343534-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa urządzeń laboratoryjnych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach (odpowiednio dla danego zadania): - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.1÷2.10 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1÷5.3 do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dziesięć odrębnych zadań. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane zadanie. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość zadań. 5. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w danym zadaniu zostaną odrzucone. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ oraz nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 8. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 9. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 5.1÷5.3 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2)÷4) oraz ust. 2 ustawy Pzp. 10. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 11. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zadania nr 10 jest wniesienie wadium w wysokości 35 000,00 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100). W zakresie pozostałych zadań Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 12. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny całkowitej podanej w ofercie - dotyczy zadania nr 10. W zakresie pozostałych zadań Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 13. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 14. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ. 15. Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu realizowany jest w ramach projektu „Nanoprzeciwciała anty-CSPG4: narzędzie do innowacyjnej diagnostyki czerniaka” finansowanego przez Agencję Badań Medycznych w ramach Umowy o objęcie Przedsięwzięcia wsparciem nr 2024/ABM/03/KPO/ KPOD.07.07-IW.07-0163/24-00 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia Inwestycja D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 16. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów.
Interne KennungDZ/DZ-381-1-28/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
TitelTermomikser
BeschreibungZadanie 1 - Termomikser 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.1 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 1
LosLOT-0002
TitelWirówka laboratoryjna z chłodzeniem
BeschreibungZadanie 2 - Wirówka laboratoryjna z chłodzeniem 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.2 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 2
LosLOT-0003
TitelElektroporator
BeschreibungZadanie 3 - Elektroporator 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.3 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 3
LosLOT-0004
TitelMiniwirówka
BeschreibungZadanie 4 - Miniwirówka 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.4 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 4
LosLOT-0005
TitelDozownik butelkowy
BeschreibungZadanie 5 - Dozownik butelkowy 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.5 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą ISO 14001 lub równoważną.
Interne Kennungzadanie 5
LosLOT-0006
TitelWytrząsarka
BeschreibungZadanie 6 - Wytrząsarka 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.6 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 3 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 6
LosLOT-0007
TitelSucha łaźnia
BeschreibungZadanie 7 - Sucha łaźnia 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.7 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 7
LosLOT-0008
TitelMikrotom rotacyjny półautomatyczny
BeschreibungZadanie 8 - Mikrotom rotacyjny półautomatyczny 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.8 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 8 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 8
LosLOT-0009
TitelKomora laminarna
BeschreibungZadanie 9 - Komora laminarna 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.9 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 9
LosLOT-0010
TitelNano-cytometr przepływowy do detekcji nanocząstek
BeschreibungZadanie 10 - Nano-cytometr przepływowy do detekcji nanocząstek 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: - „Parametry techniczne, Specyfikacja cenowa” - załącznik nr 2.10 do SWZ, - „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy” - załącznik nr 5.3 do SWZ. 2. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 11 tygodni, licząc od daty zawarcia umowy. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.09.2025 r. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) certyfikat CE lub deklaracja zgodności, potwierdzające oznakowanie znakiem CE zaoferowanego przedmiotu zamówienia, b) certyfikat lub deklaracja zgodności dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzające zgodność z Dyrektywą RoHS w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Interne Kennungzadanie 10