2. Verfahren
Verfahren
Titel: LI Moervaartvallei - Kalvekant : technische voorstudie en alternatievenonderzoek voor waterberging en aanverwante infrastructuur binnen vastgelegde natuurcompensatiedoelstellingen
Beschreibung: De opdracht omvat de opmaak van een technische voorstudie met uitgebreid alternatievenonderzoek voor de inrichting van waterberging en bijhorende infrastructuur in het projectgebied Kalvekant-Zuid (en deels Kalvekant-Noord) rekening houdend met de beoogde natuurcompensatiedoelen. De voorstudie heeft als hoofddoel het technisch onderbouwen en vergelijken van inrichtingsalternatieven, zodat de opdrachtgever samen met haar partners kan komen tot een gedragen voorkeursalternatief, als basis voor latere stappen richting technisch ontwerp, omgevingsvergunning en project MER (deze maken géén deel uit van deze opdracht). De dienstverlener staat in voor een integrale studieopdracht, bestaande uit vier opeenvolgende fasen: 1) Inventarisatie en studie van beschikbare informatie : kritische verzameling, analyse en synthese van alle beschikbare gegevens van het studiegebied. Dit omvat onder meer het verfijnen van bestaande kennis, actieve afstemming met betrokken partijen, het actualiseren van het hydraulisch referentiemodel en het voorstellen van inrichtingsalternatieven. 2) Selectie van inrichtingsalternatieven op basis van een transparant afwegingskader (trechtering) en het aanleveren van een onderzoeksprogramma voor onderzoeken ter ondersteuning van de voorstudie. 3) Detailonderzoek en afweging van redelijke alternatieven : technische verfijning van de geselecteerde alternatieven op basis van de informatie uit (veld)onderzoeken. De alternatieven worden onderling vergeleken en gemotiveerd geëvalueerd tot een voorkeursalternatief. 4) Finaliseren van het voorkeursalternatief : Uitwerken tot een technisch onderbouwde voorstudie met het vastleggen van ontwerpparameters, alsook plannenbundel, berekeningsnota’s en een gedetailleerde kostenraming (uitvoering, studies, archeologie, grondverwerving en beheer). Van de dienstverlener wordt verwacht dat hij: - optreedt als actief projectcoördinator, - het volledige realisatieproces en overleg (stuurgroepen, het dagelijks opvolgteam, werkgroepen, infomomenten) organiseert en ondersteunt, - kwaliteitsbewaking toepast op alle geleverde producten, - duurzaam en circulair ontwerpt, - nauw samenwerkt met de opdrachtgever en betrokken overheden. De dienstverlener levert onder meer: - een globaal projectrapport (groeiend per fase), - technische nota’s en berekeningsrapporten, - hydraulische modelbestanden en overstromingskaarten, - plannenbundels (AutoCAD en GIS), - een gedetailleerde kostenraming, - bouwstenen voor een toekomstig project MER, - input voor het dossier grondverzet. Alle documenten worden digitaal aangeleverd volgens de opgelegde technische standaarden en in de huisstijl van de Vlaamse Landmaatschappij. Richtinggevende startdatum van de dienstverlening: najaar 2026
Interne Kennung: PPP08P-1945/6134/OVL/2025/LIR00008_002/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OVL/2025/LIR00008_002/1_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71220000 Architekturentwurf, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen