2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZESPOLENIA ORTOPEDYCZNE
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: ZESPOLENIA ORTOPEDYCZNE szczegółowo opisane w załączniku nr 2 i 3 do niniejszej SWZ. 2. Zakres przedmiotu zamówienia: Oferowany przez Wykonawcę towar musi: a) odpowiadać polskim normom przenoszącym normy europejskie lub normom innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. b) posiadać ważne dokumenty pozwalające na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczypo-spolitej Polskiej zgodnie z przepisami odpowiednio obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, jej przepisów przejściowych i wykonawczych oraz Rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych - MDR (jeżeli prawo nakłada obowiązek posia-dania takich dokumentów) - jeżeli dotyczy danego produktu, c) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Wykonawca dostarczy aktualne dokumenty potwierdzające, iż oferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 roku oraz dopuszczony do ob-rotu i stosowania w służbie zdrowia (certyfikaty CE / deklaracje zgodności) zgodnie z klasą wyrobu me-dycznego lub stosowne oświadczenie iż do danego produktu nie stosuje się przepisów w/w ustawy wraz z załączeniem innych dokumentów potwierdzających iż produkt jest dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Unii Europejskiej, gdy ich przedłożenie jest niezbędne na podstawie odręb-nych przepisów - wraz z pierwszą dostawą i w przypadku ich aktualizacji w trakcie trwania umowy.
Interne Kennung: DZPIZ-380-23/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zespolenia ortopedyczne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załącznik numer 2.
Interne Kennung: DZPiZ-380-23/2026
Haupteinstufung (cpv): 33141770 Knochenbruchvorrichtungen, Stifte und Platten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy PZP, poprzez zwiększenie (w stosunku do wartości określonych w załączniku asortymen-towo cenowym do SWZ) w okresie obowiązywania umowy (z zastrzeżeniem możliwości przedłu-żenia terminu realizacji umowy o 12 miesięcy) szacunkowych ilości asortymentu, jednakże niepo-wodującego wzrostu wartości umowy więcej niż o 40% w stosunku do wartości określonej w umowie, w przypadku zwiększenia bieżących potrzeb Zamawiającego, nie modyfikujących ogólne-go charakteru umowy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: a) zmiany ilości leczonych pacjentów, b) zmiany świadczeń udzielanych przez Zamawiającego, c) zmiany zapotrzebowania na dany asortyment d) zmiany kontraktu z NFZ. 3. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. W wyniku zastosowania prawa opcji ceny jednostkowe netto dostarczanego asortymentu nie ule-gną zmianie, a zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same i jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może z opisanego powyżej prawa opcji skorzystać w całości lub w części. 5. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlate-go też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzy-maniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego licz-bę x (nazwa asortymentu) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego.