2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasteczko Śląskie w latach 2025-2027”
Beschreibung: 1. Charakterystyka Gminy Miasteczko Śląskie (dalej: "Gmina") 1) powierzchnia Gminy wynosi 6.820 ha, a w tym: a) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna – 131,9 ha, b) zabudowa mieszkaniowa wielolokalowa – 9,6 ha; 2) liczba mieszkańców: a) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały (stan na dzień 31.12.2023 r.) – 6.691 os., b) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt czasowy (stan na dzień 31.12.2023 r.) – 128 os., c) liczba mieszkańców zadeklarowanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (stan na dzień 31.12.2023 r.) – 6.280 os. Zmiana liczby osób nie będzie powodować zmiany umowy ani zmiany wartości zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia jest: a) świadczenie usług odbioru, transportu, zbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych i zbieranych w sposób selektywny wskazanych w opisie zamówienia, powstających w nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy, z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, b) wyposażenie punktu selektywnej zbiórki odbioru odpadów komunalnych w pojemniki i kontenery, w tym odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, c) wyposażenie nieruchomości zamieszkanych w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług w odniesieniu do nieruchomości zamieszkanych. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez odbieranie, transport, zbieranie i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych: a) zbieranych jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) zbieranych w sposób selektywny odpadów komunalnych. Wymagania w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych, świadczenia usług, częstotliwości odbioru odpadów komunalnych oraz rodzaje i minimalna pojemność pojemników lub worków określają obowiązujące uchwały Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim: a) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasteczko Śląskie, b) w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Selektywne odbieranie następujących odpadów komunalnych odbywać się będzie bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych z podziałem na: a) papier, b) szkło, c) metale, d) tworzywa sztuczne, e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) bioodpady, g) meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – w ilościach i rozmiarach wskazujących na pochodzenie z gospodarstw domowych.
Vorherige Bekanntmachung: 571181-2024
Interne Kennung: M.271.48.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001