34370-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozbudowa drogi powiatowej nr 3539W Radom - Gębarzów - Polany (III etap)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa drogi powiatowej nr 3539W Radom - Gębarzów - Polany (III etap)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oznaczonych nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3539W Radom – Gębarzów – Polany (III etap)”, na odcinku długości 5 559 m od km 8+830 do km 14+389, na terenie gmin Kowala, Skaryszew i Wierzbica, obejmujących między innymi: - poszerzenie jezdni do szer. 7,0 m, - nową konstrukcję nawierzchni przenoszącą obciążenia 115kN/oś, - wykonanie ścieżki rowerowej lub pieszo-rowerowej, - wykonanie chodników, - rozbudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, - budowę ronda wraz z oświetleniem LED, - korektę łuków poziomych, - wykonanie poboczy szer. 1,25 m, - przebudowę odwodnienia, w tym rowów przydrożnych, - budowę 2 zbiorników retencyjnych, - wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, - budowę kanału technologicznego. • Zamawiający wymaga ułożenia warstwy ścieralnej całą szerokością jezdni. • Wykonawca zobowiązany jest dokonać wyznaczenia i utrwalenia na gruncie, wraz z wymaganymi opracowaniami geodezyjnymi, nowych punktów granicznych pasa drogowego, po podziale nieruchomości zgodnie z decyzją ZRID, znakami granicznymi – słupek betonowy (beton zbrojony z krzyżem u góry). 2. Zestawienie robót planowanych do wykonania w ramach w/w zamówienia podane jest w formularzu kosztorysu ofertowego, stanowiącego Formularz nr 2 do SWZ. W ramach robót wyszczególnionych w kosztorysie należy wykonać również: - wszystkie roboty – prace pomocnicze, tymczasowe i towarzyszące, w tym wynikające z SST i dokumentacji projektowej, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę robót ujętych w kosztorysie ofertowym, - wszelkie inne roboty, prace, badania (laboratoryjne), czynności, obowiązki i wymogi wynikające z SWZ (umowy, SST, dokumentacji projektowej i kosztorysu ofertowego). 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w formularzu kosztorysu ofertowego oraz: - dokumentacji projektowej i Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST), zawartych w Tomie III SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), - projektowanych postanowieniach umowy, zawartych w Tomie II SWZ. 4. Sposób zagospodarowania drewna pochodzącego z wycinki drzew i krzewów: 1) Wykonawca zagospodaruje drewno pozyskane z wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, po jego wykupieniu od Zamawiającego, do czego Wykonawca będzie zobowiązany, lub 2) Drewno pozyskane z wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją jest własnością Zamawiającego – Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć drewno do Obwodu Drogowego w Siczkach, Siczki 1, 26-630 Jedlnia-Letnisko, na własny koszt i ryzyko, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. 3) W przypadku, o którym mowa w pkt 1, klasyfikacji, obmiaru i wyceny drewna wg cen netto stanowiących 80% cen netto określonych w Załączniku nr 1 do Decyzji nr 29/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Radom z dnia 6 września 2024 roku w sprawie cennika sprzedaży detalicznej na surowiec drzewny, stroisz i choinki (skan decyzji zamieszczono w OPZ w folderze „11.Projekt inwentaryzacji zieleni”), dokona brakarz, powołany staraniem i na koszt Wykonawcy, przy udziale Kierownika budowy oraz Inspektora nadzoru, w oparciu o obowiązujące normy i wytyczne stosowane do pomiaru i klasyfikacji surowca drzewnego w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe oraz zarządzenia i decyzje Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (http://drewno.zilp.lasy.gov.pl/drewno/Normy/). Z czynności obmiaru, klasyfikacji i wyceny drewna zostanie sporządzony protokół (operat brakarski), który stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Zamawiającego faktury VAT dokumentującej sprzedaż drewna na rzecz Wykonawcy. Protokół należy sporządzić i dostarczyć jeden egzemplarz Zamawiającemu, w terminie 14 dni od zakończenia robót polegających na wycince drzew i krzewów. 4) Wykonawca zobowiązany jest określić w formularzu oferty tylko jeden wybrany przez siebie sposób zagospodarowania drewna pochodzącego z wycinki drzew i krzewów, o którym mowa w pkt. 1 i 2. Sposób zagospodarowania drewna jest jednym z kryteriów oceny ofert. W przypadku, gdy Wykonawca w formularzu oferty nie zaznaczy tylko jednego sposobu zagospodarowania drewna, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, jako niezgodną z warunkami zamówienia. 5. Materiały, wyroby budowlane, urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia: 1) Materiały, wyroby budowlane, urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym przewidziane w dokumentacji projektowej, SST i kosztorysach ofertowych zapewnia Wykonawca. 2) Materiały, o których mowa w pkt 1 powinny odpowiadać co do jakości wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom określonym w SST i projekcie budowanym. 3) Materiały pochodzące z rozbiórki nie nadające się do ponownego wbudowania powinny być usunięte z terenu budowy na składowisko Wykonawcy, bądź na wysypisko odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach. 4) Materiały pochodzące z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania zostaną przekazane Zamawiającemu. O przydatności materiału oraz miejscu jego składowania decyduje Inspektor Nadzoru. 5) Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu: a) dokument potwierdzający utylizację materiałów niebezpiecznych bądź szkodliwych, w przypadku ich wystąpienia, przy prowadzeniu prac rozbiórkowych, b) wykaz materiałów z rozbiórki wraz z określeniem ich przeznaczenia, w szczególności do ponownego wykorzystania bądź utylizacji. 6) Wykonawca będzie przeprowadzać badania materiałów oraz pomiary i badania wykonanych robót zgodnie z zasadami kontroli jakości materiałów i robót określonymi w SST. 6. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić Zamawiającemu gwarancji jakości na całość wykonanych robót, na warunkach określonych w Tomie II SWZ, na okres co najmniej 60 miesięcy, z wyłączeniem: 1) oznakowania poziomego grubowarstwowego, dla którego okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, 2) nasadzeń zastępczych, dla których okres gwarancji wynosi 36 miesięcy.
Interne Kennung: PZD.I.261.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45232454 Bau von Regenwasserbecken, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa drogi powiatowej nr 3539W Radom – Gębarzów – Polany (III etap)