2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa przygotowania i realizacji szkoleń z zakresu programów rekomendowanych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przygotowania i realizacji szkoleń z zakresu programów rekomendowanych w formie stacjonarnej dla uczestników z terenu województwa mazowieckiego. Zamówienie zostało podzielone na 3 części: Część 1 - Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów programu „Unplugged”; Część 2 - Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów Programu Domowych Detektywów oraz Programu Fantastyczne Możliwości; Część 3 - Przygotowanie i realizacja 1 szkolenia dla przyszłych realizatorów Programu Wspomagania Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Wydział Profilaktyki Uzależnień zwraca się z wnioskiem o skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest usługa przygotowania i realizacji szkoleń z zakresu programów rekomendowanych w formie stacjonarnej dla uczestników z terenu województwa mazowieckiego. Zgodnie z ustawą Pzp, Zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert w przypadku wystąpienia należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. W niniejszym postępowaniu przesłanka ta znajduje zastosowanie. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia terminowej realizacji zaplanowanych działań szkoleniowych w bieżącym okresie realizacyjnym. Przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko przeprowadzenie szkoleń, lecz również czynności organizacyjne i przygotowawcze, w tym opracowanie materiałów szkoleniowych, przeprowadzenie procesu rekrutacji uczestników oraz zabezpieczenie zaplecza organizacyjnego. Zachowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby skutkować istotnym przesunięciem harmonogramu realizacji zamówienia, co w konsekwencji zagroziłoby prawidłowemu i efektywnemu wykorzystaniu środków publicznych. Dodatkowo, z doświadczenia Zamawiającego wynika, iż realizacja szkoleń w okresie wakacyjnym wiąże się ze znacząco obniżonym zainteresowaniem uczestników, co wpływa na efektywność prowadzonych działań oraz możliwość osiągnięcia zakładanych rezultatów. W związku z powyższym konieczne jest umożliwienie rozpoczęcia realizacji zamówienia w terminie zapewniającym właściwe warunki organizacyjne i frekwencyjne. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne do charakteru i zakresu zamówienia oraz nie naruszy zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia ma jednoznacznie określony zakres, a jego realizacja skierowana jest do wyspecjalizowanych podmiotów funkcjonujących na rynku usług szkoleniowych, co umożliwia przygotowanie oferty w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, wnosimy o wyrażenie zgody na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55320000 Servieren von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation, 55120000 Sitzungs- und Konferenzdienstleistungen von Hotels, 55270000 Dienstleistungen von Frühstückspensionen, 79540000 Dolmetscherdienste, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów programu „Unplugged”
Beschreibung: Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów programu „Unplugged”;
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation, 55120000 Sitzungs- und Konferenzdienstleistungen von Hotels, 55270000 Dienstleistungen von Frühstückspensionen, 79540000 Dolmetscherdienste, 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
Los: LOT-0002
Titel: Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów Programu Domowych Detektywów oraz Programu Fantastyczne Możliwości
Beschreibung: Przygotowanie i realizacja 2 szkoleń dla przyszłych realizatorów Programu Domowych Detektywów oraz Programu Fantastyczne Możliwości
Los: LOT-0003
Titel: Przygotowanie i realizacja 1 szkolenia dla przyszłych realizatorów Programu Wspomagania Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych.
Beschreibung: Przygotowanie i realizacja 1 szkolenia dla przyszłych realizatorów Programu Wspomagania Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych.