347539-2026 - Wettbewerb
Finnland – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Lapinjärven kunnan sähköenergian hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lapinjärven kunnan sähköenergian hankinta
Beschreibung: Lapinjärven kunta pyytää sähköenergian toimittamista määräaikaisella sopimuksella ajalle 1.1.2027-1.1.2029. Sähköenergian laskutushinta on kiinteä hintainen koko sopimuksen ajan, lisäksi pyydetään mahdollinen perusmaksu käyttöpaikoista. Kohteet ovat kunnan kiinteistöjä, pumppaamoita sekä liikenneväylien ja ulkoalueiden valaistusta, kohteita/käyttöpaikkoja on 88 kpl. Lapinjärven kunnalla on kokonaisenergian kulutus on noin 1 500 MWh vuodessa. Liitteenä käyttöpaikka luettelo
Interne Kennung: 614847
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintapäätös tehdään teknisen lautakunnan elokuun kokouksessa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0000