2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagosp. odpadów komun. stałych ze wszystkich nier. zamieszk. nier. na których znajduje się domek letn. i innych nier. wykorzyst. na cele rekr.-wyp. oraz z PSZOK na terenie Gminy Skąpe w 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Skąpe w roku 2027 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego zużycia i odzysku oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania. 2. Teren Gminy Skąpe obejmuje: 1) wsie: Błonie, Kalinowo, Darnawa, Łąkie, Międzylesie, Niekarzyn, Niesulice, Ołobok, Pałck, Podła Góra, Radoszyn, Rokitnica, Skąpe, Węgrzynice, Zawisze; 2) osady: Cząbry, Kaliszkowice, Przetocznica, Złoty Potok; 3) osiedle: Cibórz. 3. Odbiór i zagospodarowanie następujących rodzajów odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 20 03 01), b) selektywnie zbieranych odpadów komunalnych: - papier i tektura (kod 20 01 01, kod 15 01 01), - tworzywa sztuczne (kod 20 01 39, kod 15 01 02), - szkło i odpady opakowaniowe ze szkła (kod 20 01 02, kod 15 01 07), - opakowania wielomateriałowe (kod 15 01 05), - bioodpady (kod 20 01 08, kod 20 02 01), - metal i opakowania z metali (kod 15 01 04, kod 20 01 40), - odzież (kod 20 01 10) - tekstylia (kod 20 01 11) - przeterminowane leki (kod 20 01 32), - zużyte chemikalia (kod 16 05 09, 20 01 28, 20 01 80), - odpady niebezpieczne (kod 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 19*), - meble i inne odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), - zużyte opony (kod 16 01 03). - odpady budowlane i rozbiórkowe (kod 17 01 01, 17 06 04), - odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek (kod 20 01 99), - popiołu (kod 19 01 12), - 20 01 35, 20 01 36 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające i niezawierające niebezpieczne składniki . Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych: 1) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych: szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych, metali, bioodpadów, zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych i popiołu odbieranych od: - właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie pojemnikowym z wykorzystaniem trwałych pojemników dostarczonych przez Wykonawcę - właścicieli nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie pojemnikowym lub workowym z wykorzystaniem trwałych pojemników lub worków dostarczonych przez Wykonawcę, 2) papieru – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie workowym z wykorzystaniem trwałych worków dostarczonych przez Wykonawcę. 4. Wykonawca zapewni odbiór z PSZOK w Skąpem odpadów komunalnych wymienionych w ust. 3 z wyłączeniem frakcji: popiołu i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które odbierane są bezpośrednio od właścicieli nieruchomości . 5. Wykonawca zobowiązany jest do postępowania z odpadami w sposób zgodny z zasadami gospodarowania odpadami określonymi w ustawie o odpadach, wymaganiami ochrony środowiska oraz aktualnym Planem gospodarki odpadami dla województwa lubuskiego wraz z planem inwestycyjnym, w szczególności poprzez: 1) przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji w szczególności instalacji komunalnej i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie o odpadach, 2) przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów komunalnych ulegających biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do instalacji w szczególności instalacji komunalnej w celu przetwarzania odpadów komunalnych, 3) osiągnięcie poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych odebranych od mieszkańców gminy Skąpe w ramach niniejszej umowy, zgodnie z poziomami wskazanymi w art. 3b ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), 4) ograniczenie poziomów składowanej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji odebranych od mieszkańców gminy Skąpe w ramach niniejszej umowy – do poziomów wymaganych zgodnie z art. 3b ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), 5) niedopuszczenie do mieszania selektywnie zebranych odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości. 6. Koszty odbioru, transportu i składowania odpadów, ich recyklingu lub odzysku we właściwych instalacjach, jak również wszelkie inne koszty powstałe w związku z zagospodarowaniem odpadów, ponosi w całości Wykonawca. 7. Na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Zamawiający wymaga aby Wykonawca realizujący zamówienie osiągnął poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej – 57% wagowo – za rok 2027. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Skąpe w 2027 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Skąpe w roku 2027 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego zużycia i odzysku oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania. 2. Teren Gminy Skąpe obejmuje: 1) wsie: Błonie, Kalinowo, Darnawa, Łąkie, Międzylesie, Niekarzyn, Niesulice, Ołobok, Pałck, Podła Góra, Radoszyn, Rokitnica, Skąpe, Węgrzynice, Zawisze; 2) osady: Cząbry, Kaliszkowice, Przetocznica, Złoty Potok; 3) osiedle: Cibórz. 3. Odbiór i zagospodarowanie następujących rodzajów odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 20 03 01), b) selektywnie zbieranych odpadów komunalnych: - papier i tektura (kod 20 01 01, kod 15 01 01), - tworzywa sztuczne (kod 20 01 39, kod 15 01 02), - szkło i odpady opakowaniowe ze szkła (kod 20 01 02, kod 15 01 07), - opakowania wielomateriałowe (kod 15 01 05), - bioodpady (kod 20 01 08, kod 20 02 01), - metal i opakowania z metali (kod 15 01 04, kod 20 01 40), - odzież (kod 20 01 10) - tekstylia (kod 20 01 11) - przeterminowane leki (kod 20 01 32), - zużyte chemikalia (kod 16 05 09, 20 01 28, 20 01 80), - odpady niebezpieczne (kod 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 19*), - meble i inne odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), - 20 01 35, 20 01 36 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające i niezawierające niebezpieczne składniki, - zużyte opony (kod 16 01 03). - odpady budowlane i rozbiórkowe (kod 17 01 01, 17 06 04), - odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek (kod 20 01 99), - popiołu (kod 19 01 12). Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych: 1) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych: szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych, metali, bioodpadów i popiołu odbieranych od: - właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie pojemnikowym z wykorzystaniem trwałych pojemników dostarczonych przez Wykonawcę - właścicieli nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie pojemnikowym lub workowym z wykorzystaniem trwałych pojemników lub worków dostarczonych przez Wykonawcę, 2) papieru – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Skąpe - ma odbywać się w systemie workowym z wykorzystaniem trwałych worków dostarczonych przez Wykonawcę. 4. Wykonawca zapewni odbiór z PSZOK w Skąpem odpadów komunalnych wymienionych w ust. 3 z wyłączeniem frakcji: popiołu i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które odbierane są bezpośrednio od właścicieli nieruchomości . 5. Wykonawca zobowiązany jest do postępowania z odpadami w sposób zgodny z zasadami gospodarowania odpadami określonymi w ustawie o odpadach, wymaganiami ochrony środowiska oraz aktualnym Planem gospodarki odpadami dla województwa lubuskiego wraz z planem inwestycyjnym, w szczególności poprzez: 1) przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji w szczególności instalacji komunalnej i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie o odpadach, 2) przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów komunalnych ulegających biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do instalacji w szczególności instalacji komunalnej w celu przetwarzania odpadów komunalnych, 3) osiągnięcie poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych odebranych od mieszkańców gminy Skąpe w ramach niniejszej umowy, zgodnie z poziomami wskazanymi w art. 3b ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), 4) ograniczenie poziomów składowanej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji odebranych od mieszkańców gminy Skąpe w ramach niniejszej umowy – do poziomów wymaganych zgodnie z art. 3b ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), 5) niedopuszczenie do mieszania selektywnie zebranych odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości. 6. Koszty odbioru, transportu i składowania odpadów, ich recyklingu lub odzysku we właściwych instalacjach, jak również wszelkie inne koszty powstałe w związku z zagospodarowaniem odpadów, ponosi w całości Wykonawca. 7. Na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Zamawiający wymaga aby Wykonawca realizujący zamówienie osiągnął poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej – 57% wagowo – za rok 2027. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen