348172-2026 - Wettbewerb
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Czyszczenie separatorów i osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe w ciągu dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026, 2027, 2028 z podziałem na części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCzyszczenie separatorów i osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe w ciągu dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026, 2027, 2028 z podziałem na części.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 1 – RDW Bytów; Część 2 – RDW Chojnice; Część 3 – RDW Gdańsk; Część 4 – RDW Kartuzy; Część 5 – RDW Lębork; Część 6 – RDW Puck; Część 7 – RDW Starogard Gdański; Część 8 – RDW Sztum.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp). 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) znajduje się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100 % wartości netto zamówienia podstawowego (dotyczy każdej części) w zakresie wykonania tego samego asortymentu usług, co w przedmiotowym postępowaniu. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania, 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3) powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ ­ Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzór umowy. 15. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 i w LOT­ 0001­ - LOT ­ 0008 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych i maksymalnego zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 1 – RDW Bytów.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 2 – RDW Chojnice.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 3 – RDW Gdańsk.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 4 – RDW Kartuzy.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 5 – RDW Lębork.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.5
LosLOT-0006
TitelCzęść 6
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 6 – RDW Puck.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.6
LosLOT-0007
TitelCzęść 7
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 7 – RDW Starogard Gdański.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.7
LosLOT-0008
TitelCzęść 8
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest 5-krotne czyszczenie separatorów, osadników oczyszczających wody opadowe i roztopowe, dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w podziale na następujące części: Część 8 – RDW Sztum.
Interne Kennung26/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.8