2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa świadczenia kompleksowych usług sprzątania i utrzymania czystości obiektu Policji w Lublinie
Beschreibung: 1. Zadanie obejmuje kompleksowe usługi sprzątania i utrzymania czystości w obiekcie Policji przy ulicy Grenadierów 4 A w Lublinie, zgodnie z dokumentami zmówienia, w szczególności z Formularzem cenowym (Załącznik nr 1.1), z Opisem przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 6) oraz ze wzorem umowy (Załącznik nr 7), stanowiącymi załączniki do SWZ. 2. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania przez cały okres trwania umowy polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej, związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną co najmniej: 500 000,00 zł , zgodnie z § 7 wzoru umowy (Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej). 3. Zgodnie z treścią art. 95 ustawy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osób na podstawie umowy o pracę, wykonujących czynności sprzątania w trakcie realizacji zamówienia, zgodnie z zakresem uwzględnionym w Opisie przedmiotu zamówienia, w Formularzu cenowym oraz we wzorze umowy, stanowiących załączniki do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązuje się, że skieruje do realizacji zadania osoby, które: a) posiadają odpowiednie umiejętności niezbędne do świadczenia usług sprzątania, b) posiadają aktualne badania lekarskie niezbędne do wykonywania powierzonych im obowiązków, c) nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym. Wykonawca przekaże Zamawiającemu wykaz pracowników w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy, zgodnie z zapisami § 4 wzoru umowy. 5. Termin realizacji zamówienia: 33 miesiące lub do wyczerpania kwoty umownej - licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia usług. Zamawiający planuje rozpoczęcie świadczenia usług od dnia 10.08.2026 r. W przypadku, gdy umowa na świadczenie usług zostanie zawarta po tym terminie - Wykonawca winien rozpocząć realizację umowy w ciągu 5 dni od dnia zawarcia umowy.
Interne Kennung: 27/2.3.6/26/SZP/U
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu i potrzeba pilnego udzielenia zamówienia uzasadnione jest przede wszystkim tym, iż postępowanie dotyczy nowo wybudowanego obiektu, w którym swoją siedzibę będą miały różne, wyspecjalizowane jednostki Policji. Jednostki te winny niezwłocznie i sprawnie podjąć służbę w nowej siedzibie w celu zapewnienia ciągłości działań, od których niejednokrotnie zależy bezpieczeństwo obywateli. Czas niezbędny na kompleksowe przygotowanie obiektu oraz zapewnienie usług utrzymania czystości w obiekcie, jest zbieżny z datą oddania obiektu do użytku i koniecznością przeniesienia tam ww. służb. Zamawiający nadmienia jednocześnie, iż w IV kwartale 2025 r. przygotował i przeprowadził z należytą starannością postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług sprzątania w ww. obiekcie, jednak wybrany Wykonawca odstąpił on od podpisania umowy. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba skrócenia terminu składania ofert, co jest uzasadnione i nie wpływa na konkurencyjność procedury. Przedmiot zamówienia bowiem nie jest skomplikowany, a przygotowanie ofert nie jest czasochłonne i nie wymaga większych przygotowań. Brak skrócenia terminu składania ofert na świadczenie kompleksowych usług w zakresie sprzątania i utrzymania w czystości ww. budynku może uniemożliwić prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie osób przebywających w danym obiekcie, co może uniemożliwić sprawne i skuteczne działania ww. jednostek.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku przy ulicy Grenadierów 4A w Lublinie, zgodnie z załącznikiem nr 1.1 do SWZ