2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie dróg gminnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” – w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiot zamówienia pn.: „Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie dróg gminnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” obejmuje: • oczyszczanie w obrębie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, poboczy utwardzonych oraz innych elementów pasa drogowego (m.in. opaski zewnętrzne drogi, wyspy drogowe, azyle, części jezdni wyłączone z ruchu, przyuliczne cieki z prefabrykatów betonowych, zatoki postojowe, obrzeża, krawężniki) poprzez mechaniczne i ręczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, w tym m.in. błota, darniny, trawy, chwastów, mchu, liści, śmieci, gałęzi, owoców itp.; • oczyszczanie z zanieczyszczeń miejsc trudno dostępnych, w tym w obrębie wysepek, azyli, części jezdni wyłączonych z ruchu, przyulicznych cieków z prefabrykatów betonowych, zatok postojowych, opasek, obrzeży i krawężników, z usunięciem zalegającej darniny, traw, chwastów oraz innych zanieczyszczeń; • oczyszczanie z zanieczyszczeń kratek ściekowych odprowadzających wodę opadową z nawierzchni jezdni dróg; • mechaniczne oczyszczanie jezdni i chodników/ścieżek rowerowych na mokro; • wywóz i zagospodarowanie zebranych nieczystości oraz poniesieniu opłat z tego tytułu; Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć sprzęt w elektroniczny system monitoringu oparty na technologii GPS, umożliwiający rejestrację przebiegu tras oraz bieżące określanie lokalizacji samobieżnej zamiatarki do oczyszczania jezdni. Urządzenie GPS zostanie zamontowane na koszt Wykonawcy. Wykonawca ponosi również wszelkie koszty związane z utrzymaniem, eksploatacją, konserwacją i serwisem urządzenia GPS. Wykonawca ponosi także koszty eksploatacji i serwisu oprogramowania, dostarczenia Zamawiającemu oprogramowania oraz opłacenia licencji i kosztów transmisji danych z urządzenia GPS. W przypadku awarii jednostki sprzętowej wyposażonej w urządzenie GPS, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym przedstawiciela Zamawiającego oraz zapewnić w jej miejsce sprawną jednostkę - samobieżną zamiatarkę do oczyszczania jezdni wyposażoną w urządzenie GPS. Dostęp do systemu monitoringu GPS Wykonawca zapewni Zamawiającemu przed rozpoczęciem pierwszego zlecenia na wykonanie usługi. Wykonawca zapewni również dostęp do historii monitoringu GPS obejmującej okres realizacji usługi (pojedynczego zlecenia). Dostęp ten będzie obowiązywać przez cały okres trwania umowy, w czasie realizacji usług na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice. Szczegółowy zakres opisany jest w specyfikacji usługi, która stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.: - specyfikacja usługi – załącznik nr 9 do SWZ; - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 10 do SWZ które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin rozpoczęcia: od dnia zawarcia umowy nie wcześniej niż 01.03.2026 r. Termin zakończenia: 10 grudnia 2028 r. Mając na uwadze art. 436 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający informuje, iż wskazanie końcowej daty wykonania umowy wynika z faktu, iż przedmiotowe zadanie musi być wykonane i rozliczone w roku budżetowym 2028. Zamawiający informuje, iż wskazanie końcowej daty wykonania umowy wynika z faktu, iż przedmiotowe zadanie dotyczy zakończenia prac związanych z mechanicznym oraz ręcznym oczyszczaniem dróg. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM Wykonawca winien wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100); INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 3% ceny całkowitej podanej w ofercie. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w rozdziale XXIII SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 11.04.2026 r.
Vorherige Bekanntmachung: 2916-2026
Interne Kennung: ZP.271.72.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia pn.: „Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie dróg gminnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” obejmuje: • oczyszczanie w obrębie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, poboczy utwardzonych oraz innych elementów pasa drogowego (m.in. opaski zewnętrzne drogi, wyspy drogowe, azyle, części jezdni wyłączone z ruchu, przyuliczne cieki z prefabrykatów betonowych, zatoki postojowe, obrzeża, krawężniki) poprzez mechaniczne i ręczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, w tym m.in. błota, darniny, trawy, chwastów, mchu, liści, śmieci, gałęzi, owoców itp.; • oczyszczanie z zanieczyszczeń miejsc trudno dostępnych, w tym w obrębie wysepek, azyli, części jezdni wyłączonych z ruchu, przyulicznych cieków z prefabrykatów betonowych, zatok postojowych, opasek, obrzeży i krawężników, z usunięciem zalegającej darniny, traw, chwastów oraz innych zanieczyszczeń; • oczyszczanie z zanieczyszczeń kratek ściekowych odprowadzających wodę opadową z nawierzchni jezdni dróg; • mechaniczne oczyszczanie jezdni i chodników/ścieżek rowerowych na mokro; • wywóz i zagospodarowanie zebranych nieczystości oraz poniesieniu opłat z tego tytułu; Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć sprzęt w elektroniczny system monitoringu oparty na technologii GPS, umożliwiający rejestrację przebiegu tras oraz bieżące określanie lokalizacji samobieżnej zamiatarki do oczyszczania jezdni. Urządzenie GPS zostanie zamontowane na koszt Wykonawcy. Wykonawca ponosi również wszelkie koszty związane z utrzymaniem, eksploatacją, konserwacją i serwisem urządzenia GPS. Wykonawca ponosi także koszty eksploatacji i serwisu oprogramowania, dostarczenia Zamawiającemu oprogramowania oraz opłacenia licencji i kosztów transmisji danych z urządzenia GPS. W przypadku awarii jednostki sprzętowej wyposażonej w urządzenie GPS, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym przedstawiciela Zamawiającego oraz zapewnić w jej miejsce sprawną jednostkę - samobieżną zamiatarkę do oczyszczania jezdni wyposażoną w urządzenie GPS. Dostęp do systemu monitoringu GPS Wykonawca zapewni Zamawiającemu przed rozpoczęciem pierwszego zlecenia na wykonanie usługi. Wykonawca zapewni również dostęp do historii monitoringu GPS obejmującej okres realizacji usługi (pojedynczego zlecenia). Dostęp ten będzie obowiązywać przez cały okres trwania umowy, w czasie realizacji usług na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice. Szczegółowy zakres opisany jest w specyfikacji usługi, która stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.: - specyfikacja usługi – załącznik nr 9 do SWZ; - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 10 do SWZ które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia. 2. Prawo opcji. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. Zakres opcji obejmuje następujące wielkości w jednym okresie rozliczeniowym (12 miesięcy): 1) Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie dróg – 100 km; 2) Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie chodników – 17 000 m2 3) Ręczne oczyszczenie skarp z nieczystości, liści, gałęzi – 3 000 m2 Podane wielkości km/m2 wykonania usługi dotyczą maksymalnej ilości wykonania usług. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji maksymalnych ilości km dróg i m2 powierzchni. Faktyczne ilości realizowanych usług mogą odbiegać od planowanych ilości, na co Wykonawca wyraża zgodę. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż minimalna kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie 60% ceny podanej w formularzu cenowym. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać; 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w terminie trwania umowy; 3) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie. Brak stosownej informacji świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 5) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 3. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Główny przedmiot: 90610000 – 6 Usługi sprzątania i zamiatania ulic Dodatkowe przedmioty: 90611000 – 3 Usługi sprzątania ulic 91612000 – 0 Usługi zamiatania ulic 4. Przedmiotowe środki dowodowe: Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. Zakres opcji obejmuje następujące wielkości w jednym okresie rozliczeniowym (12 miesięcy): 1) Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie dróg – 100 km; 2) Mechaniczne oraz ręczne oczyszczanie chodników – 17 000 m2 3) Ręczne oczyszczenie skarp z nieczystości, liści, gałęzi – 3 000 m2 Podane wielkości km/m2 wykonania usługi dotyczą maksymalnej ilości wykonania usług. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji maksymalnych ilości km dróg i m2 powierzchni. Faktyczne ilości realizowanych usług mogą odbiegać od planowanych ilości, na co Wykonawca wyraża zgodę. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż minimalna kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie 60% ceny podanej w formularzu cenowym. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać; 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w terminie trwania umowy; 3) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie. Brak stosownej informacji świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 5) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.