2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Rozbudowa ulicy Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu drogi krajowej nr 73 wraz z rozbudową ulicy Karpackiej w mieście Tarnowie” realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „IDEA TARNÓW - ULICA LWOWSKA - TRANSPORT BEZ GRANIC”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Rozbudowa ulicy Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu drogi krajowej nr 73 wraz z rozbudową ulicy Karpackiej w mieście Tarnowie” realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „IDEA TARNÓW - ULICA LWOWSKA - TRANSPORT BEZ GRANIC”. Na przedmiot zamówienia określony w ust. 1 składa się rozbudowa ulicy Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu DK73 o długości 1 247 m wraz z infrastrukturą, obejmująca między innymi: 1) budowę nawierzchni drogowej od km 1+555,99 do km 2+607,00 Uwaga: Zamawiający zastrzega wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni w zakresie całego odcinka rozbudowy ul. Lwowskiej z podziałem na jezdnie prawa, lewa w końcowej fazie zadania, 2) budowę dodatkowej jezdni Nr 1 drogi krajowej nr 73, 3) budowę skrzyżowania dodatkowej jezdni DK73 Nr 1 z ul. Szarą, 4) rozbudowę skrzyżowania ul. Lwowskiej z ulica Karpacką oraz włączeniem zjazdu publicznego do drukarni ASTERAS, 5) rozbudowę ul. Karpackiej, 6) budowę dodatkowej jezdni Nr 2 drogi krajowej nr 73, 7) budowę skrzyżowania dodatkowej jezdni Nr 2 drogi krajowej nr 73 z ul. Karpacką, 8) budowę zatok autobusowych, 9) budowę zatoki postojowej dla ITD, 10) budowę zatoki postojowej dla służb technicznych GAZ-SYSTEM, 11) przebudowę zjazdów indywidulanych i publicznych, 12) budowę dróg dla pieszych i rowerów oraz chodników, 13) rozbiórkę konstrukcji istniejących nawierzchni drogowych, chodników oraz zjazdu, 14) wykonanie urządzeń wodnych – rowów drogowych, 15) rozbudowę urządzenia wodnego – rowu drogowego, 16) rozbiórkę (likwidację) urządzeń wodnych rowów drogowych wraz z przepustami, 17) rozbiórkę ogrodzeń, 18) budowę ekranu akustycznego, 19) budowę i przebudowę systemu odwodnienia, 20) budowę sieci wodociągowej, 21) przebudowę sieci gazowej wysokiego ciśnienia, 22) przebudowę sieci gazowej średniego ciśnienia, 23) przebudowę linii kablowej SN, 24) przebudowę linii kablowej nN, 25) przebudowę sieci napowietrznej nN, 26) budowę oświetlenia ulicznego, chodnika i ścieżki rowerowej, 27) przebudowę i zabezpieczenie sieci urządzeń teletechnicznych nadziemnych i podziemnych, 28) budowę kanału technologicznego, 29) wycinkę drzew i krzewów, w razie konieczności zapewnienie nadzoru ornitologicznego, 30) nasadzenie zieleni, 31) dowiązanie rozbudowanego odcinka ul. Lwowskiej do stanu istniejącego, 32) wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych, 33) wyznaczenie i utrwalenie w terenie znakami granicznymi punktów granicznych pasa drogowego, 34) opracowanie projektu oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z zabezpieczeniem i oznakowaniem terenu oraz jej aktualizację w trakcie realizacji budowy w zależności od bieżących potrzeb. Nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu pojazdów i pieszych. Zamawiający informuje, że inwestycję należy wykonywać biorąc pod uwagę poniższe wytyczne w kwestii czasowej organizacji ruchu: a) należy zachować bezwzględną przejezdność/ciągłość ruchu kołowego w obu kierunkach (po jednym pasie w każdym kierunku oraz zapewnić ciągłość komunikacyjną dla pieszych i rowerów wzdłuż rozbudowanego odcinka ul. Lwowskiej), b) Zamawiający nie dopuszcza sterowania ruchem za pomocą sygnalizacji wahadłowej, c) w trakcie prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ciągłość funkcjonowania obiektów usługowo-handlowych zlokalizowanych przy ulicy Lwowskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Łukasza w Tarnowie, 35) wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego, 36) zabezpieczenie drzew i krzewów w sposób gwarantujący ich skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, 37) w przypadku demontażu oświetlenia ulicznego wykonanie oświetlenia placu budowy zapewniającego bezpieczeństwo użytkowników ruchu, w tym doświetlenie przejść dla pieszych, 38) monitoring terenu budowy z dostępem on-line dla Zamawiającego 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się z w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ. 3. Finansowanie realizacji niniejszego zadania planowane jest przy udziale dofinansowania w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast”. 4. Zgodnie z art. 257 Pzp zamawiający przewiduje unieważnienie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 132453-2026
Interne Kennung: ZDiK.DZ.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny ofertowej brutto. 2. Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w ust. 15 SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ – oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ; oświadczenie składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym); b) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania – w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby – warunków udziału w postępowaniu, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. a także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby – wg załącznika nr 5 do SWZ; Zamawiający nie wymaga składania odrębnego oświadczenia, o którym mowa w lit. a dla Podwykonawców, którym Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, niebędących jednocześnie podmiotami, o których mowa w art. 118 ust. 1 Pzp. c) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w lit. a, składa każdy z wykonawców; oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; d) pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego; e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 Pzp) – wg załącznika nr 6 do SWZ; f) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 Pzp przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy występujący wspólnie (dot. również spółki cywilnej) – wg załącznika nr 7 do SWZ; g) dokumenty, o których mowa ust. 15 pkt 4 SWZ (jeżeli dotyczy); h) dokumenty, o których mowa ust. 4 pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy); i) dowód wniesienia wadium; j) oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. k) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. j) także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. 3. Z uwagi na techniczny brak możliwości wskazania w treści ogłoszenia wszystkich informacji na temat zamówienia (zbyt mała liczba znaków możliwych do wpisania) Zamawiający informuje, że pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ. 4. Termin związania ofertą upływa w dniu 09.06.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w ust. 14 SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten