See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Madvogne og boostere til Bispebjerg hospital
Beschreibung: Udbud af rammeaftale vedr. madvogne, boostere og serviceaftale til Bispebjerg hospital. Samlet op til 70 madvogne og 25 boostere med mulighed for tilkøb af serviceaftale
Interne Kennung: 26080098
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39221000 Kücheneinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39222000 Gastronomiebedarf, 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55512000 Betrieb von Kantinen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 95
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tilkøb af serviceaftale efter endt afhjælpningsperiode. Region Sjælland deltager på option henset kontraktbestemmelser om ændringer og udvidelser ifm. sammenlægning af Region Hovedstaden og Region Sjælland jf. lov nr. 699 af 20. juni 2025 om overgangen til en ny sundhedsstruktur med senere ændringer