346568-2026 - Ergebnis
Dänemark – Büroreinigung – Slagelse Gymnasium - Udbud af rengøring 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSlagelse Gymnasium - Udbud af rengøring 2025
BeschreibungServicemægleren A/S har glæden af at bistå Gymnasiernes Indkøbsfællesskab med udbud af rengøring for Slagelse Gymnasium (Herefter benævnt "Ordregiver").Ordregiver har en (1) adresse på følgende adresse:Willemoesvej 2A, 4200 SlagelseOpgaven vedrører udførelse af daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter, hal m.m. Ordregiveres daglige brugere består hovedsageligt at elever og administrativt personale. Der er omkring 11.300 m2 der dagligt skal gøres rent hos Ordregiver på dennes adresse.
Interne Kennung268615047
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven. Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, eftersom Ordregiver ser flere positive synergimæssige effekter ved, at det er én leverandør, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er vurderet mest optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave. Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Gymnasiernes Indkøbsfællesskab på vegne af Slagelse Gymnasium, som udbyder rengøringsopgaven, jf. beskrivelsen af udbuddet.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser, forskellige serviceydelser og udvidelses- og reduktionspriser. De konkrete optionspriser findes i Bilag B.