See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Energie Beheer Systeem (EBS)
Beschreibung: De Opdracht betreft de levering, implementatie en support van een Energieregistratie en Bewakingssysteem (EBS). Om WUR hierin zoveel mogelijk te ontzorgen dient het EBS gebaseerd te zijn op een SaaS-oplossing. Optioneel vragen we een oplossing voor de ondersteuning van de financiële processen. Hiervoor geldt geen afnameverplichting en wordt op initiatief van Opdrachtgever afgenomen. Wanneer deze optie wordt afgenomen dan is het onderdeel van de Opdracht en de Overeenkomst. Met het EBS wordt energiedata (elektriciteit, gas, warmte, koude en water) vanuit de verschillende bronnen opgeslagen met als doel: • het verbeteren van de energie-efficiëntie van gebouwen en installaties • de controle van meterstanden voor factuurcontrole • als basis voor de interne doorbelasting van de energiekosten • monitoring van de energiebesparingsdoelen van WUR Een functionerend EBS is wettelijk verplicht voor de meeste gebouwen van WUR. Het EBS ontvangt zijn data onder andere vanuit de gebouwbeheer-systemen (GBS), meetdata van wettelijke meetbedrijven (Kenter, Innax, Enepa), omvormerdata van zonnepanelen (SolarEdge, SMA) en ook worden meters handmatig uitgelezen. Als GBS maken het merendeel van de WUR gebouwen gebruik van PRIVA. De gezochte Oplossing wordt ‘gevoed’ met deze data om de gevraagde functionaliteit te bieden. Het gaat daarbij om data die opgehaald wordt uit applicaties van Opdrachtgever zelf, applicaties van leveranciers van WUR en publieke instellingen (bijvoorbeeld KNMI). Voor de interne applicaties gaat het om applicaties die ‘on premise’ gehost worden (Planon, Priva), maar ook SaaS-applicaties. Hiervoor koppelt de Oplossing met het data-integratieplatform van WUR. De eisen hiervoor zijn vastgelegd in deze aanbesteding. De data uit de Oplossing zal, naast analyse-doeleinden, worden gebruikt om doorbelasting van energiekosten en de prognose van de hoogte van deze kosten te faciliteren. Voorzieningen hiervoor worden gerealiseerd in de datawarehouse-voorzieningen van WUR. Ook hiervoor koppelt de Oplossing met de genoemde data-integratieplatformen. Belangrijk is dus dat gegevens uit de Oplossing (opgehaalde en geregistreerde waarden én afgeleide hiervan) ontsloten worden middels API én export-mogelijkheden. Afhankelijk van de mogelijkheden die uw Oplossing biedt (zie de in deze aanbesteding geformuleerde wensen) kan het relevant zijn de mogelijkheid te bieden energiefacturen in te lezen en energietarieven vast te kunnen leggen. Zo kan factuurcontrole plaatsvinden binnen de Oplossing. WUR overweegt om in de toekomst een energiemanagementsysteem voor het sturen van de energievraag op basis van het energieaanbod in te zetten. Data hieruit wil Opdrachtgever, via het data-integratieplatform, mogelijk gebruiken om de Oplossing te voeden (o.a. beheersen problematiek netcongestie en elektrificatie van de warmtevraag). Ook is WUR bezig met de realisatie van een data-integratieplatform specifiek voor de verwerking van meet/InternetOfThings-data, ondersteuning van het MQTT-protocol is gewenst zodat hierop kan worden aangesloten. De GACS verplichting vanaf 2026 vraagt een nauwe samenwerking tussen GBS en EBS, WUR is momenteel aan het verkennen welke stappen gezet moeten worden om hieraan te voldoen.
Interne Kennung: T108771 Energie Beheer Systeem (EBS)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48219300 Verwaltungssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000