See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (z prawem opcji)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: Koszeniu traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich (z prawem opcji) administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie: ZADANIE Nr 1 - droga wojewódzka Nr 815; ZADANIE Nr 2 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Żelizna – Parczew) i 814; ZADANIE Nr 3 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Ostrów Lubelski – Łęczna), 820 i 829; ZADANIE Nr 4 - drogi wojewódzkie Nr 809 i 828. CPV - 77312000-0 Usługi usuwania chwastów 90511300-5 Usługi zbierania śmieci 2.Maksymalna ilość usług (długość określona jednostronnie w km) wynosi: – ZADANIE Nr 1 - droga wojewódzka Nr 815; a) I koszenie • przy średniej szerokości 10 ÷ 12 m – 52,81 km, • przy średniej szerokości > 12 m – 68,36 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 10 ÷ 12 m – 52,81 km, • przy średniej szerokości > 12 m – 68,36 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 121,17 km. – ZADANIE Nr 2 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Żelizna – Parczew) i 814; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 53,63 km, • przy średniej szerokości 6 ÷ 8 m – 41,95 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 53,63 km, • przy średniej szerokości 6 ÷ 8 m – 41,95 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 95,58 km. – ZADANIE Nr 3 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Kolechowice – Łęczna), 820 i 829; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 88,69 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 88,69 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 88,69 km. – ZADANIE Nr 4 - drogi wojewódzkie Nr 809 i 828; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 105,43 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 105,43 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 105,43 km. 3. Zamówienie należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 4. Zakres usług obejmuje wykoszenie traw, chwastów, samosiewów i odrostów w pasie drogowym o zmiennej szerokości (z uprzątnięciem wyciętych samosiewów i odrostów). Szerokość koszenia mierzona w poziomie bez względu na ukształtowanie terenu – zgodnie z Zestawieniem ilości usług stanowiącym załącznik do ST. 5. Ponadto przy każdym koszeniu należy: oznakować miejsca prowadzonych prac na podstawie uproszczonego projektu organizacji ruchu drogowego dot. prac w zakresie utrzymania i ochrony pasa drogowego na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim stanowiącego załącznik Nr 2 do ST lub opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami we własnym zakresie i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, wykonać czynności przygotowawcze, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich przekazanie na składowisko odpadów, wykosić wloty skrzyżowań z drogami o nawierzchni bitumicznej na długości 20 m i szerokości 1,5 m, ręcznie wykosić trawę w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w. usunąć wszelkie obce zanieczyszczenia (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. 6. Przed podpisaniem umowy Wykonawca może zapoznać się z miejscem świadczenia usługi, w szczególności: średnią szerokością poboczy i pasa drogowego oraz miejscami, w których należy dokonać koszenia ręcznego. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości usług odpowiednio do potrzeb RDW z uwzględnieniem § 4 ust. 4 Umowy. 8. Zebrane odpady wymienione w ust. 5 Wykonawca ma obowiązek usunąć z pasa drogowego i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1812) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca przedłoży w terminie 10 dni po upływie każdego miesiąca, w którym wykonywał usługę dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania z zachowaniem pełnego zakresu usług. Wykonawca może złożyć ofertę na wykonanie jednego, dwóch, trzech lub wszystkich zadań wyszczególnionych w pkt. III SWZ. 10. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 11.Termin wykonania zamówienia, dla Zadania Nr 1, Nr 2, Nr 3 i Nr 4 zastrzeżeniem ust. 2, ustala się następująco: a) I koszenie – do dnia 15 czerwca 2026 r., W przypadku przyśpieszonej wegetacji i silnego wzrostu roślin Zamawiający zastrzega sobie prawo do skrócenia terminu I koszenia do 31.05.2026 r. O skróceniu terminu Zamawiający zawiadomi Wykonawcę faxem……, emailem……….. nie później niż do 13.05.2026 r. b) II koszenie – do dnia 31 sierpnia 2026 r., W przypadku przyśpieszonej wegetacji i silnego wzrostu roślin Zamawiający zastrzega sobie prawo do skrócenia terminu II koszenia do 14.08.2026 r. O skróceniu terminu Zamawiający zawiadomi Wykonawcę faxem……, e-mailem……….. nie później niż do 22.07.2026 r. c) III koszenie (objęte prawem opcji) – do dnia 31 października 2026 r. 12. Szczegółowe terminy wykonania będą określane każdorazowo w pisemnych dyspozycjach Zamawiającego w zależności od faktycznych potrzeb i zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznej.
