2. Verfahren
Verfahren
Titel: Risicodragend projectmanagement Herle college
Beschreibung: Risicodragend projectmanagement Herle college €28.411.000
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Risicodragend Projectmanagement
Beschreibung: MOTIVERING TOEPASSING ARTIKEL 2.32 AW 2012 Stichting Voortgezet Onderwijs Parkstad Limburg, statutair gevestigd en kantoorhoudende aan de Akerstraat 85 te (6414 BK) Heerlen, ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel onder nummer: 41070757 heeft het voornemen om aan HEVO BV, statutair gevestigd en kantoorhoudende aan de Statenlaan 8 (5201 CB) ’s-Hertogenbosch, ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel onder nummer: 16029774 de opdracht te gunnen inzake het Risicodragend Projectmanagement (RPM) ten behoeve van de risicodragende ontwikkeling van de nieuwbouw van het Beroepscollege Parkstad Limburg Locatie Herle te Heerlen. Stichting Voortgezet Onderwijs Parkstad Limburg (SVO│PL) voert – nadat de voorziening door de gemeente Heerlen op het huisvestingsprogramma onderwijs (HPO) is geplaatst – het bouwheerschap over de genoemde nieuwbouw zoals bedoeld in artikel 6.13 Wet voortgezet onderwijs 2020, ten aanzien waarvan SVO│PL het risico wenst over te dragen middels een RPM-overeenkomst aan één contractpartij. De voorziene nieuwbouw heeft een omvang van 8.649 m2 bvo en zal worden gerealiseerd aan de CBS-weg en Kloosterweg, kadastraal bekend gemeente Heerlen sectie R nummer 4048 (ged.). SVO│PL meent dat HEVO BV (op dit moment) de enige aanbieder is, die bereid en in staat is de RPM-overeenkomst als contractpartij op zich te nemen, waarbij SVO│PL aan HEVO het gehele aanbestedingsrisico, alsmede de afrekenbare / risicodragende taakstelling op de totale stichtingskosten, de taakstellende planning en de taakstellende gebouwprestatie risicodragend, wenst op te dragen. Tevens verlangt SVO│PL van de beoogde contractpartij dat zij zorgt voor adequate verzekeringen voor de ontwerp- en bouwrisico’s, bestaande uit een Aansprakelijkheidsverzekering voor Bedrijven, Construction All Risk (CAR)-verzekering en Bouw Ontwerp Verzekering, met een dekking van ten minste € 10.000.000,= per gebeurtenis. De risicodragende taakstelling kent een voorziene omvang van € 28.411.000 excl. BTW. De redenen voor de propositie van de huidige opdracht zijn gelegen in het feit, dat SVO│PL niet de specifieke kennis en kunde bezit om bouwwerkzaamheden van deze grootte te initiëren en te begeleiden. Daarbij merkt SVO│PL op, dat SVO│PL als onderwijsorganisatie grote risico’s loopt indien de bouwwerkzaamheden niet binnen de door de gemeente verstrekte voorziening worden gerealiseerd. In dat geval zou dat ten koste gaan van onderwijsgeld en daarmee ten koste van de kwaliteit van onderwijs. Vandaar dat SVO│PL kiest voor de onderhavige propositie. Het bovenstaande betekent naar de stellige overtuiging van SVO│PL, dat voldaan wordt aan het gestelde in artikel 2.23, eerste lid onder b Aanbestedingswet 2012 (Aw 2012) en SVO│PL de overeenkomst kan aangaan zonder aankondiging voor een Europese aanbestedingsprocedure. SVO│PL zal echter niet overgaan tot het sluiten van bovenvermelde overeenkomst voordat twintig kalenderdagen zijn verstreken, ingaande de dag na de datum van bekendmaking van dit voornemen op TenderNed. Mochten er potentiële inschrijvers zijn, ondanks de verwachting van SVO│PL dat deze er niet zijn, dan worden deze middels deze publicatie in de gelegenheid gesteld hun interesse kenbaar te maken en daarmee hun bezwaren kenbaar te maken tegen de onderhavige onderhandse aanbestedingsprocedure. In deze bezwaren dient betreffende potentiële inschrijver aan te tonen in te willen schrijven op de onderhavige opdracht en daar ook toe in staat te zijn. Een en ander overeenkomstig artikel 4.16 Aw 2012. Indien na deze datum geen bezwaren kenbaar zijn gemaakt voelt SVO│PL zich vrij meergenoemde overeenkomst aan te gaan en is deze niet vernietigbaar. €28411000
Interne Kennung: 1