See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af renovationsbiler
Beschreibung: Hillerød Affaldshåndtering A/S har haft udbudt kontrakter vedr. levering af renovationsbiler inkl. udstyr og service i et offentligt udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 10 af 6/1/2023). Flere af forsyningens nuværende renovationsbiler til afhentning af husholdningsaffald var nedslidte og trængte til udskiftning. Derfor ønskede ordregiver at indgå en kontrakt om indkøb af 2 stk. nøglefærdige renovationsbiler samt option på yderligere 1 stk. bil.Udbuddet omfatter således: • Levering af 2 stk. 3-akslet renovationsbiler med dobbeltkammerkomprimatorkasse inkl. 2 års garanti. • Serviceaftale samt levering/montering af reservedele i en periode på 5 år med mulighed for forlængelse i 2x1 år, dvs. i alt op til 7 år. •Option på levering af yderligere 1 stk. 3-akslet renovationsbil med 1-kammer-komprimatorkasse. Hver af renovationsbilerne skal leveres som en samlet og funktionsduelig helhed hos Hillerød Affaldshåndtering A/S, Solrødgårds Allé 6, 3400 Hillerød.
Vorherige Bekanntmachung: 00376547-2024
Interne Kennung: 251841
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Hillerød Affaldshåndtering A/S haft udbudt kontrakter om levering af renovationsbiler inkl. udstyr og service i et offentligt udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 10 af 6/1/2023). Flere af forsyningens nuværende renovationsbiler til afhentning af husholdningsaffald var nedslidte og trængte til udskiftning. Derfor ønskede ordregiver at indgå en kontrakt om indkøb af 2 stk. nøglefærdige renovationsbiler samt option på yderligere 1 stk. bil.Udbuddet omfattede således: • Levering af 2 stk. 3-akslet renovationsbiler med dobbeltkammerkomprimatorkasse inkl. 2 års garanti. • Serviceaftale samt levering/montering af reservedele i en periode på 5 år med mulighed for forlængelse i 2x1 år, dvs. i alt op til 7 år. • Option på levering af yderligere 1 stk. 3-akslet renovationsbil med 1-kammerkomprimatorkasse. Hver af renovationsbilerne skal leveres som en samlet og funktionsduelig helhed hos Hillerød Affaldshåndtering A/S, Solrødgårds Allé 6, 3400 Hillerød.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge, 34144511 Müllfahrzeuge, 50114100 Reparatur von Lastwagen, 50114200 Wartung von Lastwagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på levering af yderligere 1 stk. 3-akslet renovationsbil med 1-<span style="font-size: inherit;">kammerkomprimatorkasse</span>