Vorherige Bekanntmachung: 110439-2026
Interne Kennung: R5.ST.372.2.2026.ps
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej Ustawą Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (z prawem opcji) ZADANIE Nr 1 - droga wojewódzka Nr 815
Beschreibung: ZADANIE Nr 1 - droga wojewódzka Nr 815; a) I koszenie • przy średniej szerokości 10 ÷ 12 m – 52,81 km, • przy średniej szerokości > 12 m – 68,36 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 10 ÷ 12 m – 52,81 km, • przy średniej szerokości > 12 m – 68,36 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 121,17 km. Zamówienie należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. Zakres usług obejmuje wykoszenie traw, chwastów, samosiewów i odrostów w pasie drogowym o zmiennej szerokości (z uprzątnięciem wyciętych samosiewów i odrostów). Szerokość koszenia mierzona w poziomie bez względu na ukształtowanie terenu – zgodnie z Zestawieniem ilości usług stanowiącym załącznik do ST. Ponadto przy każdym koszeniu należy: oznakować miejsca prowadzonych prac na podstawie uproszczonego projektu organizacji ruchu drogowego dot. prac w zakresie utrzymania i ochrony pasa drogowego na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim stanowiącego załącznik Nr 2 do ST lub opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami we własnym zakresie i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, wykonać czynności przygotowawcze, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich przekazanie na składowisko odpadów, wykosić wloty skrzyżowań z drogami o nawierzchni bitumicznej na długości 20 m i szerokości 1,5 m, ręcznie wykosić trawę w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w. usunąć wszelkie obce zanieczyszczenia (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. Przed podpisaniem umowy Wykonawca może zapoznać się z miejscem świadczenia usługi, w szczególności: średnią szerokością poboczy i pasa drogowego oraz miejscami, w których należy dokonać koszenia ręcznego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości usług odpowiednio do potrzeb RDW z uwzględnieniem § 4 ust. 4 Umowy. Zebrane odpady wymienione powyżej Wykonawca ma obowiązek usunąć z pasa drogowego i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1812) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca przedłoży w terminie 10 dni po upływie każdego miesiąca, w którym wykonywał usługę dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
Interne Kennung: R5.ST.372.2.2026.ps - Zad. Nr 1
Menge: 121,17 Kilometer
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, stosownie do art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zlecenia wykonania III koszenia dla Zadania Nr 1. 2.Prawo opcji oznacza, że Zamawiający zleci koszenie I i II dla Zadania Nr 1 natomiast koszenie III może zostać zlecone w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Koszenie objęte prawem opcji zostanie zlecone w przypadku wystąpienia konieczności jego wykonania i możliwości jego sfinansowania. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest zlecenie wystawione przez Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich (lub jego Zastępcę) dot. wykonania dodatkowego koszenia w przypadku intensywnej wegetacji roślin.
Los: LOT-0002
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (z prawem opcji) ZADANIE Nr 2 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Żelizna – Parczew) i 814
Beschreibung: ZADANIE Nr 2 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Żelizna – Parczew) i 814; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 53,63 km, • przy średniej szerokości 6 ÷ 8 m – 41,95 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 53,63 km, • przy średniej szerokości 6 ÷ 8 m – 41,95 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 95,58 km. Zamówienie należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. Zakres usług obejmuje wykoszenie traw, chwastów, samosiewów i odrostów w pasie drogowym o zmiennej szerokości (z uprzątnięciem wyciętych samosiewów i odrostów). Szerokość koszenia mierzona w poziomie bez względu na ukształtowanie terenu – zgodnie z Zestawieniem ilości usług stanowiącym załącznik do ST. Ponadto przy każdym koszeniu należy: oznakować miejsca prowadzonych prac na podstawie uproszczonego projektu organizacji ruchu drogowego dot. prac w zakresie utrzymania i ochrony pasa drogowego na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim stanowiącego załącznik Nr 2 do ST lub opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami we własnym zakresie i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, wykonać czynności przygotowawcze, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich przekazanie na składowisko odpadów, wykosić wloty skrzyżowań z drogami o nawierzchni bitumicznej na długości 20 m i szerokości 1,5 m, ręcznie wykosić trawę w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w. usunąć wszelkie obce zanieczyszczenia (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. Przed podpisaniem umowy Wykonawca może zapoznać się z miejscem świadczenia usługi, w szczególności: średnią szerokością poboczy i pasa drogowego oraz miejscami, w których należy dokonać koszenia ręcznego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości usług odpowiednio do potrzeb RDW z uwzględnieniem § 4 ust. 4 Umowy. Zebrane odpady wymienione powyżej Wykonawca ma obowiązek usunąć z pasa drogowego i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1812) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca przedłoży w terminie 10 dni po upływie każdego miesiąca, w którym wykonywał usługę dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
Interne Kennung: R5.ST.372.2.2026.ps - Zad. Nr 2
Menge: 95,58 Kilometer
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, stosownie do art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zlecenia wykonania III koszenia dla Zadania Nr 2. 2.Prawo opcji oznacza, że Zamawiający zleci koszenie I i II dla Zadania Nr 2 natomiast koszenie III może zostać zlecone w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Koszenie objęte prawem opcji zostanie zlecone w przypadku wystąpienia konieczności jego wykonania i możliwości jego sfinansowania. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest zlecenie wystawione przez Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich (lub jego Zastępcę) dot. wykonania dodatkowego koszenia w przypadku intensywnej wegetacji roślin.
