2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych usług wyszukiwania, rezerwacji i sprzedaży usług hotelowych oraz rezerwacji, sprzedaży i dostarczania biletów lotniczych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług wyszukiwania, rezerwacji i sprzedaży usług hotelowych oraz rezerwacji, sprzedaży i dostarczania biletów lotniczych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Zlecenia będą realizowane sukcesywnie, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, na zasadzie pojedynczych zleceń, przy zachowaniu zasad określonych w SWZ oraz umowie zawartej z Wykonawcą. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: 1) Część 1 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie wyszukiwania, rezerwacji i sprzedaży usług hotelowych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres przedmiotu zamówienia: Prognozowana liczba usług w okresie realizacji zamówienia wynosi: a) 2 894 noclegów na terenie Polski; b) 914 noclegi w pozostałych krajach europejskich (m.in. Belgia, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy); c) 12 noclegów poza Europą (m.in. Japonia); d) 1 002 miejsc postojowych w Polsce; e) 138 miejsc postojowych poza Polską (m.in. Belgia, Niemcy). Liczby te mają charakter szacunkowy. Zamawiający zastrzega możliwość ich zwiększenia lub zmniejszenia w zależności od bieżących potrzeb, w ramach wartości zamówienia podstawowego lub prawa opcji. 2) Część 2 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie rezerwacji, sprzedaży i dostarczania biletów lotniczych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres przedmiotu zamówienia: Szacunkowa liczba zleceń w okresie obowiązywania umowy wynosi około 499, przy czym faktyczna liczba zleceń może być mniejsza, w zależności od liczby osób przypisanych do danego zlecenia. Prognozowana liczba podstawowych usług w okresie realizacji zamówienia wynosi: a) bilety lotnicze: ok 499 szt., b) usługi bagażowe: ok 1070 szt., c) usługi transferowe: ok 936 szt. Zlecenie obejmuje dwie grupy podróży: przeloty krajowe oraz przeloty międzynarodowe w Europie i poza Europę. Liczby te mają charakter szacunkowy. Zamawiający zastrzega możliwość ich zwiększenia lub zmniejszenia w zależności od bieżących potrzeb, w ramach wartości zamówienia podstawowego lub prawa opcji. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną bądź na wszystkie części. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Cz. 1 i dla Cz. 2 (dalej „SOPZ”) stanowiący Załącznik nr 2a do SWZ (SOPZ dla Cz. 1) i Załącznik nr 2b do SWZ (SOPZ dla Cz.2).
Vorherige Bekanntmachung: 868208-2025
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.72.2025.ABJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3.Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (Formularz Oferty). Integralną częścią oferty jest Rozbicie Cenowe Oferty dla Części 1 oraz dla Części 2 stanowiące Załącznik nr 1a i 1b do SWZ, w zależności od tego na która części Wykonawca składa ofertę. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 4 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami; wzór Wykazu osób stanowi Załącznik nr 7a oraz Załącznik nr 7b do SWZ (składa wraz z ofertą wymagany na podstawie art. 274 ust. 2 ustawy PZP oraz na potrzeby kryterium oceny ofert). Wykaz osób składany jest na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu oraz na potrzeby otrzymania punktów w ramach kryterium oceny ofert. Niniejszy dokument podlega uzupełnieniu lub poprawieniu na podstawie art. 128 ust. 1 i ust. 4 ustawy PZP w zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 4.1.2 i ppkt 4.2.2. Zamawiający informuje, że w stosunku do informacji zawartych w Wykazie osób w zakresie kryteriów oceny ofert nie znajdują zastosowania przepisy art. 128 ust. 1 i 4 oraz art. 223 ust. 1 ustawy PZP. 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ; 5) dowód wniesienia wadium; 6) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 4; 7) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 5 (jeżeli dotyczy). 4. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 5. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 4, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę). 6. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 7. Termin realizacji zamówienia (wspólny w Części 1 oraz w Części 2): 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej niż do 31 grudnia 2028 r. lub do wcześniejszego wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia. 8. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 84 ustawy PZP umieścił na platformie zakupowej informację o zamiarze przeprowadzenia wstępnych konsultacji rynkowych, jednak z uwagi na brak zainteresowania ze strony potencjalnych wykonawców konsultacje te nie zostały przeprowadzone. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną bądź na wszystkie części.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55110000 Hotel-Übernachtungen, 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen, 63516000 Reiseverwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie wyszukiwania, rezerwacji i sprzedaży usług hotelowych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Beschreibung: Część 1 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie wyszukiwania, rezerwacji i sprzedaży usług hotelowych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres przedmiotu zamówienia: Prognozowana liczba usług w okresie realizacji zamówienia wynosi: a) 2 894 noclegów na terenie Polski; b) 914 noclegi w pozostałych krajach europejskich (m.in. Belgia, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy); c) 12 noclegów poza Europą (m.in. Japonia); d) 1 002 miejsc postojowych w Polsce; e) 138 miejsc postojowych poza Polską (m.in. Belgia, Niemcy). Liczby te mają charakter szacunkowy. Zamawiający zastrzega możliwość ich zwiększenia lub zmniejszenia w zależności od bieżących potrzeb, w ramach wartości zamówienia podstawowego lub prawa opcji. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Cz. 1 (dalej „SOPZ”) stanowiący Załącznik nr 2a do SWZ (SOPZ dla Cz. 1).
