2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów medycznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych, zgodnie z katalogiem odpadów z Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 06.01.2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10). 2. Kod i nazwa według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90.50.00.00-2 Usługi związane z odpadami 90.51.10.00-2 Usługi wywozu odpadów 90.51.20.00-9 Usługi transportu odpadów 90.51.33.00-9 Usługi spalania odpadów 3.Opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia: 1) W ciągu roku Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie wytwarza około 190 000 kg odpadów medycznych niebezpiecznych, odpadów medycznych zakaźnych w tym odpadów medycznych nie posiadających właściwości zakaźnych. 2) Odbiór (załadunek) odpadów z miejsca ich magazynowania z siedziby Zamawiającego odbywa się 3 razy w tygodniu: poniedziałek w godz. od 7:00-12:00, środa, piątek w godz. od 7:00-14:00. Jeżeli wyniknie potrzeba wykonania dodatkowej usługi, odbiór odpadów dokonany musi być również na wezwanie telefoniczne lub mailem, nie później niż w ciągu 4 godzin od wezwania Wykonawcy. W przypadku kiedy dzień odbioru odpadów wypada w dzień wolny od pracy, Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady w innym dniu roboczym, jednak nie później niż do 72 godzin od ostatniego odbioru. 3)Transport odpadów medycznych odbywa się pojazdem specjalnym, oznakowanym spełniającym wymogi do przewozu materiałów niebezpiecznych, posiadającym w tym względzie wszelkie upoważnienia zgodne z ustawą z 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643 z późn. zm.). 4) Wykonawca zobowiązany jest do ważenia odpadów na legalizowanej wadze w obecności Zamawiającego w chwili odbioru odpadów. Każdorazowy odbiór odpadów medycznych potwierdzony będzie w Dziale Gospodarczym i Transportu. 5) Po zakończeniu każdego miesiąca Zamawiający będzie wystawiał dla każdego rodzaju odpadu „Kartę ewidencji odpadu” w dwóch egzemplarzach, a Wykonawca będzie zobowiązany do potwierdzenia przyjęcia tego dokumentu i zwrotu podpisanego jednego egzemplarza Zamawiającemu (dokument należy dostarczyć do Działu Gospodarczego i Transportu). 6) Unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych wykonywane w miejscu wybranym przez Wykonawcę z zachowaniem wymagań ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (t.j. DZ.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), ustawy z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.) oraz zgodnie z innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie. 7) Rodzaj i szacowana ilość wytwarzanych przez Zamawiającego odpadów medycznych została określona w tabeli stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ. 8)Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 7 do SWZ. 9)Wymagania dotyczące realizacji zamówienia oraz zasad współpracy między zamawiającym wykonawcą określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 601623-2024
Interne Kennung: GZP.3800.64.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych, zgodnie z katalogiem odpadów z Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 06.01.2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10). 2. Kod i nazwa według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90.50.00.00-2 Usługi związane z odpadami 90.51.10.00-2 Usługi wywozu odpadów 90.51.20.00-9 Usługi transportu odpadów 90.51.33.00-9 Usługi spalania odpadów 3. Opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia: 1) W ciągu roku Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie wytwarza około 190 000 kg odpadów medycznych niebezpiecznych, odpadów medycznych zakaźnych w tym odpadów medycznych nie posiadających właściwości zakaźnych. 2) Odbiór (załadunek) odpadów z miejsca ich magazynowania z siedziby Zamawiającego odbywa się 3 razy w tygodniu: poniedziałek w godz. od 7:00-12:00, środa, piątek w godz. od 7:00-14:00. Jeżeli wyniknie potrzeba wykonania dodatkowej usługi, odbiór odpadów dokonany musi być również na wezwanie telefoniczne lub mailem, nie później niż w ciągu 4 godzin od wezwania Wykonawcy. W przypadku kiedy dzień odbioru odpadów wypada w dzień wolny od pracy, Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady w innym dniu roboczym, jednak nie później niż do 72 godzin od ostatniego odbioru. 3) Transport odpadów medycznych odbywa się pojazdem specjalnym, oznakowanym spełniającym wymogi do przewozu materiałów niebezpiecznych, posiadającym w tym względzie wszelkie upoważnienia zgodne z ustawą z 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643 z późn. zm.). 4) Wykonawca zobowiązany jest do ważenia odpadów na legalizowanej wadze w obecności Zamawiającego w chwili odbioru odpadów. Każdorazowy odbiór odpadów medycznych potwierdzony będzie w Dziale Gospodarczym i Transportu. 5) Po zakończeniu każdego miesiąca Zamawiający będzie wystawiał dla każdego rodzaju odpadu „Kartę ewidencji odpadu” w dwóch egzemplarzach, a Wykonawca będzie zobowiązany do potwierdzenia przyjęcia tego dokumentu i zwrotu podpisanego jednego egzemplarza Zamawiającemu (dokument należy dostarczyć do Działu Gospodarczego i Transportu). 6) Unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych wykonywane w miejscu wybranym przez Wykonawcę z zachowaniem wymagań ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (t.j. DZ.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), ustawy z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.) oraz zgodnie z innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie. 7) Rodzaj i szacowana ilość wytwarzanych przez Zamawiającego odpadów medycznych została określona w tabeli stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ. 8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 7 do SWZ. 9) Wymagania dotyczące realizacji zamówienia oraz zasad współpracy między zamawiającym a wykonawcą określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ.