See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyk. dok. PB PW wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. : „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn”
Beschreibung: Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. : „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” a) zamówienie podstawowe – Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. : „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” b) opcja – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, zgodnego z przedmiotem zamówienia podstawowego, do wysokości: - 133 800,00 zł netto.
Interne Kennung: DZ.352.56.2022
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. : „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” a) zamówienie podstawowe – Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. : „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” b) opcja – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn” Zakres dokumentacji projektowej obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 486 na odcinku od ok. km 21+100 do ok. km 25+000. W ramach zamówienia należy sporządzić wielobranżową dokumentację projektową pozwalającą na wykonanie wszystkich robót budowlanych niezbędnych dla rozbudowy drogi wojewódzkiej. Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: Mapa do celów projektowych na papierze i w formie numerycznej, Projekt zagospodarowania terenu Projekt architektoniczno-budowlany branży drogowej, Projekt techniczny branży drogowej, Projekt wykonawczy branży drogowej, Projekt architektoniczno-budowlany branży inżynieryjnej Projekt wykonawczy branży inżynieryjnej, Projekt techniczny branży inżynieryjnej, Projekt architektoniczno-budowlany branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt techniczny branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt wykonawczy branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt architektoniczno-budowlany budowy oświetlenia drogi Projekt techniczny budowy oświetlenia drogi Projekt wykonawczy budowy oświetlenia drogi Projekt architektoniczno-budowlany budowy kanału technologicznego Projekt techniczny budowy kanału technologicznego Projekt wykonawczy budowy kanału technologicznego, Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci kolidujących, Projekt techniczny przebudowy sieci kolidujących Projekt wykonawczy przebudowy sieci kolidujących, Raport ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia, Inwentaryzacja drzew i krzewów wraz z planem wycinki i planem nasadzeń, STWiORB – dla każdej z branż w oparciu o STWiORB ZDW. Szczegółowy przedmiar robót dla każdej branży, Formularz wyceny ofertowej zgodny z STWiORB, Kosztorys inwestorski, Projekt organizacji ruchu na czas robót, Projekt stałej organizacji ruchu, Operat wodnoprawny na usługi wodne i wykonanie urządzeń wodnych wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego, Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, Uzyskanie wszelkich innych wymaganych uzgodnień i decyzji, postanowień zgodnie z wymaganiami szczegółowymi, w tym właściwy protokół z narady koordynacyjnej Przygotowanie dokumentacji i wniosku o uzyskanie zezwolenia na odstępstwo od warunków technicznych, jeśli projekt zawierał będzie rozwiązania niezgodne z tymi przepisami. Ogólna charakterystyka obiektu i wymagania dla opracowania dokumentacji Droga wojewódzka Nr 486 na odcinku objętym zakresem inwestycji jest drogą jednojezdniową, klasy technicznej Z przebiegającą przez obszar zwartej zabudowy miejscowości Szczyty, oraz teren zabudowy rozproszonej, oraz tereny pól na odcinku pomiędzy początkiem opracowania a miejscowością Szyty oraz pomiędzy miejscowością Szczyty i Działoszynem. Droga umiejscowiona jest w powiecie pajęczańskim, gminie Działoszyn.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA – NADZÓR AUTORSKI Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części nadzoru autorskiego (prawo opcji). Wykonawca w ramach realizacji niniejszego zamówienia zobowiązany jest pełnić nadzór autorski nad inwestycją „na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego”. Należy przez to rozumieć, że Zamawiający w formie pisemnej wyznaczy dzień rozpoczęcia wykonania zamówienia oznaczonego jako „opcja” i będzie to równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o skorzystaniu z opcji. Przewiduje się realizację zamówienia w opcji w latach 2025 – 2028. Nadzór autorski pełniony będzie w okresie realizacji inwestycji, co oznacza, że termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostanie dostosowany odpowiednio do terminu robót. W przypadku zmiany terminu realizacji robót termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostaje dostosowany odpowiednio do nowego terminu robót. Nadzór autorski zgodnie z ustawą Prawo budowlane art. 20.1 w szczególności obejmuje: stwierdzanie zgodności realizacji z projektem w toku realizacji robót budowlanych, uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru, wyjaśnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wątpliwości Zamawiającego powstałych w toku realizacji, udział w komisjach i naradach technicznych oraz odbiorze inwestycji. Opracowania projektowe wykonywane przez Wykonawcę będące naprawieniem błędów w opracowanej przez niego dokumentacji projektowej lub jej uzupełnieniem niezbędnym dla prawidłowej realizacji robót nie będą opłacane. Wykonawca w uzgodnionym obustronnie terminie przekaże Zamawiającemu zmiany oraz poprawki, wynikłe z niezgodności opracowania projektowego ze stanem faktycznym lub z błędów projektowych. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania na budowę lub innych czynności swoich upoważnionych przedstawicieli na wezwanie Zamawiającego w terminie do 3 dni od dnia wezwania. Zamawiający nie będzie opłacał pobytów Wykonawcy na budowie dokonywanych bez jego wezwania. Jednorazowy nadzór autorski uwzględnia: pobyt na budowie projektanta branży której dotyczy nadzór autorski, przygotowanie materiałów do pełnienia nadzoru, czas przejazdu z siedziby jednostki projektowej na budowę i z powrotem, czas pobytu na budowie, załatwianie spraw związanych z nadzorem po powrocie, koszt prac projektowych wynikających z pobytu na budowie. Wynagrodzenie za pełnienie nadzoru autorskiego rozliczane będzie zgodnie z rzeczywistą liczbą odbytych nadzorów. Zakłada się do 10 nadzorów autorskich.