See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: BIO_Transportbånd & ruller_26-31_FA
Beschreibung: Rammeaftalen omfatter vedligehold, inspektioner og levering af komponenter til båndtransportører primært i træpille- og træflistransportsystemer og i et mindre omfang i vådasketransportsystemer. Ørsted Bioenergys brændselstransportsystemer er typisk opdelt i en losselinje fra havn til brændselslager og en opkørselslinje fra brændselslager til dagsiloer. Båndtransportører placeret i både losse- og opkørselslinjerne vil indgå i rammeaftalen. Båndtransportører på tværs af Bioenergy lokationer har forskellige designforhold og driftsbetingelser, som der vil skulle tages højde for, når der vil skulle findes en løsning til et givent anlæg. Rammeaftalen dækker over samme type varer og ydelser fordelt på to delkontrakter iht. de to forskellige geografiske områder (Øst og Vest), som er omfattet af rammeaftalen. Rammeaftalerne vil blive tildelt i en kaskademodel, hvor den leverandør, som er nr. 1 i kaskademodellen, vil blive direkte tildelt alle kontrakter. Hvis leverandør 1 er ude af stand til at acceptere et træk på Rammeaftalen af kapacitetshensyn, vil opgaven blive tildelt til 2, og så fremdeles
Vorherige Bekanntmachung: 516605-2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34312600 Förderbänder aus Gummi
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42417200 Fördereinrichtungen, 42417310 Förderbänder, 42419800 Teile für Förderer, 42419810 Teile für Bandförderer, 34312600 Förderbänder aus Gummi
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 (ØST)
Beschreibung: Rammeaftalen omfatter vedligehold, inspektioner og levering af komponenter til båndtransportører primært i træpille- og træflistransportsystemer og i et mindre omfang i vådasketransportsystemer. Ørsted Bioenergys brændselstransportsystemer er typisk opdelt i en losselinje fra havn til brændselslager og en opkørselslinje fra brændselslager til dagsiloer. Båndtransportører placeret i både losse- og opkørselslinjerne vil indgå i rammeaftalen. Båndtransportører på tværs af Bioenergy lokationer har forskellige designforhold og riftsbetingelser, som der vil skulle tages højde for, når der vil skulle findes en løsning til et givent anlæg. Rammeaftalen dækker over samme type varer og ydelser fordelt på to delkontrakter iht. de to forskellige geografiske områder (Øst og Vest), som er omfattet af rammeaftalen. Rammeaftalen for hver af de to delkontrakter vil blive tildelt i en kaskademodel, hvor den leverandør, som er nr. 1 i kaskademodellen, vil blive direkte tildelt begge delaftaleralle. Hvis leverandør 1 er ude af stand til at acceptere et træk på Rammeaftalen af kapacitetshensyn, vil opgaven blive tildelt til 2 i kaskaden.
Interne Kennung: BIO_Transportbånd & ruller_26-31_FA (Delkontrakt 1 (ØST))
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Forlængelse af rammeaftalens varighed med 12 måneder 3 gange
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 (VEST)
Interne Kennung: BIO_Transportbånd & ruller_26-31_FA (Delkontrakt 2 (VEST))