See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kunstværk til CPH Terminal 3
Beschreibung: Den omhandlede kontrakt vedrører realisering af permanent, stedsspecifik kunst, som: -er integreret i bygningens arkitektur og funktion -skal udvikles i tæt samspil med tekniske, sikkerhedsmæssige og driftsmæssige krav -udgør et selvstændigt ophavsretligt beskyttet værk. Kontrakten adskiller sig dermed fra almindelige leverancer eller standardiserede ydelser. Kunstværkets kunstneriske udtryk, koncept og udførelse udgør kontraktens kerne: Kontrakten er undtaget af forsyningsvirksomhedsdirektivet procedureregler, jf. artikel 50 litra c), i)
Interne Kennung: 200416271
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92311000 Kunstwerke
5. Los
Los: LOT-0000