2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af administration af plejeboliger i De Gamles By i Københavns Kommune 2026
Beschreibung: Ved indeværende udbud ønsker ordregiver at indhente tilbud på administration af plejeboliger i De Gamles By i Københavns Kommune. Antallet af lejemål omfatter 458 boliger, beliggende 2200 København N. Det er Københavns Kommune hensigt at indgå en 4-årig kontrakt med mulighed for forlængelse med 2 optionsperioder á 1 år. Kontrakten forventes at træde i kraft 1. januar 2027. Ordregivers forbrug de sidste 4 år har været kr. 3.000.000,- eks. moms. Kontrakten tildeles den tilbudsgiver der angiver at have den lavest samlede evalueringstekniske pris for administrationen af de 458 lejemål når tilbudsgiver i øvrigt lever op til egnethedskravene.
Interne Kennung: 26-425
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i overensstemmelse med udbudslovens afsnit II.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70333000 Dienstleistungen im Wohnungswesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75123000 Administrative Dienste im Wohnungswesen, 98341100 Verwaltung von Unterkünften
5. Los
Los: LOT-0000