344910-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Udbud af måtteservice (vask og leje af måtter) i Greve Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af måtteservice (vask og leje af måtter) i Greve Kommune
BeschreibungUdbud af måtteservice (vask og leje af måtter) til Greve Kommunes institutioner, herunder daginstitutioner, skoler, fritidstilbud, plejecentre, administrative bygninger, kultur- og idrætsfaciliteter samt øvrige kommunale enheder.
Interne Kennung26-004375
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2014/24/EU og Lov nr. 1564 af 15. december 2015 (Udbudsloven) samt senere ændringer hertil. Alle interesserede kan afgive tilbud, og rammeaftalen tildeles efter tildelingskriteriet 'Bedste forhold mellem pris og kvalitet'.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39532000 Matten, 98312000 Textilreinigung
5. Los
LosLOT-0000