2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu” (dalej również jako „Zadanie”) z uwzględnieniem wymogów wynikających z Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1679) oraz uzyskanie decyzji realizacyjnej (pozwolenia na budowę) zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. 2025 poz. 418). Realizacja zamówienia stanowiącego przedmiot Umowy ma na celu: dla Gminy: − uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień, pozwoleń, sprawdzeń, zatwierdzeń projektów, postanowień, których dołączenia do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, wymagają obowiązujące przepisy lub które mogą okazać się konieczne do realizacji inwestycji (dotyczy to również opracowania operatu wodnoprawnego oraz uzyskania decyzji wodnoprawnej – w przypadku, gdy obowiązek ich sporządzania i uzyskania wynika z przepisów odrębnych) − dokonanie zgłoszenia we właściwym organie zamiaru wykonania robót budowlanych oraz uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu bądź uzyskanie pozwolenia na budowę, − przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji projektowej, − wsparcie Zamawiającego w trakcie procedowania postępowania w sprawie wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, w szczególności przez analizę wniosków o wyjaśnienie treści opisu przedmiotu zamówienia, którą będzie stanowić dokumentacja projektowo-kosztorysowa i przygotowywanie wyjaśnień, co stanowi zakres podstawowy przedmiotu Umowy. dla ZWiK: − wykonanie projektu budowlanego (w tym projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego spełniającego wymagania projektu wykonawczego), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego dla zadania pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu” wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, zgód i pozwoleń wymaganych do wykonania tytułowej inwestycji, w tym pozwolenia na budowę, − wykonanie jednorazowej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego, na wezwanie Zamawiającego, w terminie do 36 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wsparcie Zamawiającego w trakcie procedowania postępowania w sprawie wyłonienia wykonawców robót budowlanych zadania pn. "Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu" w szczególności przez analizę wniosków o wyjaśnienie treści opisu przedmiotu zamówienia, którą stanowić będzie dokumentacja projektowo - kosztorysowa i przygotowywanie wyjaśnień.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu” (dalej również jako „Zadanie”) z uwzględnieniem wymogów wynikających z Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1679) oraz uzyskanie decyzji realizacyjnej (pozwolenia na budowę) zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. 2025 poz. 418). Przedmiot zamówienia obejmuje również wsparcie Zamawiającego w trakcie procedowania postępowania w sprawie wyłonienia wykonawców robót budowlanych zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania polegającego na przebudowie ulicy Granicznej w Świnoujściu” w szczególności przez analizę wniosków o wyjaśnienie treści opisu przedmiotu zamówienia, którą będzie stanowić dokumentacja projektowo-kosztorysowa i przygotowywanie wyjaśnień. Zamawiający zastrzega na swoją rzecz prawo opcji polegające na zleceniu Wykonawcy pełnienia nadzoru autorskiego robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej – Zadania.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4. Zamawiający zastrzegają na swoją rzecz prawo opcji polegające na zleceniu Wykonawcy pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Przebudowa ulicy Granicznej w Świnoujściu”. 5. Zamawiający są uprawnieni do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji nie później niż w terminie do 45 miesięcy licząc od podpisania Umowy. 6. Zastrzeżone prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiających, a nie zobowiązaniem Zamawiających, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiających z prawa opcji (w całości lub w części) nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiających z tego tytułu. 7. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 8. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiających z prawa opcji (w całości lub w części) Wykonawca ma obowiązek wykonania wszystkich ciążących na nim obowiązków wynikających z realizacji zamówienia podstawowego.