See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lagerautomater
Beschreibung: Genudbud af lagerautomater i tre højder til Region Hovedstadens Center for Ejendomme Samlet op til 10 lagerautomater med tilhørende optioner på ekstra skuffer, tilvalg af ESD og optimeret responstid
Interne Kennung: 26022321
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39173000 Lagerungseinheiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42410000 Hebezeuge und Fördermittel, 42416100 Aufzüge, 42965100 Lagerhaus-Verwaltungssystem, 79991000 Lagerbestandskontrolle
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 10
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tilkøb af ekstra skuffer Merpris ved tilvalg af ESD Merpris ved aktivering af 4 timers responstid Region Sjælland deltager på option henset kontraktbestemmelser om ændringer og udvidelser ifm. sammenlægning af Region Hovedstaden og Region Sjælland jf. lov nr. 699 af 20. juni 2025 om overgangen til en ny sundhedsstruktur med senere ændringer