346288-2026 - Ergebnis
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa sprzętu komputerowego w ramach projektu KPOD.07.03-IP.10-0358/25/KPO/96/2025/421 „Kompleksowa modernizacja środowiska informatycznego i dokumentacji medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu komputerowego w ramach projektu KPOD.07.03-IP.10-0358/25/KPO/96/2025/421 „Kompleksowa modernizacja środowiska informatycznego i dokumentacji medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego w ramach projektu KPOD.07.03-IP.10-0358/25/KPO/96/2025/421 „Kompleksowa modernizacja środowiska informatycznego i dokumentacji medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu”. 2. Specyfikację asortymentowo-ilościowo-cenową określa Załącznik Nr 2 do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty. 3. Szczegółową specyfikację techniczną, wymagane parametry techniczno-użytkowe przedmiotu zamówienia oraz inne wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia określa Załącznik Nr 3 do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty.
Vorherige Bekanntmachung167205-2026
Interne KennungTZ.382.5.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensJak wynika z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11.09.2019 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z dofinansowania niniejszego zamówienia ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach zawartej umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0358/25/KPO/96/2025/421 „Kompleksowa modernizacja środowiska informatycznego i dokumentacji medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu”. Prace nad wnioskiem o dofinansowanie i zawarcie umowy przedłużyły się, a termin na realizację i rozliczenie projektu jest krótki. Istniejąca pilna potrzeba udzielenia zamówienia sprawia, że skrócenie terminu jest środkiem koniecznym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu jakim jest dochowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego tj. rozliczenie projektu w granicznym terminie do 30.06.2026 r. Aktualnie istnieją obiektywne okoliczności do działania w trybie pilnym, gdyż przy standardowym 35-dniowym terminie składania ofert, dochowanie terminów z harmonogramu byłoby istotnie zagrożone, a skrócenie terminu do 15 dni pozwala zminimalizować to ryzyko. Skrócenie terminu składania ofert jest więc uzasadnione, gdyż wiąże się z koniecznością szybkiego działania ze strony Szpitala jako podmiotu zobowiązanego do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych i brakiem możliwości zachowania podstawowych terminów przewidzianych w tej ustawie. Poziom skrócenia terminu składania ofert nie naruszy minimalnego terminu określonego w powołanym przepisie (15 dni), co w trybie przetargu nieograniczonego pozwoli zachować uczciwą konkurencję. Wskazane wyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia“ zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Podsumowując, w ocenie Zamawiającego zaistniały przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert tj. wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynikająca z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Tym samym można przyjąć, że spełnione zostały wymogi określone w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001