorherige Bekanntmachung: 149966-2026
Interne Kennung: 668024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000