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.72.2025.ABJ (Cz. 1)
Haupteinstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55110000 Hotel-Übernachtungen, 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje skorzystanie z Prawa Opcji, na podstawie art. 441 ustawy PZP. Prawo opcji będzie polegać na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia, zgodnie z szacowanym zapotrzebowaniem Zamawiającego wskazanym w Rozbiciu Cenowym Oferty, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Podstawą do skorzystania z prawa opcji będzie jednostronne oświadczenie Zamawiającego, złożone Wykonawcy nie później niż w dniu wyczerpania pełnej wartości zamówienia podstawowego. W zależności od części zamówienia skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na w Części 1 zamówienia zwiększeniu zakresu usług obejmującego dodatkowe zlecenia usług hotelowych oraz usług dodatkowych (w szczególności noclegów, śniadań, miejsc postojowych, usług towarzyszących), odpowiadających przedmiotowi zamówienia podstawowego. 2. Szczegółowe zapisy dotyczące warunków skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego zostały zawarte we Wzorach Umów, stanowiącym Załącznik nr 11a do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie rezerwacji, sprzedaży i dostarczania biletów lotniczych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Beschreibung: Część 2 - Świadczenie kompleksowych usług w zakresie rezerwacji, sprzedaży i dostarczania biletów lotniczych w kraju i za granicą na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres przedmiotu zamówienia: Szacunkowa liczba zleceń w okresie obowiązywania umowy wynosi około 499, przy czym faktyczna liczba zleceń może być mniejsza, w zależności od liczby osób przypisanych do danego zlecenia. Prognozowana liczba podstawowych usług w okresie realizacji zamówienia wynosi: a) bilety lotnicze: ok 499 szt., b) usługi bagażowe: ok 1070 szt., c) usługi transferowe: ok 936 szt. Zlecenie obejmuje dwie grupy podróży: przeloty krajowe oraz przeloty międzynarodowe w Europie i poza Europę. Liczby te mają charakter szacunkowy. Zamawiający zastrzega możliwość ich zwiększenia lub zmniejszenia w zależności od bieżących potrzeb, w ramach wartości zamówienia podstawowego lub prawa opcji. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Cz. 2 (dalej „SOPZ”) stanowiący Załącznik nr 2b do SWZ (SOPZ dla Cz. 2).
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.72.2025.ABJ (Cz. 2)
Haupteinstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63516000 Reiseverwaltung, 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje skorzystanie z Prawa Opcji, na podstawie art. 441 ustawy PZP. Prawo opcji będzie polegać na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia, zgodnie z szacowanym zapotrzebowaniem Zamawiającego wskazanym w Rozbiciu Cenowym Oferty, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Podstawą do skorzystania z prawa opcji będzie jednostronne oświadczenie Zamawiającego, złożone Wykonawcy nie później niż w dniu wyczerpania pełnej wartości zamówienia podstawowego. W zależności od części zamówienia skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na w Części 2 zamówienia zwiększeniu zakresu usług obejmującego dodatkowe zlecenia odpowiadających przedmiotowi zamówienia podstawowego. 2. Szczegółowe zapisy dotyczące warunków skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego zostały zawarte we Wzorach Umów, stanowiącym Załącznik nr 11b do SWZ.