2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa zestawu aparatury do komory EMC
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i instruktaż z obsługi dostarczonego zestawu aparatury, stanowiącej doposażenie Laboratorium Elektroniki i Akustyki Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIMOT (dalej Łukasiewicz - PIMOT). Dostarczony zestaw aparatury ma umożliwić rozszerzenie zakresu pomiarowego akredytowanego laboratorium badawczego Łukasiewicz - PIMOT o nieposiadane obecnie w zakresie badania kompatybilności elektromagnetycznej stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, komercyjnym i wojskowym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 (Opis przedmiotu zamówienia - dalej „OPZ”) i załączniku nr 6 do SWZ (Projekt umowy). 3. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną całość, wskazany jest zakup gotowych rozwiązań. Podział zamówienia na części groziłby niekompatybilnością techniczną, nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Ponadto, brak podziału jest uzasadniony względami organizacyjnymi, ewentualny podział zamówienia mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 5. Zamawiający na podstawie art. 257 pkt 1) uPzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Termin ten dotyczy także zakresu opcjonalnego, jeśli Zamawiający skorzysta z prawa opcji.
Interne Kennung: WZ.449.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte, 38552000 Elektronische Messgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. [Prawo opcji] W ramach niniejszego postępowania Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 uPzp, polegające na możliwości zakupu przez Zamawiającego dodatkowych elementów, będących zwiększeniem podstawowego i obowiązkowego zakresu przedmiotu zamówienia, wg zakresu wskazanego w pkt 4.2. OPZ (zał. nr 1 do SWZ), opisanego jako opcjonalne elementy przedmiotu zamówienia. 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji - złożenie odpowiedniego zamówienia opcjonalnego, nie później niż w ciągu 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać jednokrotnie. 3. Szczegóły dotyczące prawa opcji znajdują się w „Projekcie umowy” (zał. nr 6 do SWZ) oraz w OPZ (zał. nr 1 do SWZ).