See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 - „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania szlaków zrywkowych, utrzymania obiektów turystycznych i prac pomocniczych związanych z realizacją wyżej wymienionych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2025. Dopuszcza się maszynowe pozyskanie drewna. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 507 – „Specustawa”). W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.). SZCZEGÓŁY W DOKUMENCIE SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 692307-2024
Interne Kennung: S.270.1.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 08.10.2024 r., opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet P01– leśnictwo Babica - pozyskanie drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 - „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania szlaków zrywkowych, utrzymania obiektów turystycznych i prac pomocniczych związanych z realizacją wyżej wymienionych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2025. Dopuszcza się maszynowe pozyskanie drewna.
Interne Kennung: Pakiet P01– leśnictwo Babica - pozyskanie drewna
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet P02 – leśnictwo Cieszyna - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P02 – leśnictwo Cieszyna - pozyskanie drewna
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet P03 – leśnictwo Godowa - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P03 – leśnictwo Godowa - pozyskanie drewna
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet P04 – leśnictwo Hermanowa - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P04 – leśnictwo Hermanowa - pozyskanie drewna
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet P05 – leśnictwo Hyżne - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P05 – leśnictwo Hyżne - pozyskanie drewna
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet P06 – leśnictwo Kąkolówka - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P06 – leśnictwo Kąkolówka - pozyskanie drewna
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet P07 – leśnictwo Kozłówek - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P07 – leśnictwo Kozłówek - pozyskanie drewna
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet P08 – leśnictwo Łączki - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P08 – leśnictwo Łączki - pozyskanie drewna
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet P09 – leśnictwo Łętownia - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P09 – leśnictwo Łętownia - pozyskanie drewna
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet P10 – leśnictwo Niebylec - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P10 – leśnictwo Niebylec - pozyskanie drewna
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet P11 – leśnictwo Sołonka - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P11 – leśnictwo Sołonka - pozyskanie drewna
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet P12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - pozyskanie drewna
Interne Kennung: Pakiet P12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - pozyskanie drewna
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet Z01 – leśnictwo Babica - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z01 – leśnictwo Babica - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet Z02 – leśnictwo Cieszyna - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z02 – leśnictwo Cieszyna - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet Z03 – leśnictwo Godowa - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z03 – leśnictwo Godowa - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet Z04 – leśnictwo Hermanowa - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z04 – leśnictwo Hermanowa - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet Z05 – leśnictwo Hyżne - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z05 – leśnictwo Hyżne - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet Z06 – leśnictwo Kąkolówka - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z06 – leśnictwo Kąkolówka - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet Z07 – leśnictwo Kozłówek - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z07 – leśnictwo Kozłówek - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet Z08 – leśnictwo Łączki - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z08 – leśnictwo Łączki - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet Z09 – leśnictwo Łętownia - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z09 – leśnictwo Łętownia - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet Z10 – leśnictwo Niebylec - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z10 – leśnictwo Niebylec - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0024
Titel: Pakiet Z11 – leśnictwo Sołonka - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z11 – leśnictwo Sołonka - zagospodarowanie lasu
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet Z12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - zagospodarowanie lasu
Interne Kennung: Pakiet Z12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - zagospodarowanie lasu