Los: LOT-0003
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (z prawem opcji) ZADANIE Nr 3 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Ostrów Lubelski – Łęczna), 820 i 829
Beschreibung: ZADANIE Nr 3 - drogi wojewódzkie Nr 813 (odc. Ostrów Lubelski – Łęczna), 820 i 829; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 88,69 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 88,69 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 88,69 km. Zamówienie należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. Zakres usług obejmuje wykoszenie traw, chwastów, samosiewów i odrostów w pasie drogowym o zmiennej szerokości (z uprzątnięciem wyciętych samosiewów i odrostów). Szerokość koszenia mierzona w poziomie bez względu na ukształtowanie terenu – zgodnie z Zestawieniem ilości usług stanowiącym załącznik do ST. Ponadto przy każdym koszeniu należy: oznakować miejsca prowadzonych prac na podstawie uproszczonego projektu organizacji ruchu drogowego dot. prac w zakresie utrzymania i ochrony pasa drogowego na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim stanowiącego załącznik Nr 2 do ST lub opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami we własnym zakresie i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, wykonać czynności przygotowawcze, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich przekazanie na składowisko odpadów, wykosić wloty skrzyżowań z drogami o nawierzchni bitumicznej na długości 20 m i szerokości 1,5 m, ręcznie wykosić trawę w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w. usunąć wszelkie obce zanieczyszczenia (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. Przed podpisaniem umowy Wykonawca może zapoznać się z miejscem świadczenia usługi, w szczególności: średnią szerokością poboczy i pasa drogowego oraz miejscami, w których należy dokonać koszenia ręcznego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości usług odpowiednio do potrzeb RDW z uwzględnieniem § 4 ust. 4 Umowy. Zebrane odpady wymienione powyżej Wykonawca ma obowiązek usunąć z pasa drogowego i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1812) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca przedłoży w terminie 10 dni po upływie każdego miesiąca, w którym wykonywał usługę dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
Interne Kennung: R5.ST.372.2.2026.ps - Zad. Nr 3
Menge: 88,69 Kilometer
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, stosownie do art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zlecenia wykonania III koszenia dla Zadania Nr 3. 2.Prawo opcji oznacza, że Zamawiający zleci koszenie I i II dla Zadania Nr 3 natomiast koszenie III może zostać zlecone w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Koszenie objęte prawem opcji zostanie zlecone w przypadku wystąpienia konieczności jego wykonania i możliwości jego sfinansowania. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest zlecenie wystawione przez Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich (lub jego Zastępcę) dot. wykonania dodatkowego koszenia w przypadku intensywnej wegetacji roślin.
Los: LOT-0004
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (z prawem opcji) ZADANIE Nr 4 - drogi wojewódzkie Nr 809 i 828
Beschreibung: – ZADANIE Nr 4 - drogi wojewódzkie Nr 809 i 828; a) I koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 105,43 km, b) II koszenie • przy średniej szerokości 4 ÷ 6 m – 105,43 km, c) III koszenie – objęte prawem opcji • przy średniej szerokości do 2,5 m – 105,43 km. Zamówienie należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. Zakres usług obejmuje wykoszenie traw, chwastów, samosiewów i odrostów w pasie drogowym o zmiennej szerokości (z uprzątnięciem wyciętych samosiewów i odrostów). Szerokość koszenia mierzona w poziomie bez względu na ukształtowanie terenu – zgodnie z Zestawieniem ilości usług stanowiącym załącznik do ST. Ponadto przy każdym koszeniu należy: oznakować miejsca prowadzonych prac na podstawie uproszczonego projektu organizacji ruchu drogowego dot. prac w zakresie utrzymania i ochrony pasa drogowego na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim stanowiącego załącznik Nr 2 do ST lub opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami we własnym zakresie i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, wykonać czynności przygotowawcze, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich przekazanie na składowisko odpadów, wykosić wloty skrzyżowań z drogami o nawierzchni bitumicznej na długości 20 m i szerokości 1,5 m, ręcznie wykosić trawę w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w. usunąć wszelkie obce zanieczyszczenia (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. Przed podpisaniem umowy Wykonawca może zapoznać się z miejscem świadczenia usługi, w szczególności: średnią szerokością poboczy i pasa drogowego oraz miejscami, w których należy dokonać koszenia ręcznego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości usług odpowiednio do potrzeb RDW z uwzględnieniem § 4 ust. 4 Umowy. Zebrane odpady wymienione powyżej Wykonawca ma obowiązek usunąć z pasa drogowego i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1812) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca przedłoży w terminie 10 dni po upływie każdego miesiąca, w którym wykonywał usługę dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
Interne Kennung: R5.ST.372.2.2026.ps - Zad. Nr 4
Menge: 105,43 Kilometer
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, stosownie do art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zlecenia wykonania III koszenia dla Zadania Nr 4. 2.Prawo opcji oznacza, że Zamawiający zleci koszenie I i II dla Zadania Nr 4 natomiast koszenie III może zostać zlecone w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Koszenie objęte prawem opcji zostanie zlecone w przypadku wystąpienia konieczności jego wykonania i możliwości jego sfinansowania. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest zlecenie wystawione przez Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich (lub jego Zastępcę) dot. wykonania dodatkowego koszenia w przypadku intensywnej wegetacji roślin.