346149-2025 - Ergebnis
Polen – Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen – Dostawa aparatury fotometrycznej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury fotometrycznej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i instruktaż z obsługi dostarczonego zestawu aparatury, stanowiącej doposażenie Laboratorium Elektroniki i Akustyki Sieci Badawczej Łukasiewicz - PIMOT. Dostarczony zestaw aparatury ma umożliwić rozszerzenie zakresu pomiarowego akredytowanego laboratorium badawczego Łukasiewicz - PIMOT o prowadzenie badań i pomiarów fotometrycznych i kolorymetrycznych podzespołów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. 2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: 1) stanowisko do pomiarów lamp, 2) stanowisko do pomiarów źródeł światła, 3) stanowisko do pomiarów urządzeń retrorefleksyjnych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 (Opis przedmiotu zamówienia - dalej „OPZ”) i załączniku nr 6 do SWZ (Projekt umowy). 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Zamówienie w całości jest dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. Podział zamówienia na części byłby sztucznym zabiegiem i naruszałby zasadę racjonalnego wydatkowania środków przez Zamawiającego. Ze względów technologicznych i wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych nie ma możliwości podzielenia go na części. Podział zamówienia na części groziłby ograniczaniem konkurencji albo nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 6. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do dnia 12.12.2025 r. Termin ten dotyczy także zakresu opcjonalnego, jeśli Zamawiający skorzysta z prawa opcji.
Vorherige Bekanntmachung: 206450-2025
Interne Kennung: WZ.204.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38410000 Zählinstrumente, 38433000 Spektrometer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i instruktaż z obsługi dostarczonego zestawu aparatury, stanowiącej doposażenie Laboratorium Elektroniki i Akustyki Sieci Badawczej Łukasiewicz - PIMOT. Dostarczony zestaw aparatury ma umożliwić rozszerzenie zakresu pomiarowego akredytowanego laboratorium badawczego Łukasiewicz - PIMOT o prowadzenie badań i pomiarów fotometrycznych i kolorymetrycznych podzespołów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. 2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: 1) stanowisko do pomiarów lamp, 2) stanowisko do pomiarów źródeł światła, 3) stanowisko do pomiarów urządzeń retrorefleksyjnych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 (Opis przedmiotu zamówienia - dalej „OPZ”) i załączniku nr 6 do SWZ (Projekt umowy). 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Zamówienie w całości jest dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. Podział zamówienia na części byłby sztucznym zabiegiem i naruszałby zasadę racjonalnego wydatkowania środków przez Zamawiającego. Ze względów technologicznych i wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych nie ma możliwości podzielenia go na części. Podział zamówienia na części groziłby ograniczaniem konkurencji albo nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 6. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do dnia 12.12.2025 r. Termin ten dotyczy także zakresu opcjonalnego, jeśli Zamawiający skorzysta z prawa opcji. 7. Data wskazana w ogłoszeniu jako Data początkowa (BT-536-Lot), jest datą orientacyjną.
Haupteinstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prawo opcji] W ramach niniejszego postępowania Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 uPzp, polegające na możliwości zakupu przez Zamawiającego dodatkowych elementów, będących zwiększeniem podstawowego i obowiązkowego zakresu przedmiotu zamówienia, wg zakresu wskazanego w OPZ (zał. nr 1 do SWZ), opisanego jako opcjonalne elementy przedmiotu zamówienia (spektroradiometr, radiometr). 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego w formie pisemnej oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji - złożenie odpowiedniego zamówienia, wykraczającego poza zamówienie podstawowe, w terminie 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 3. Szczegóły dotyczące prawa opcji znajdują się w „Projekcie umowy” (zał. nr 6 do SWZ) oraz w OPZ (zał. nr 1 do SWZ).