See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługę utrzymania czystości w obiekcie Sądu Apelacyjnego w Łodzi przy al. Kościuszki 65 wraz z utrzymaniem czystości terenów zewnętrznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania czystości w obiekcie Sądu Apelacyjnego w Łodzi zlokalizowanym przy al. Kościuszki 65 wraz z utrzymaniem czystości terenów zewnętrznych, odśnieżaniem oraz z zapewnieniem środków higienicznych do tego niezbędnych. Budynek Sądu Apelacyjnego jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Zakres usługi obejmuje m.in.: 1.1. Utrzymanie czystości w obiekcie: a) sprzątanie pokoi biurowych, sal rozpraw, toalet, korytarzy i klatek schodowych o łącznej powierzchni ok. 8787,34 m2 włącznie z konserwacją i nabłyszczaniem podłóg – przy zastosowaniu środków czystości i sprzętu wykonawcy, wraz z uzupełnianiem dozowników w toaletach w mydło w płynie, ręczniki papierowe i papier toaletowy, które zapewnia Wykonawca zgodnie ze specyfikacją dozowników będących na wyposażeniu Zamawiającego, którą będzie stanowić Załącznik Nr 1c „specyfikacja dozowników i kalkulacja zużycia” do wzoru umowy – codziennie; b) mycie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni okien, w holu głównym od strony parkingu i ulicy na bieżąco według potrzeb, nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu, c) mycie okien i parapetów - 3 razy w okresie obowiązywania umowy, d) akrylowanie podłóg pokrytych posadzką epoksydową w garażu podziemnym - 1 raz w okresie obowiązywania umowy. 1.2. Sprzątanie terenów zewnętrznych wraz z odśnieżaniem Usuwanie śniegu, lodu i błota pośniegowego z chodników, a także miejsc parkingowych oraz ich sprzątanie na terenie sądu. Szczegółowy zakres usług, wykaz pomieszczeń, powierzchnie, zakres czynności oraz dane dotyczące minimalnej liczby osób zatrudnionych do sprzątania i czasu ich pracy – określone zostały w Załączniku Nr 1 „zakres usługi” do wzoru umowy. Dane dotyczące minimalnej liczby osób (zaznaczone kursywą) podane zostały w celu umożliwienia wykonawcom wypracowania optymalnych rozwiązań dotyczących składu osobowego personelu sprzątającego i sporządzenia kalkulacji kosztów. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia podwykonawcom wykonania części zamówienia określonych w ust.1 pkt. 1.1. lit. c i d oraz pkt. 1.2. wymagających zastosowania specjalistycznego sprzętu, dotyczy to np. okien dachowych oraz okien na auli (wymagających mycia z zewnątrz budynku przy pomocy drabiny), akrylowania podłogi lub utrzymania terenów zewnętrznych. Wykonawca odpowiada za działania podwykonawców jak za działania własne. Zgodnie z art. 121 ustawy Pzp pozostałe usługi, o których mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit a i b wykonawca zobowiązany jest świadczyć w obsadzie składającej się z własnych pracowników (osobiście) i nie powierzać ich wykonania podwykonawcom. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 555688-2024
Interne Kennung: GXIII.261.15.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90919200 Büroreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 33700000 Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 33700000 Körperpflegeprodukte