348723-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Übungssimulatoren – ,,Dostawa sprzętu i wyposażenia medycznego dla Akademii Tarnowskiej - Część 4: Trenażery"
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Dostawa sprzętu i wyposażenia medycznego dla Akademii Tarnowskiej - Część 4: Trenażery"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia medycznego dla Akademii Tarnowskiej. Przedmiot zamówienia obejmuje: Część 4: Trenażery: 1) Trenażer – nauka zabezpieczania dróg oddechowych dorosły, zestaw -2 szt. 2) Trenażer – nauka zabezpieczania dróg oddechowych dziecko, zestaw - 2 szt. 3) Trenażer – nauka zabezpieczania dróg oddechowych niemowlę, zestaw - 2 szt. 4) Trenażer – dostępy donaczyniowe obwodowe, zestaw - 2 szt. 5) Trenażer – dostępy doszpikowe, zestaw - 2 szt. 6) Trenażer – iniekcje domięśniowe, zestaw - 2 szt. 7) Trenażer - iniekcje podskórne, śródskórne, zestaw - 2 szt. 8) Trenażer – cewnikowanie pęcherza moczowego mężczyźni, zestaw - 2 szt. 9) Trenażer – cewnikowanie pęcherza moczowego kobiety, zestaw -2 szt. 10) Trenażer - badanie per rectum, zestaw - 3 szt. 11) Trenażer - badanie gruczołu piersiowego kobiet, zestaw - 4 szt. 12) Trenażer - dostępy centralne, zestaw -2 szt. 13) Trenażer - punkcja lędźwiowa, zestaw -2 szt. 14) Trenażer - badanie ucha, zestaw -2 szt. 15) Trenażer - badanie oka, zestaw - 2 szt. 16) Trenażer - konikotomia, zestaw - 2 szt. 17) Trenażer – badanie ginekologiczne, zestaw - 4 szt. 18) Trenażer do kolonoskopii - 1 szt. 19) Symulator do palpacyjnego badania brzucha -1 szt. 20) Zestaw do treningu podstawowych umiejętności chirurgicznych -1 szt. Przedmiot zamówienia według kodów CPV: 34152000-7: Symulatory szkoleniowe 39162100-6: Pomoce dydaktyczne 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem minimalnych parametrów i wymagań technicznych, funkcjonalnych i użytkowych zawiera załącznik nr 2 do zaproszenia do negocjacji – opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów nowych, należytej jakości, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz posiadających wymagane prawem normy, świadectwa, a także dopuszczonych do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odpowiadają standardom jakościowym i technicznym wynikającym z funkcji i przeznaczenia. 4. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ. 5. Okres gwarancji: min. 24 miesiące. 6. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów o tych samych lub nie gorszych parametrach i standardach jakościowych, jak wskazane w Załączniku nr 2 do zaproszenia do negocjacji. 7. Zamawiający informuje, iż ilekroć w zaproszeniu i jego załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany: 1) poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to przyjmuje się, że dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W myśl art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp), jest obowiązany udowodnić w wstępnej propozycji cenowej, że oferowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w zaproszeniu oraz jego załącznikach. 2) Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia normy PN należy traktować jako wskazanie podstawy do ustalenia norm równoważnych, dopuszczonych do stosowania na terenie UE. 3) Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy w momencie składania wstępnej propozycji cenowej. Wykonawca zaznacza odpowiednią opcję w punkcie 7 formularza wstępnej propozycji cenowej – załącznik nr 1. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych, Wykonawca składa wraz z formularzem wstępnej propozycji cenowej wykaz rozwiązań równoważnych oraz załącza dowody równoważności. Jeżeli Wykonawca nie zaznaczy w punkcie 7 formularza wstępnej propozycji cenowej żadnej opcji, Zamawiający przyjmie, iż na etapie realizacji zamówienia Wykonawca zastosuje rozwiązania opisane w zaproszeniu i jego załącznikach. 8. Zobowiązanie Wykonawcy do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH: Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca składa wraz z wstępną propozycją cenową oświadczenie o spełnianiu zasady DNSH zgodnie z Załącznikiem nr 7 do zaproszenia do negocjacji. Pozostały opis przedmiotu zamówienia zawarto w zaproszeniu do negocjacji.
Interne KennungK-dzpz/382-36/2026
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
5. Los
LosLOT-0001