343546-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – ul. Turystyczna 12 w Gdańsku - Remont, przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach projektu p.n. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska - w latach 2024-2027”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titelul. Turystyczna 12 w Gdańsku - Remont, przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach projektu p.n. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska - w latach 2024-2027”.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest Remont, przebudowa, (obejmująca termomodernizację) budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej przy ul. Turystycznej 12 w Gdańsku w ramach projektu p.n. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska - w latach 2024-2027”. 2.Zakres robót obejmuje: a) Zagospodarowanie terenu: - wykonanie muru oporowego, - wymiana istniejącej nawierzchni ciągów pieszych utwardzonej i nowoprojektowanej nawierzchni wjazdu i drogi manewrowej na działce, - wykonanie małej architektury w postaci zewnętrznych opraw oświetleniowych i ławek; - wykonanie miejsca gromadzenia opadów stałych, - wykonanie małej retencji z nasadzeniami, b) Roboty rozbiórkowe i demontażowe: - rozbiórka blaszanego garażu od strony wschodniej, - rozbiórka drewnianej przybudówki od strony elewacji frontowej (północnej) dawnego sklepu spożywczego, - rozbiórka istniejącego zadaszenia nad schodami do piwnicy od strony elewacji południowej, - rozebranie istniejącego muru oporowego i zmiana jego lokalizacji, - likwidacja istniejącej instalacji wody zimnej, ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji kanalizacji sanitarnej, - demontaż instalacji elektrycznych i teletechnicznych, c) Roboty budowlane: - remont i przebudowa wnętrza budynku z uwzględnieniem zmiany układu funkcjonalnego (wydzielenie pomieszczeń biurowych oraz lokalu gastronomicznego); - wydzielenie lokalu mieszkalnego dostosowanego dla osób z niepełnosprawnością, dostęp bezpośrednio z poziomu terenu, - odkopanie ścian fundamentowych do poziomu dolnej krawędzi ławy fundamentowej, - wykonanie izolacji termicznej fundamentów oraz ścian fundamentowych, - wykonanie izolacji termicznej ścian piwnicy od wewnątrz (2 ściany) i od zewnątrz, - wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych (od wewnątrz) z płyt mineralnych, - wykonanie izolacji termicznej stropu oraz posadzki na gruncie, - wykonanie nowego zadaszenia schodów zewnętrznych w konstrukcji drewnianej, - odtworzenie zamurowanych otworów okiennych na parterze i pierwszym piętrze od strony elewacji północnej, południowej i wschodniej, - wprowadzenie nowych otworów okiennych w lokalu mieszkalnym na kondygnacji parteru od strony zachodniej i południowej, - uzupełnienie ścian z cegły pełnej, - poszerzenie otworów okiennych na kondygnacji pierwszego piętra na elewacji północnej, - remont elewacji budynku z przebudową przegród zewnętrznych - dostosowanie ich do obowiązujących wymagań cieplnych; - skucie wszystkich tynków zewnętrznych, - zszycie i naprawa spękań murów zewnętrznych, - wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pionowej i poziomej fundamentów budynku, - wykonanie opaski żwirowej wokół budynku chroniącej mur przed zawilgoceniem, - wykonanie posadzki wielowarstwowej na gruncie, - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej (wraz z montażem nawietrzaków we wszystkich pomieszczeniach), - wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, - wymiana rynien i rur spustowych, - wymiana opierzeń blacharskich, - montaż parapetów wewnętrznych z płyty MDF oraz zewnętrznych z blachy tytanowo- cynkowej, - wykonanie pomieszczenia technicznego dla wodomierza głównego w kondygnacji piwnicy, - wymiana polepy stropu między kondygnacyjnego na wełnę mineralną, - wymiana istniejącej konstrukcji dachu, - wykonanie konserwacji zdegradowanych powierzchni drewna konstrukcyjnego, - wymiana pokrycia dachowego, - częściowa wymiana konstrukcji drewnianej stropów między kondygnacyjnych, - wymiana drewnianych stopnic na schodach, - remont schodów prowadzących do piwnicy, - remont klatki schodowej; renowacja, naprawa i odtworzenie elementów klatki schodowej, - renowacja balustrady drewnianej wewnętrznej, - remont i przebudowa wnętrza budynku z uwzględnieniem zmiany układu funkcjonalnego (wydzielenie pomieszczeń biurowych oraz lokalu gastronomicznego), - wykonanie nowoprojektowanych ścian działowych z płyt gipsowo kartonowych na stelażu systemowym, - przesunięcie pionów kanalizacji sanitarnej do jednego wspólnego pionu, zlokalizowanego w istniejącym kominie, prowadzenie w strefie poddasza nieużytkowego, - wydzielenie komórek lokatorskich na poddaszu, - wykonanie sufitów podwieszanych w pomieszczeniach mieszkalnych, - obudowanie widocznych kanałów instalacyjnych płytami kartonowo gipsowymi na systemowym stelażu, - tynkowanie oraz malowanie ścian, - gipsowanie i malowanie sufitów, - układanie płytek ceramicznych, gresowych i paneli podłogowych, d) Instalacje sanitarne: - wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej wraz z przyłączem, - wykonanie nowej instalacji wody zimnej, ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji, - wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej, instalacji gazowej, - wykonanie oraz montaż dwufunkcyjnego kondensacyjnego kotła gazowego, - wykonanie instalacji wentylacji hybrydowej, - biały montaż, e) Instalacje elektryczne: - dostawa i montaż rozdzielnicy głównej budynku, licznikowej, mieszkaniowej, - wykonanie linii wlz i tras kablowych linii wlz, - wykonanie instalacji uziemiającej, odgromowej, przepięciowej i wyrównawczej w budynku, - wykonanie instalacji niskoprądowej, teletechnicznej, - dostawa i montaż autonomicznych czujek dymu, - dostawa i montaż certyfikowanego przeciwpożarowego wyłącznika prądu, - wykonanie oświetlania podstawowego i awaryjnego, ewakuacyjnego, - wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego, - wykonanie instalacji kabli grzewczych, zewnętrznej kanalizacji teletechnicznej, - wykonanie okablowania strukturalnego, internetowej, telewizji naziemnej i kablowej, - wykonanie instalacji domofonowej, BMS - uruchomienie poszczególnych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, - wykonanie pomiarów powykonawczych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, 3. Szczegóły opisano w pkt 3 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne KennungTZ.250.038.2026.DPF
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71351914 Archäologische Untersuchungen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71351914 Archäologische Untersuchungen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten