See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo-badawczego s/y „Oceania”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo -badawczego s/y „Oceania” dla Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (numer postępowania IO/ZP/3/2026). 2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 pakiety: a) Pakiet I - maksymalna wielkość zamówienia: 110 000 litrów oleju napędowego; miejsce dostawy: Nabrzeże zbożowe, Port Gdańsk, ul. Starowiślna 6A; b) Pakiet II - maksymalna wielkość zamówienia: 96 000 litrów oleju napędowego; miejsce dostawy: w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia). 3. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone dla paliw żeglugowych lekkich kategorii ISO-F-DMA według międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E). Zawartość siarkowodoru w fazie ciekłej nie może przekraczać 0,5 mg/kg, zawartość siarki nie może przekraczać 0,1 % m/m, a gęstość mierzona w temperaturze 15oC musi mieścić się w zakresie 820,0 – 840,0 kg/m3. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie paliwa żeglugowego odpowiadającego standardowi równoważnemu do standardu ISO 8217:2017 (E). Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 4. Niezależnie od powyższego olej napędowy dostarczany w ramach realizacji niniejszej umowy powinien być wolny od zanieczyszczeń oraz dostosowany do pory roku i warunków atmosferycznych miejsca jego dostawy. Oznacza to m.in. iż olej napędowy dostarczany w ramach Pakietu I w okresie od 1 listopada do 31 marca powinien posiadać parametry nie gorsze niż: 1) temperatura płynięcia: minus 18oC, 2) temperatura zablokowania zimnego filtra: minus 4oC. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia i przekazania Zamawiającemu przy każdej dostawie świadectwa jakości w języku polskim – w przypadku Pakietu I, lub w języku polskim lub angielskim – w przypadku Pakietu II, wydanego przez specjalistyczne laboratorium, potwierdzającego zgodność parametrów oleju z wymogami międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E) lub równoważnego w pełnym jego zakresie. 6. Forma dostawy – za pomocą autocysterny z własnym urządzeniem podającym olej do zbiorników statku lub za pomocą bunkierki (opcjonalnie). 7. Przez „autocysternę” należy rozumieć pojazd wraz ze zbiornikiem do przewozu min. 15 ton paliwa, zdolny zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażony w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach, pozwalający na bezproblemowe podanie paliwa z nabrzeża portowego na jednostkę zaopatrywaną. 8. Przez „bunkierkę” należy rozumieć niewielki zbiornikowiec lub barkę, zdolną zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażoną w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach na specjalnych wysięgnikach pozwalające na bezproblemowe podanie paliwa na jednostkę zaopatrywaną na redzie i w portach. 9. Odbiór oleju następować będzie na burcie statku przez St. Mechanika lub osobę upoważnioną. 10. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Jednorazowa dostawa w przypadku Pakietu I obejmować będzie od 6 000 do 45 000 litrów oleju napędowego. W przypadku Pakietu II Zamawiający przewiduje 2-4 dostawy. 11. Zamawiający (Armator) każdorazowo uzgadniać będzie z dostawcą dokładny termin dostawy i ilość oleju napędowego. Uzgodnienie dostawy następować będzie drogą mailową lub telefonicznie (wówczas potwierdzone emailem na żądanie którejkolwiek ze stron). 12. Armator posiada dokument AKC-PR – potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego w Urzędzie Celnym w zakresie podatku akcyzowego. Paliwo żeglugowe będące przedmiotem niniejszego postępowania jest objęte zwolnieniem z akcyzy przy dostawie. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości paliwa, jednak nie mniejszej niż 60% ilości stanowiącej przedmiot zamówienia (gwarantowana wielkość zamówienia). Wykonawcy nie będą przysługiwać z tego tytułu żadne roszczenia względem Zamawiającego. 14. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 15. Oferta Wykonawcy w zakresie poszczególnych Pakietów musi być kompletna oraz musi obejmować wszystkie elementy wymienione powyżej. Oferta niespełniająca chociażby jednego elementu zostanie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 209993-2026
Interne Kennung: IO/ZP/3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). 2. Zamawiający nie przewiduje innego sposobu komunikowania się z Wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) oraz w sposób określony w ust. 8 poniżej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. 5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie eZamówienia oraz zalogowania się na Platformie eZamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. Konta uproszczonego na Platformie eZamówienia. 6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 7. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. 8. Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email: mmasnicka@iopan.pl (nie dotyczy składania ofert). 9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej wynosi 30 MB. Zaleca się niedołączanie do wiadomości email plików w formacie .rar (wiadomość może zostać potraktowana przez zaporę jako wiadomość niebezpieczna i w konsekwencji nieprzepuszczona na serwery IOPAN). 10.Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski” na platformie eZamówienia, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. 11. Szczegółowe informacje o komunikacji w postępowaniu, między Zamawiającym, a Wykonawcą określono w Rozdz. VI, XIII i XV SWZ. 12. W niniejszym postępowaniu ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 13. Oferta Wykonawcy powinna zawierać: 1) wypełniony Formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do SWZ); 2) wypełniony Formularz ofertowo-cenowy dla Pakietu I (Załącznik nr 2.1 do SWZ) lub/i wypełniony Formularz ofertowo-cenowy dla Pakietu II (Załącznik nr 2.2 do SWZ); 3) Jednolity europejski dokument zamówienia; 4) Oświadczenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą przesłanki wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (Załącznik nr 3.1 do SWZ); 5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; 6) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy / podmiotu udostępniającego zasoby - jeżeli w imieniu Wykonawcy / podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5) powyżej; 7) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego; 8) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy; 9) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – zobowiązanie podmiotu trzeciego lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp; 10) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby; 11) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie przesłanek wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (Załącznik nr 3.2 do SWZ); 12) informację, że wybór oferty Wykonawcy będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, w sytuacji, o której mowa w art. 225 ust. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo -badawczego s/y „Oceania”. 2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 pakiety: a) Pakiet I - maksymalna wielkość zamówienia: 110 000 litrów oleju napędowego; miejsce dostawy: Nabrzeże zbożowe, Port Gdańsk, ul. Starowiślna 6A. 3. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone dla paliw żeglugowych lekkich kategorii ISO-F-DMA według międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E). Zawartość siarkowodoru w fazie ciekłej nie może przekraczać 0,5 mg/kg, zawartość siarki nie może przekraczać 0,1 % m/m, a gęstość mierzona w temperaturze 15oC musi mieścić się w zakresie 820,0 – 840,0 kg/m3. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie paliwa żeglugowego odpowiadającego standardowi równoważnemu do standardu ISO 8217:2017 (E). Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 4. Niezależnie od powyższego olej napędowy dostarczany w ramach realizacji niniejszej umowy powinien być wolny od zanieczyszczeń oraz dostosowany do pory roku i warunków atmosferycznych miejsca jego dostawy. Oznacza to m.in. iż olej napędowy dostarczany w ramach Pakietu I w okresie od 1 listopada do 31 marca powinien posiadać parametry nie gorsze niż: 1) temperatura płynięcia: minus 18oC, 2) temperatura zablokowania zimnego filtra: minus 4oC. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia i przekazania Zamawiającemu przy każdej dostawie świadectwa jakości w języku polskim – w przypadku Pakietu I, wydanego przez specjalistyczne laboratorium, potwierdzającego zgodność parametrów oleju z wymogami międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E) lub równoważnego w pełnym jego zakresie. 6. Forma dostawy – za pomocą autocysterny z własnym urządzeniem podającym olej do zbiorników statku lub za pomocą bunkierki (opcjonalnie). 7. Przez „autocysternę” należy rozumieć pojazd wraz ze zbiornikiem do przewozu min. 15 ton paliwa, zdolny zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażony w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach, pozwalający na bezproblemowe podanie paliwa z nabrzeża portowego na jednostkę zaopatrywaną. 8. Przez „bunkierkę” należy rozumieć niewielki zbiornikowiec lub barkę, zdolną zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażoną w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach na specjalnych wysięgnikach pozwalające na bezproblemowe podanie paliwa na jednostkę zaopatrywaną na redzie i w portach. 9. Odbiór oleju następować będzie na burcie statku przez St. Mechanika lub osobę upoważnioną. 10. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Jednorazowa dostawa w przypadku Pakietu I obejmować będzie od 6 000 do 45 000 litrów oleju napędowego. 11. Zamawiający (Armator) każdorazowo uzgadniać będzie z dostawcą dokładny termin dostawy i ilość oleju napędowego. Uzgodnienie dostawy następować będzie drogą mailową lub telefonicznie (wówczas potwierdzone emailem na żądanie którejkolwiek ze stron). 12. Armator posiada dokument AKC-PR – potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego w Urzędzie Celnym w zakresie podatku akcyzowego. Paliwo żeglugowe będące przedmiotem niniejszego postępowania jest objęte zwolnieniem z akcyzy przy dostawie. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości paliwa, jednak nie mniejszej niż 60% ilości stanowiącej przedmiot zamówienia (gwarantowana wielkość zamówienia). Wykonawcy nie będą przysługiwać z tego tytułu żadne roszczenia względem Zamawiającego. 14. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 15. Oferta Wykonawcy w zakresie poszczególnych Pakietów musi być kompletna oraz musi obejmować wszystkie elementy wymienione powyżej. Oferta niespełniająca chociażby jednego elementu zostanie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SWZ.
Interne Kennung: Pakiet I
Menge: 110 000 Liter
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo -badawczego s/y „Oceania” . 2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 pakiety: b) Pakiet II - maksymalna wielkość zamówienia: 96 000 litrów oleju napędowego; miejsce dostawy: w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia). 3. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone dla paliw żeglugowych lekkich kategorii ISO-F-DMA według międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E). Zawartość siarkowodoru w fazie ciekłej nie może przekraczać 0,5 mg/kg, zawartość siarki nie może przekraczać 0,1 % m/m, a gęstość mierzona w temperaturze 15oC musi mieścić się w zakresie 820,0 – 840,0 kg/m3. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie paliwa żeglugowego odpowiadającego standardowi równoważnemu do standardu ISO 8217:2017 (E). Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 4. Niezależnie od powyższego olej napędowy dostarczany w ramach realizacji niniejszej umowy powinien być wolny od zanieczyszczeń oraz dostosowany do pory roku i warunków atmosferycznych miejsca jego dostawy. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia i przekazania Zamawiającemu przy każdej dostawie świadectwa jakości w języku polskim lub angielskim – w przypadku Pakietu II, wydanego przez specjalistyczne laboratorium, potwierdzającego zgodność parametrów oleju z wymogami międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E) lub równoważnego w pełnym jego zakresie. 6. Forma dostawy – za pomocą autocysterny z własnym urządzeniem podającym olej do zbiorników statku lub za pomocą bunkierki (opcjonalnie). 7. Przez „autocysternę” należy rozumieć pojazd wraz ze zbiornikiem do przewozu min. 15 ton paliwa, zdolny zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażony w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach, pozwalający na bezproblemowe podanie paliwa z nabrzeża portowego na jednostkę zaopatrywaną. 8. Przez „bunkierkę” należy rozumieć niewielki zbiornikowiec lub barkę, zdolną zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażoną w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach na specjalnych wysięgnikach pozwalające na bezproblemowe podanie paliwa na jednostkę zaopatrywaną na redzie i w portach. 9. Odbiór oleju następować będzie na burcie statku przez St. Mechanika lub osobę upoważnioną. 10. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego. W przypadku Pakietu II Zamawiający przewiduje 2-4 dostawy. 11. Zamawiający (Armator) każdorazowo uzgadniać będzie z dostawcą dokładny termin dostawy i ilość oleju napędowego. Uzgodnienie dostawy następować będzie drogą mailową lub telefonicznie (wówczas potwierdzone emailem na żądanie którejkolwiek ze stron). 12. Armator posiada dokument AKC-PR – potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego w Urzędzie Celnym w zakresie podatku akcyzowego. Paliwo żeglugowe będące przedmiotem niniejszego postępowania jest objęte zwolnieniem z akcyzy przy dostawie. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości paliwa, jednak nie mniejszej niż 60% ilości stanowiącej przedmiot zamówienia (gwarantowana wielkość zamówienia). Wykonawcy nie będą przysługiwać z tego tytułu żadne roszczenia względem Zamawiającego. 14. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie. 15. Oferta Wykonawcy w zakresie poszczególnych Pakietów musi być kompletna oraz musi obejmować wszystkie elementy wymienione powyżej. Oferta niespełniająca chociażby jednego elementu zostanie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SWZ.
Interne Kennung: Pakiet II
Menge: 96 000 Liter