See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie czynności trzeciego poziomu utrzymania spalinowych pojazdów szynowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie czynności trzeciego poziomu utrzymania spalinowych pojazdów szynowych. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Interne Kennung: Zg.240.651.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Uzasadnienie faktyczne: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia stałych przeglądów i obsługi technicznej posiadanych przez Zamawiającego pojazdów szynowych, zgodnie z obowiązującym cyklem przeglądów zawartych w DSU i DTR. Nie wykonanie przedmiotu zamówienia spowoduje długotrwałe wyłączenie pojazdów z dalszej eksploatacji i będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z obowiązkiem zapłaty Organizatorowi przewozów kar umownych za niezgodne z umową PSC zestawienie pociągów. W związku z faktem, że istnieje zagrożenie iż jeden z pojazdów objętych przedmiotem zamówienia zostanie wyłączony z eksploatacji w trakcie trwania postępowania przetargowego, to jego dalsze użytkowanie bez przeprowadzenia wymaganego przeglądu będzie niemożliwe. Sytuacja ta prowadzi do ograniczenia dostępności taboru, a w konsekwencji do utrudnień w realizacji rozkładowych połączeń pasażerskich, a tym samym braku możliwości realizowania działalności Spółki. Skrócenie terminu na składanie ofert pozwoli na uniknięcie powstania większych strat finansowych i nie spowoduje konieczności ograniczenia świadczenia usług przewozowych. Nie będzie również konieczności zorganizowania komunikacji zastępczej oraz ponoszenia kar wynikających z tytułu niewywiązywania się z umowy PSC. Zamawiający, przed wszczęciem przedmiotowego postępowania dwukrotnie prowadził rozeznanie rynku (RFI) mające na celu szacowanie wartości zamówienia, poprzez zapytanie o informację cenową na platformie zakupowej eB2B (zapytanie dostępne dla wszystkich wykonawców), a więc informacja o planowanym postepowaniu była przekazana do publicznej informacji. Zatem skrócenie terminu składania ofert nie pozbawi Wykonawców możliwości udziału w przedmiotowym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie zapoznać się z dokumentami zamówienia, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie wynosił 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Mając powyższe na uwadze zachodzi więc pilna potrzeba skrócenia terminu składania ofert, która wynika z okoliczności niezależnych od Zamawiającego i jest konsekwencją konieczności zapewnienia ciągłości realizacji usług przewozowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Przegląd (P3) w pojeździe SA105-104
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przegląd (P3) w pojeździe SA105-104. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Przegląd (P3) w pojeździe SA108-006
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Zadanie nr 2 – Przegląd (P3) w pojeździe SA108-006. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Przegląd (P3) w pojeździe SA137-008 wraz z obsługą techniczną Power Packów na poziomie 14 000 mtg
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przegląd (P3) w pojeździe SA137-008 wraz z obsługą techniczną Power Packów na poziomie 14 000 mtg. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Przegląd (P3.2) w pojeździe SA139-003; przegląd (P3.2) w pojeździe SA139-004; przegląd (P3.1) w pojeździe SA139-006
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przegląd (P3.2) w pojeździe SA139-003; przegląd (P3.2) w pojeździe SA139-004; przegląd (P3.1) w pojeździe SA139-006. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Przegląd (P3) w pojeździe SA95-001 wraz z obsługą techniczną na poziomie 8 000 mtg
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przegląd (P3) w pojeździe SA95-001 wraz z obsługą techniczną na poziomie 8 000 mtg. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Przegląd (P3) w pojeździe 227M-001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przegląd (P3) w pojeździe 227M-001. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest we Wzorze umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie 6