2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rewitalizacja Parku Książęcego Zatonie w ramach zadań pn.: „Park Książęcy Zatonie realizowany w ramach projektu Uatrakcyjnienie Związku Parków” oraz „Kultura bez barier”
Beschreibung: 1. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie: 1) Przybudówki: • wykonanie zadaszenia i stropu, • wykonanie schodów wew. i zewn., • montaż okien i drzwi, • wykonanie naściennej instalacji oświetlenia i gniazd; 2) Budowy przyłącza elektroenergetycznego: • budowa przyłącza elektroenergetycznego kablowego, • budowa rozdzielnicy zasilającej podziemnej, • budowa linii kablowej, • instalacje ochronne; 3) Zagospodarowania terenu: • budowa płotków wokół fontanny 1 i 2, • budowa witacza, • budowa ogrodzenia zabezpieczającego rabaty i wzgórze przy Altanie Różanej, • odtworzenie wazy klasycystycznej z brązu, • odtworzenie rzeźby Polyhynne, • budowa ścieżki przy lodowni, • budowa wiaty jako magazynu, • budowa ogrodu Aleksandra w ograniczonym zakresie, • montaż ławek kamiennych, • budowa instalacji zasilającej w wodę Mały Staw, • wykonanie zagospodarowania przy Małym Stawie, • odtworzenie trawnika- łąki, • budowa ogrodzenia na Wyspie Marii, • przywrócenie kamienia na pierwotne miejsce, • poszerzenie placu na tyłach ruiny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr I.2 do SWZ oraz w dokumentach, o których mowa w pkt 3.4. SWZ. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót zawartymi w załączniku nr I.4 do SWZ. Uwaga: W załączniku nr I.4 do SWZ zamieszczone zostały również przedmiary robót. Zamawiający informuje, iż ww. przedmiary robót stanową jedynie dokument pomocniczy - ilości podane w przedmiarze nie są podstawą wyceny przedmiotu zamówienia dla Wykonawcy, a jedynie mają na celu określenie technologii wykonania robót. W celu dokonania pełnej wyceny robót każdy z Wykonawców zobowiązany jest przed złożeniem oferty zapoznać się z dokumentacją projektową, STWiOR oraz zapisami niniejszej SWZ. 4. Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli gwarancji dla robót objętych umową na okres min. 48 miesięcy (z wyłączeniem zieleni) i rękojmi równej okresowi gwarancji. Uwaga: Dodatkowa gwarancja dla robót (okres wydłużenia gwarancji) podlega punktacji zgodnie z kryterium oceny ofert określonym w pkt 30.2. SWZ. 5. Zamawiający informuje, iż nie wymaga załączenia do oferty przedmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem pkt 3.6 SWZ. 6. Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy pzp Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w szczególności zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego, o których mowa w Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych z dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.U. 2012 r. poz. 1169 z późn. zm.). 7. Zamawiający wymaga, aby osoby wskazane przez Wykonawcę, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i kontaktować się z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia władały językiem polskim w stopniu komunikatywnym. W przypadku, gdy ww. osoby nie będą władały językiem polskim, w czasie trwania umowy i dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tłumacza na własny koszt i własnym staraniem. 8. Zgodnie z art. 95 ustawy pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na wykonaniu robót ogólnobudowlanych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277), o ile czynności te nie będą wykonywane przez te osoby w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej. Informacje na temat uprawnień kontrolnych oraz sankcji z tytułu niespełnienia ww. wymagań określa wzór umowy, stanowiący załącznik nr I.3 do SWZ. 9. Zadanie dofinansowanie z środków unijnych z Programu Współpracy Terytorialnej Interreg VI A Brandenburgia – Polska 2021-2027. Tytuł projektów: Uatrakcyjnienie Związku Parków oraz Kultura bez barier. 10. Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy: 1) kopię aktualnej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie zgodnym z § 11.7 wzoru umowy; 2) harmonogram rzeczowo – finansowy; 3) kopię dokumentów potwierdzających, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia spełniają wymagania określone w pkt. 5.1.2. SWZ oraz kopie dokumentów potwierdzających przynależność osób, których mowa w pkt 5.1.2. SWZ do właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. z 2025 r. poz. 1783); 4) oświadczenie z wykazem osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, zgodne z § 4 ust. 4 wzoru umowy; 5) szczegółowy kosztorys uwzględniający wszystkie elementy składowe.
Interne Kennung: DO-ZP.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001