346989-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Organisation von Festivals – Igrzyska Wolności w 2025 roku
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIgrzyska Wolności w 2025 roku
BeschreibungIgrzyska Wolności 2025 to jedno z najważniejszych wydarzeń intelektualnych, społecznych i kulturalnych w Polsce, które w wyjątkowy sposób łączy debatę publiczną, myśl strategiczną oraz twórczy ferment środowisk opiniotwórczych z różnych dziedzin życia. Tegoroczna edycja, organizowana w kluczowym momencie transformacji społeczno-politycznej Europy i świata, staje się przestrzenią, w której idee spotykają się z praktyką, a wolność – z odpowiedzialnością. Wyjątkowość Igrzysk Wolności 2025 opiera się na kilku fundamentalnych filarach: 1. Unikalna formuła wydarzenia – łącząca debatę ekspercką, wystąpienia liderów opinii, działania artystyczne oraz interaktywne panele z udziałem publiczności. To miejsce spotkań ludzi nauki, polityki, biznesu, kultury i społeczeństwa obywatelskiego. 2. Aktualność i odwaga podejmowanych tematów – program Igrzysk Wolności 2025 skupia się na najważniejszych wyzwaniach współczesności: demokracji w dobie cyfrowej, roli Europy w nowym porządku geopolitycznym, transformacji energetycznej, etyce technologii oraz przyszłości wolności słowa. 3. Międzynarodowy wymiar wydarzenia – obecność czołowych intelektualistów, polityków i liderów społecznych z Polski i zagranicy czyni z Igrzysk platformę dialogu o znaczeniu wykraczającym poza granice kraju. 4. Zaangażowanie społeczne i oddolny charakter – wydarzenie powstaje z inicjatywy Fundacji Liberté! i od lat przyciąga osoby aktywne obywatelsko, otwarte na różnorodność poglądów i gotowe do wspólnego poszukiwania rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata. 5. Symboliczne znaczenie miejsca – odbywające się w Łodzi, mieście o wyjątkowej historii przemian i współistnienia kultur, Igrzyska Wolności zyskują dodatkowy wymiar – są pomostem między przeszłością a przyszłością, między lokalnością a globalnym spojrzeniem. Igrzyska Wolności 2025 to nie tylko wydarzenie – to ruch, który inspiruje do myślenia, dyskusji i działania. W dobie polaryzacji, dezinformacji i kryzysu zaufania do instytucji publicznych, stają się one jednym z ostatnich bastionów otwartej debaty opartej na wiedzy, szacunku i trosce o dobro wspólne. Fundacja Liberte jest wyłącznym właścicielem prawa do znaku towarowego Igrzysk Wolności.
Interne KennungZP.371.1.2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79953000 Organisation von Festivals
5. Los
LosLOT-0001