See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Doświadczalnego Siemianice w latach 2026 - 2027”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej na terenie w LZD Siemianice w latach 2026 - 2027. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy. 3. Wskazany w ust. 2 powyżej szacunkowy zakres rzeczowy na rok 2027 zostanie przedstawiony po zatwierdzeniu planu finansowo-gospodarczego przez Dyrektora LZD Siemianice na rok 2027. 4. Opis technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w Załącznikach nr 4a ( Opis technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych związanych z pozyskaniem i zrywką drewna), 4b (Katalog norm czasu dla prac leśnych wykonywanych w zagospodarowaniu lasu w LZD Siemianice), 4c (Katalog pracochłonności prac szkółkarskich dla ZUL-i w LZD Siemianice), 4d (Ramowe opisy czynności wchodzących w skład norm czynności prac szkółkarskich) oraz 4e (Opis technologii wykonania nowych ogrodzeń, konserwacji i rozgrodzeń starych) do SWZ. 5. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac został zawarty w Załączniku nr 5 do SWZ. 6. Wykonawca obowiązany jest do realizacji usług zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 7. Podział zamówienia na części: Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na następujące części (pakiety): Pakiet I - Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość; Pakiet VI A - Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Leśnictwach Doświadczalnych Wielisławice i Marianka; Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wybrane lub wszystkie części zamówienia. 8. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 Pzp, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 107045-2026
Interne Kennung: 1/ZUL/2027
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 PZP wyznaczył termin krótszy aniżeli określony w ust. 1 ww. przepisu z uwagi na ogłoszenie wstępnego ogłoszenia informacyjnego o nr 67300-2025, o którym mowa w art. 89, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet I - Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej na terenie w LZD Siemianice w latach 2026 - 2027. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy. 3. Wskazany w ust. 2 powyżej szacunkowy zakres rzeczowy na rok 2027 zostanie przedstawiony po zatwierdzeniu planu finansowo-gospodarczego przez Dyrektora LZD Siemianice na rok 2027. 4. Opis technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w Załącznikach nr 4a ( Opis technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych związanych z pozyskaniem i zrywką drewna), 4b (Katalog norm czasu dla prac leśnych wykonywanych w zagospodarowaniu lasu w LZD Siemianice), 4c (Katalog pracochłonności prac szkółkarskich dla ZUL-i w LZD Siemianice), 4d (Ramowe opisy czynności wchodzących w skład norm czynności prac szkółkarskich) oraz 4e (Opis technologii wykonania nowych ogrodzeń, konserwacji i rozgrodzeń starych) do SWZ. 5. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac został zawarty w Załączniku nr 5 do SWZ. 6. Wykonawca obowiązany jest do realizacji usług zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla niniejszego zamówienia określa prawo opcji w stosunku do każdej części zamówienia. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji w zakresie każdej części mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20% szacowanej wartości zamówienia podstawowego (w zakresie danej części). Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w szczególności w następujących przypadkach: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. Zlecanie usług będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku usług będących przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pośrednictwem poczty e-mail o skorzystaniu z Opcji.
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VI A - Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Leśnictwach Doświadczalnych Wielisławice i Marianka